جراحی بینی
17 جولای

جراحی چانه

جراحی چانه

جراحی چانه که به آن  ژینوپلاستی یا منتوپلاستی می گویند به معنی تغییر شکل دادن چانه است . افراد در سنین متفاوت و به دلایل مختلفی به دنبال جراحی زیبایی چانه هستند . در این مقاله درباره ی جراحی چانه به شما اطلاعاتی می دهیم .

جراحی چانه

فرد ممکن است احساس بزرگ بودن و یا کوچک بودن در چانه را داشته باشد و به دنبال راهی برای جرای زیبایی چانه هستند .

در برخی موارد ممکن است چانه و یا فک کوچک باشد و این امر موجب می شود تا بینی بزرگ دیده شود ، این قضیه موجب می شود که فرد به دنبال جراحی زیبایی بینی است .

در برخی موارد عمل زیبایی چانه و بینی هم زمان با هم انجام می شود تا تعادل صورت شما برقرار شود .

جراحی چانه

اگر احساس مشکل در ناحیه ی فک و یا چانه دارید ، ضروری است که چانه و انسداد دندان هایتان مورد بررسی قرار گیرد . گاهی اوقات امکان دارد فک بسیار بزرگ و یا بسیار کوچک باشد و نظم دندان ها را بهم بریزد و این موضوع رامی توان از طریق ارتودنسی بر طرف کرد .

به این روش درمانی ارتوگناتیک می گویند ،مشاوره ی فک و مشاوره ی ارتودنسی به صورت هم زمان انجام می شود .

افرادی که قصد انجام جراحی چانه را  دارند ابتدا باید تست اشعه ایکس را انجام بدهند ، پس از مشاهده ی تصویر اشعه ایکس می توان درمورد عمل تصمیم گیری کرد که چه میزان استخوان باید جابجا شود .

روش های متفاوتی برای جراحی زیبایی فک و چانه وجود دارد اما برای تشخیص و درمان بهتر آن باید فرد از نظر بالینی و رادیوگرافی بررسی شود .

منتوپلاستی یا همان کوچک کردن چانه :

تراشیدن چانه به بیان ساده تر می توان گفت گوشه های اضافی چانه برداشته می شود و موجب تغییر اندازه ی چانه می شود .

در این روش برشی کوچک در دهان و یا زیر چانه ایجاد می شود .

اگر چانه ی شما بزرگ باشد موجب شل شدن و افتادگی پوست  می شود ، در این شرایط امکان دارد مقداری از استخوان سرتاسری چانه بریده شود و به سمت عقب حرکت داده شود . به طور معمول استخوان چانه را با پیچ و صفحات مخصوص ثابت نگه می دارند .

 

دکتر بهزاد شهرجردی

متخصص جراحی گوش و حلق و بینی –  جراح پلاستیک بینی و صورت

عمل جراحی بینی – جراح بینی – جراحی بینی ترمیمی )

درباره نویسنده

جراحی بینی | جراح بینی تهران
دکتر شهرجردی - به شماره نظام پزشکی :88860 - عضو انجمن راینولوژی ایران - متخصص و جراح گوش ، حلق ، بینی و سرو گردن - جراحی پلاستیک بینی ، صورت و پلک ( جراحی بینی ، جراحی بینی گوشتی ، جراحی بینی استخوانی ) - جراحی آندوسکوپی سینوس و بینی

پاسخ

دوازده − یازده =