جراحی بینی

دماغ عملی

دماغ عملی

دماغ عملی : جراحی زیبایی بینی  جزء جراحی های زیبایی رایج و متداول محسوب می شود.

در حال حاضر افراد بسیاری با مراجعه به جراح بینی خواستار انجام عمل زیبایی بینی هستند.

دماغ عملی از مواردی است که در چهره افراد بیشتر جلب توجه می کند.

باید به این نکته توجه داشت کوچکی بیشتر از حد بینی دلیل بر زیبایی آن نیست و بعضی اوقات همین کوچکی بیش از حد سبب می شود تا چهره فرد غیر طبیعی به نظر آید.

امروزه خواستار بینی عملی طبیعی بیشتر از مدل بینی فانتزی یا عروسکی است.

در بینی های که پوست ضخیم ( بینی های گوشتی ) دارند مدل بینی عملی طبیعی بیشتر دیده می شود. در بینی های گوشتی به خاطر ضعیف بودن غضروف بینی و نیز پوست کلفت بینی تغییرات زیادی نمی توان در آن ایجاد کرد.

تفاوت بینی گوشتی و استخوانی

تفاوت اصلی این دو در سر بینی است. البته در واقع پوست بینی ، مشخص کننده نوع بینی است ، بینی های گوشتی پوستی کلفت با غضروفی ضعیف دارند حال آنکه بینی های استخوانی دارای پوستی نازک با غضروفی قوی هستند.

 

دماغ عملی

 

بینی های فانتزی یا عروسکی

در حین جراحی بینی فانتزی یا عروسکی ،  نوک بینی را بالا برده عرض آن را کم می کنند در نتیجه ظاهری بالا کشیده شده و مانند عروسک پیدا می کند.

متخصصین جراحی بینی معتقدند یک جراحی زیبایی بینی موفق نه تنها در بهبود ظاهر بینی موثر است بلکه منجر می شود شکل کلی صورت نیز جذاب تر به نظر آید.

در بینی فانتزی یا عروسکی نوک بینی ظریف ظاهری قدرتمند به صورت فرد داده و باعث می شود فرد کلا زیباتر و بااعتماد به نفس بیشتری دیده شود.

برای جراحی زیبایی بینی باید تغییراتی در اسکلت بینی فرد ایجاد نمود. جراح بینی با پوست بینی کاری ندارد. زیر پوست رفته و روی اسکلت بینی تغییراتی ایجاد می نماید.  برای دسترسی به زیر پوست دو راه وجود دارد :

در روش اول یک برش ظریف بین سوراخ های بینی ایجاد می شود تا پوست بینی از روی بافت بلند گردد. به این روش روش باز گفته می شود.

در روش دوم برش هایی در بخش های داخلی بینی ایجاد می گردد به این روش روش بسته می گویند.

در هر دو روش پوست از اسکلت جدا می گردد. در روش باز جراح بینی دید بیشتر و بهتری دارد در نتیجه تغییرات پیچیده تری روی بینی می تواند ایجاد کند. مزیت روش بسته این است که ترمیم ها راحت و سریع انجام می گیرد.

بینی عملی طبیعی

امروز مدل های جراحی بینی فانتزی یا عروسکی دیگر محبوبیت سابق را نداشته و افراد به دنبال بینی عملی طبیعی می باشند. در واقع افراد می خواهند بینی شان طوری جراحی شود که اثری از جراحی دربینی شان وجود نداشته باشد. ویژگیهای متفاوتی در جراحی بینی طبیعی وجود دارد که جراح بینی باید با آن آشنا باشد تا جراحی بینی طبیعی را به بهترین حالت ممکن انجام دهد.

دکتر بهزاد شهرجردی

متخصص جراحی گوش و حلق و بینی –  جراح پلاستیک بینی و صورت

عمل جراحی بینی – جراح بینی – جراحی بینی ترمیمی )

نظرات بسته شده است.

Call Now Button