جراحی بینی
29 آوریل

جراحی بینی به روش بسته

جراحی بینی به روش بسته

امروزه در کشور ما انجام عمل زیبایی بینی پیشرفت فراوانی داشته است ، به طوری که از دیگر کشور ها افراد به منظور انجام جراحی بینی ، به ایران سفر می کنند . جراحان بینی در حال حاضر با به کار گیری تکنیک های جدید جراحی بینی سعی دارند تا بهترین نتیجه را از عمل بینی به دست آوردند . برای دسترسی به ساختمان اسکلت غضروفی – استخوانی بینی دو روش جراحی وجود دارد ، جراحی بینی به روش بسته و جراحی بینی به روش باز .

جراحی بینی به روش بسته

برای این که به ساختمان زیر پوست بینی برسیم ، در جراحی بینی به روش بسته هر برشی را که لازم باشد فقط داخل بینی ایجاد می نماییم . و با آزاد کردن بخشی از پوست بینی از روی اسکلت استخوانی – غضروفی به رفع ایراد های ظاهری آن می پردازیم . لازم به ذکر است که در این روش دسترسی به نوک بینی کمی دشوار است و دید جراح بینی نیز کامل نیست .

در ضمن باید گفت که در جراحی بینی ، ایجاد برش بر روی پره های بینی ارتباطی با جراحی بینی به روش باز و بسته را ندارد ، چنانچه لازم باشد تا پره های بینی را کوچک کنیم . آن را برش خواهیم داد .

چرا برخی افراد جراحی بینی به روش بسته را ترجیح می دهند ؟

با توجه به این که در جراحی بینی به روش بسته ، کلوملا را برش نمی دهیم ، میزان تورم بینی ناشی از جراحی بینی کمتر است ، در نتیجه دوران نقاهت و بهبودی کوتاه تر بوده فرد می تواند سریع تر به انجام فعالیت های روزانه اش بپردازد . نتیجه نهایی جراحی زیبایی بینی زودتر قابل رویت است . مدت زمان جراحی در حدود 15 الی 20 دقیقه کوتاه تر خواهد بود .

در پایان باید گفت در حدود 15 سال اخیر ، جراحی بینی به روش بسته در اولیت دوم بیشتر جراحان بینی قرار دارد .

 

دکتر بهزاد شهرجردی

متخصص جراحی گوش و حلق و بینی –  جراح پلاستیک بینی و صورت

(  جراحی بینی گوشتی , جراحی بینی استخوانی  )

درباره نویسنده

جراحی بینی | جراح بینی تهران
دکتر شهرجردی - به شماره نظام پزشکی :88860 - عضو انجمن راینولوژی ایران - متخصص و جراح گوش ، حلق ، بینی و سرو گردن - جراحی پلاستیک بینی ، صورت و پلک ( جراحی بینی ، جراحی بینی گوشتی ، جراحی بینی استخوانی ) - جراحی آندوسکوپی سینوس و بینی

پاسخ

3 × سه =