جراحی بینی

بهترین جراح بینی در تهران

یکی از مهم ترین اقدامات قبل از جراحی بینی انتخاب جراح بینی خوب و متبحر می باشد. افرادی که در تهران زندگی می کنند و به دنبال شناخت ویژگی بهترین جراح بینی در تهران هستند بهتر است با ما تا انتهای این مقاله همراه باشند.

بهترین جراح بینی در تهران2

این که جراح بینی خوب در تهران کدام پزشک است و چگونه می توان بهترین جراح بینی را انتخاب کرد از دغدغه های افراد متقاضی جراحی است. هزینه این عمل در تهران در برخی از مناطق و کلینیک ها کمی بالاتر می باشد. لذا توصیه می شود برای انتخاب جراح بینی خود دقت لازم را داشته باشید.

بهترین جراح بینی در تهران کیست؟

بهترین جراح بینی در تهران کسی است که بتواند جراحی های مرتبط با بینی را با علم و تجربه خود و همچنین با استفاده از متد های نوین و مناسب با کمترین عارضه جانبی انجام دهد و بهترین و خوشنود کننده ترین نتیجه را برای متقاضی خود به دنبال داشته باشد، بدون این که به عملکرد آن آسیبی وارد شود. در عمل های زیبایی بینی فرم و اندازه مناسب بینی به آناتومی صورت بستگی دارد و در هر فرد متفاوت است.

تغییراتی که ممکن است پزشک در عمل های جراحی بر روی بینی اعمال نماید شامل باریک شدن نوک بینی ، بزرگ یا کوچک شدن اندازه دماغ ، اصلاح فرم بینی ، سربالا کردن نوک بینی و غیره می باشد. جراح بینی خوب در تهران باید بتواند با به کارگیری خلاقیت و مهارت خود در زمان عمل جراحی تمامی اعمال فوق را بر حسب نیاز پیاده سازی و اعمال نماید.

علاوه بر آن بهترین جراح بینی مردانه و زنانه باید از صداقت و وجدان کاری بالایی برخوردار باشد تا در اولویت کار های خود ابتدا سلامت بیمار و رضایت او را قرار دهد و سپس به منافع خود نگاه کند. از همین رو توصیه می شود به نکات گفته شده در ادامه دقت بسیار زیادی کنید چرا که افراد بسیار زیادی در این زمینه مشغول هستند و خود را بهترین معرفی می کنند.

جراحی بینی گوشتی توسط بهترین جراح بینی در تهران

جراحی بيني گوشتی به علت آن که بینی دارای غضروفی ضعیف است و پوست ضخیمی دارد. نیاز به مهارت بیشتری از سوی جراح بینی را می طلبد. دکتر بهزاد شهرجردی جزو بهترین جراح بینی گوشتی در تهران هستند. ایشان در انجام عمل بيني گوشتی و عمل ترمیمی بینی مهارت ویژه ای دارند.

جراحی بینی استخوانی توسط بهترین جراح بینی در تهران

انجام عمل بيني استخوانی به طور کلی ساده تر از جراحی دماغ های گوشتی است. بینی استخوانی دارای پوستی نازک با غضروفی قوی است. این وضعیت منجر می گردد که تا جراح بینی بتواند راحت تر به انجام جراحی دماغ بپردازد و هنر خود را بهتر به نمایش بگذارد. در عمل دماغ غضروفی جراح با ایجاد تراش های مناسب می تواند بهترین فرم را به بینی بدهد و نتیجه رضایت بخشی را از جراحی برای بیمار به ارمغان آورد.

با در نظر گرفتن این موضوع که بینی در مرکز صورت قرار گرفته است. انجام عمل دقت و ظرافت خاصی را می طلبد. تنها مهارت جراح بینی است که می تواند با رفع ایرادات ظاهری بینی ایجاد زیبایی بیشتر ، سبب گردد تا میان بینی و سایر اجزای چهره تناسب مناسبی ایجاد شود. لازم به ذکر است به علت آن که بینی بر روی صورت نسبت به سایر اجزا برجسته است، امکان آسیب پذیری بیشتری دارد. به همین علت احتمال شکستگی آن نسبت به سایر اعضا بیشتر خواهد بود.

خصوصیات بهترین جراح بینی در تهران

انتخاب جراح بینی از انتخاب های اساسی و سرنوشت ساز در زندگی فرد می باشد و افراد متقاضی این عمل می توانند با توجه به موارد زیر بهترین جراح بینی را انتخاب نمایند.

بهترین جراح بینی در تهران یا مناطق دیگر باید :

 • جراح بینی باید سلامت فرد را اولویت کار خود قرار دهد و صرفا به فکر منافع مالی نباشد.
 • توانایی انجام جراحی روی انواع بینی با مشکلات مختلف را داشته باشد.
 • قدرت تجسم بینی را بعد از جراحی داشته باشد تا بتواند در مورد نتیجه آن دیدگاه کلی به فرد بدهد.
 • باید با علم زیبایی شناختی آشنا باشد تا بتواند بهترین مدل بینی را با توجه به چهره فرد ایجاد نماید.
 • برای هر بیمار زمان کافی برای معاینه و مشاوره بگذارد و با صبر و حوصله انتظار فرد را از انجام آن گوش کند و با در نظر گرفتن نوع بینی، مدل بینی که متناسب با چهره و نوع بینی است پیشنهاد نماید.
 • جراحی های بینی  موفق و مطلوبی داشته باشد و توانسته باشد رضایت بیماران خود را جلب کرده باشد.
 • جراح زیبایی بینی باید علاوه بر تخصص و تحصیلات و مهارت باید دید هنری نیز داشته باشد.
 • بهترین جراح باید در مورد اقدامات قبل و مراقبت های پس از جراحی بینی توصیه های لازم را بازگو نماید.
 • افراد با توجه به موارد فوق انتخاب خود را با اعتماد به جراح بینی نهایی نمایند چرا که جراحی موفق در راستای اعتماد به جراح بینی قرار دارد.

بهترین جراح بینی در تهران 3

چه افرادی مجاز به انجام جراحی دماغ می باشند ؟

 • افرادی که زائده ای در بینی خود دارند.
 • کسانی که بینی آن ها کج باشد.
 • اشخاصی که بینی آن ها بیش از حد بزرگ یا کوچک است.
 • اشخاصی که یک قوز استخوانی بر روی پل بینی شان وجود دارد.
 • افرادی که پل بینی آن ها پهن است.
 • کسانی که دچار افتادگی نوک بینی هستند.
 • نوک بینی آن ها بیش از حد طبیعی رو به بالا ( اصطلاحا سربالایی ) است.
 • افرادی که سوراخ بینی آن ها بیش از حد بزرگ است.
 • اشخاصی که سوراخ های بینی نامتقارنی دارند.

روش های جراحی بینی از نظر بهترین جراح بینی در تهران

عمل های بینی به دو روش باز و بسته انجام پذیر است که در ادامه به شرح آن ها خواهیم پرداخت. به طور کلی در هر دو متد عمل ، برش هایی داخل بینی ایجاد می شود و تنها وجه تمایز آن ها در برشی است که در ناحیه کلوملا ( حد فاصل سوراخ های بینی ) به صورت افقی ایجاد می شود.

عمل بيني باز :

در تکنیک باز ، علاوه بر برش های داخل بینی ، برشی در ناحه کلوملا نیز ایجاد می گردد. پس از ایجاد برش در کلوملا جراح بینی به وسیله ابزاری مخصوص ، پوست بینی را از روی اسکلت بینی بیمار ، جدا کرده و به این ترتیب قادر به مشاهده تمام ساختار بینی خواهد بود.

از این رو به دلیل تسلط بالای وی بر ساختمان بینی ، به راحتی قادر خواهد بود تغییرات لازم را بر روی بینی اعمال نماید. در نتیجه می توان اذعان نمود که این جراحی ، از دقت بالایی برخوردار بوده و در مواردی که بینی با اشکالات عمده ای اعم از اختلالات مادرزادی ، بد فرمی های ناشی از اصابت ضربه و غیره مواجه باشد و همچنین برای جراحی دماغ های گوشتی و تقویت نوک بینی ، جراحی ترمیمی بینی  و سایر جراحی های پیچیده بینی ، عمل به روش باز ارجحیت خواهد داشت.

در تکنیک  باز ، جراح بینی به کمک ابزارهای مخصوصی پوست بینی را از طریق برش کلوملا از روی اسکلت بینی بلند نموده و به دلیل اشراف کاملی که روی بینی دارد به سهولت می تواند اقدام به اعمال تغییرات مورد نظر روی بینی نماید. همانطور که گفته شد در این متد ، برش های درون بینی به هیچ عنوان قابل مشاهده نخواهند بود و تنها برشی که شاید در عمل دماغ به روش باز قابل رویت باشد ؛ برش موجود در کلوملای بینی است. در رابطه با جای برش در ناحیه کلوملا باید بگوییم که جای نگرانی نیست و با رعایت مراقبت های توصیه شده توسط جراح بینی و استفاده از پمادهای تجویز شده به تدریج از بین رفته و اثری از آن باقی نخواهد ماند.

بهترین جراح بینی در تهران

عمل بيني بسته :

در تکنیک بسته ، برش کلوملا را نخواهیم داشت و تماتم برش ها در داخل بینی ایجاد خواهند شد ، از این رو جای زخم های جراحی به هیچ عنوان مشهود نخواهند بود. لذا با توجه به این که در این متد، هیچ برشی در کلوملای بینی ایجاد نمی شود امکان بلند کردن پوست بینی از روی این بخش از بینی و به تبع آن مشاهده کل ساختار بینی ممکن نخواهد بود و در نتیجه میدان دید جراح بینی در روش بسته محدود می باشد. در تکنیک  بسته ، تنها را ه دستیابی جراح بینی به ساختار بینی ورود از طریق برش های داخل بینی می باشد. توجه داشته باشید که در این تکنیک به دلیل عدم ایجاد برش کلوملا ، میزان کبودی و تورم ناشی از جراحی نیز بسیار کمتر از عمل دماغ به روش باز می باشد.

در مواردی که اشکالات بینی بسیار جزئی و ناچیز باشد و نیاز به اصلاحات مختصری وجود داشته باشد ، به طور مثال بینی از قوز مختصری برخوردار بوده یا افتادگی خفیفی در نوک بینی آن داشته باشد ؛ عمل به روش بسته ، گزینه مناسبی خواهد بود.

میزان تحصیلات و تخصص جراح بینی تا چه میزان اهمیت دارد؟

در حقیقت می توانیم بگویم به روز بودن جراح و آشنایی او با تکنیک های نوین جراحی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد. چرا که این ویژگی ها در نتیجه به دست آمده از عمل جراحی تاثیر بسیار زیادی خواهند داشت. یک پزشک خبره ، متبحر و کارآزموده باید از علم کافی در زمینه جراحی های زیبایی و درمانی صورت بهرهمند باشد. همچنین بهترین جراح بینی در تهران باید به خوبی با علم زیبا شناسی و آناتومی صورت انسان آشنا باشند تا بتوانند بهترین فرم بینی را برای افراد انتخاب نمایند.

ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات
Call Now Button