جراحی بینی

جراحی بینی

عمل جراحی بینی

جراحی بینی نوعی عمل جراحی می باشد که دارای دو رویکرد درمانی و زیبایی است ؛ لازم به ذکر است که این جراحی می تواند به طور همزمان با دو هدف بهبود زیبایی و نیز اصلاح مشکلات عملکردی بينی انجام پذیرد.

البته لازم به ذکر است که جراحی بينی ، عمدتا با هدف زیبایی و تغییر فرم ظاهری بينی انجام می پذیرد.

جهت آشنایی بهتر شما با ساختار بينی ، بهتر است در این جا اشاره نماییم که ساختار بينی ، استخوانی غضروفی است ؛ به طوری که قسمت فوقانی بينی از جنس استخوان بوده و بخش تحتانی آن غضروفی می باشد.

پوست ، نیز بخش مهمی از بينی محسوب می شود که بر روی ساختار بينی قرار گرفته و جنس آن در کیفیت جراحی بينی تاثیر قابل توجهی دارد.

جراحی بینی

روش های جراحی بينی

به طور کلی جراحی بينی با هر هدفی که صورت پذیرد ، دو روش برای انجام آن وجود دارد.

تکنیک های جراحی بينی عبارتند از :

  1. جراحی بينی باز
  2. جراحی بينی بسته

هر کدام از این روش ها ، از مزایا و معایب خاصی برخوردارند ؛ توجه داشته باشید که جراح بینی با مد نظر قرار دادن فاکتورهایی ؛ از جمله وضعیت بیمار ، هدف وی از جراحی و نهایتا با توجه به صلاحدید خود ؛ نسبت به انتخاب بهترین روش جراحی بينی مبادرت می نماید.

در ادامه توضیحاتی اجمالی در ارتباط با هر یک از روش های مذکور ارائه نموده ایم.

جراحی بينی باز

در جراحی بينی به روش باز ؛ جراح بينی در راستای دسترسی به ساختمان بينی ، برش هایی در داخل بينی بیمار لحاظ کرده و علاوه بر این برش ها ، برش دیگری در بخش کلوملای بينی ( ناحیه مابین سوراخ های بينی ) ایجاد می کند.

لازم به ذکر است که برش کلوملا ، امکان بلند کردن پوست بينی و دسترسی کامل به ساختار زیرین بينی را به بهترین نحو برای جراح فراهم می آورد.

از این رو در این روش ، جراح بينی به سهولت می تواند جزئی ترین تغییرات را بر روی بينی بیمار اعمال نموده و در صورت نیاز به پیوند غضروف و مواردی از این قبیل که مستلزم ایجاد اصلاحات وسیع بر روی بينی می باشند ؛ به راحتی چنین اقداماتی را لحاظ نماید.

جراحی بینی توسط دکتر شهرجردی بهترین جراح بینی تهران

جراحی بينی بسته

در این روش از جراحی بينی ، برخلاف روش باز کلیه برش های لازم جهت اصلاح بينی در داخل بينی ایجاد می شوند.

اگرچه مدت زمان انجام جراحی بينی ، در روش بسته کاهش می یابد و همچنین جای هیچ گونه زخم و بخیه بر روی قسمت خارجی بينی وجود نداشته و دوران نقاهت جراحی نیز کوتاه می شود ؛ اما باید متذکر شد که این روش ، عمدتا در مواردی که باید تغییرات جزئی بر روی بينی اعمال شود ؛ مورد استفاده قرار می گیرد.

هزینه جراحی بینی

در صورتی که هدف از جراحی بينی ، تغییر شکل ظاهری بينی و بهبود زیبایی آن باشد ؛ قاعدتا تحت پوشش بیمه قرار نگرفته و تمام هزینه های آن باید توسط خود فرد زیباجو پرداخت گردد.

اما چنانچه مقصود از جراحی بينی ، بهبود مشکلات تنفسی و رفع اختلالات عملکردی بينی ؛ اعم از درمان پولیپ بينی ، انحراف بینی و غیره باشد ، بیمه بخشی از هزینه های آن را تقبل خواهد نمود.

در آخر لازم به ذکر است که هزينه جراحی زيبايی بينی ، بر اساس عوامل مختلفی برآورده می گردد و مستلزم معاینه دقیق فرد زیباجو می باشد.

ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات
Call Now Button