جراحی بینی
04 فوریه

جراحي بيني

جراحي بيني

جراحي بيني نوعی عمل جراحی پلاستیک است که هدف اصلی از انجام عمل بینی رفع ایرادات ظاهری بینی با حفظ عملکرد طبیعی و تناسب با دیگر اجزای صورت می باشد.

هدف از جراحی بینی

روش های جراحي بیني

عمل دماغ با دو تکنیک عمل بینی به روش باز و عمل بینی بسته انجام می شود.

برای دستیابی به ساختمان زیرین پوست و اعمال تغییرات برش هایی در داخل و خارج بینی ایجاد خواهد شد.

  • جراحی بینی باز : این تکنیک از جراحي بیني برش روی کلوملا ایجاد خواهد شد و پوست از ساختمان بینی جدا می گردد.

امروزه این روش از عمل جراحي بیني بیشتر کاربرد دارد و مزیت این تکنیک این می باشد که دید و تسلط جراح بینی روی ساختمان بینی بیشتر است.

  • جراحی بینی بسته : برش هایی که در این تکنیک ایجاد می شود در داخل سوراخ های بینی ایجاد خواهد شد و پوست توسط ابزار مخصوص از بینی جدا می گردد.

معایب این تکنیک این است که دید جراح بینی محدود می باشد به خصوص در قسمت نوک بینی این تکنیک از جراحي زیبایی بینی مناسب افرادی است که بینی شان ایرادات زیادی نداشته و انتظارات تغییرات چشمگیری در قسمت نوک بینی را ندارند.

جراحی بینی

انواع جراحي بیني

جراحي بیني استخواني

بینی استخوانی به بینی هایی گفته می شود که دارای پوست نازک و بافت و غضروف محکمی باشند.

به طور معمول جراحي بيني استخوانی به منظور رفع قوز و حالت برآمده و منحنی شکل روی پل بینی انجام می شود.

جراحي بيني استخواني غالبا دارای نتایج مطلوب و موفقیت آمیزی می باشد.

جراحي بیني گوشتي

این دسته از بینی ها دارای بافت و غضروف ضعیف و پوست ضخیم با غدد چربی فعال در نوک بینی هستند.

مشخصه اصلی بینی های گوشتی این است که دارای حالت پهن در قسمت نوک بینی می باشند.

امروزه جراحی بینی گوشتی نیز با انجام غضروف گذاری و تقویت بافت و استخوان ضعیف می توانند دارای نتایج مطلوبی باشند.

جراحی بینی 2

انواع مدل جراحي بيني

جراحي بیني ترمیمي

چنانچه فرد از انجام جراحی اولیه بینی خود رضایت نداشته باشد یا کل ایرادات بینی طی جراحی اولیه بینی از بین نرفته باشد می تواند بعد از یک سال اقدام به جراحی بینی ترمیمی نمایند.

زمان مناسب بعد از عمل بینی اولیه یک سال است تا زخم ها و اسکارهایی که طی جراحي بیني اولیه ایجاد شده است بهبود یابد و ترمیم بینی حالت تثبیت شده ای گرفته باشد.

جراحی بینی طبیعی

عمل بینی طبیعی به منظور برطرف کردن مشکل بینی و مد نظر داشتن استاندارهای و معیارهای زیبایی و ایجاد زاوایای طبیعی بین لب و بینی به نحوی انجام می شود که بینی جراحی شده طبیعی به نظر برسد. نتیجه عمل جراحی بینی گوشتی ، بینی طبیعی خواهد بود.

جراحی بینی فانتزی

جراحي بيني عروسکی یا فانتزی برای افرادی انجام می شود که تقاضای ایجاد بینی با نوک سربالا و قوس بر روی بینی دارند و لازمه موفقیت آمیز بودن جراحی بینی فانتزی داشتن اجزای صورت کوچک و همخوانی است. عمل بینی فانتزی مناسب هر گونه چهره ای و هر نوع بینی نمی باشد و بینی باید دارای بافت و غضروف محکمی باشد و پوست نازکی نیز داشته باشد تا ظرافت کاری هایی که حین جراحي بيني روی غضروف بینی انجام شده، قابل مشاهده باشد.

جراحی بینی 3

نتیجه جراحی بینی

نتیجه جراحي بيني در صورتی موفقیت آمیز خواهد بود که توسط بهترین جراح بینی انجام شود. جراح بینی با در نظر گرفتن تناسب چهره با دیگر اجزای صورت بهترین مدل بینی را برای فرد انتخاب می کند. بینی بعد از جراحی بینی متورم است و این کاملا طبیعی است و برای مشاهده نتیجه نهایی باید تا حدود یکسال صبر نمود، قابل ذکر است که این مدت در بینی های گوشتی شاید بیشتر هم باشد.

هزینه جراحی بینی

اغلب افراد متقاضی جراحی بینی با قیمت مناسب هستند و برای داشتن جراحي بيني موفق باید به بهترین جراح بینی مراجعه نمایید تا مجبور به انجام جراحي بيني مجدد نشوید. هزینه عمل بینی بر اساس تخصص جراح بینی ، میزان ایراد و نوع بینی و هزینه های اتاق عمل و کلینیک تعیین می شود.

دکتر بهزاد شهرجردی

متخصص جراحی گوش و حلق و بینی –  جراح پلاستیک بینی و صورت

عمل جراحی بینی – جراح بینی – جراحی بینی ترمیمی )

درباره نویسنده

جراح بینی تهران
درباره دکتر بهزاد شهرجردی به شماره نظام پزشکی :88860 عضو انجمن راینولوژی ایران متخصص و جراح گوش ، حلق ، بینی و سرو گردن جراحی پلاستیک بینی ، صورت و پلک جراحی آندوسکوپی سینوس و بینی

نظرات بسته شده است.