جراحی بینی

بهترین جراح بینی در تهران

بهترین جراح بینی در تهران

بهترین جراح بینی در تهران کیست ؟

یکی از مهم ترین اقدامات قبل از جراحی بینی انتخاب جراح بینی خوب و متبحر می باشد.

این که جراح بینی خوب در تهران کدام پزشک است و چگونه می توان بهترین جراح بینی را انتخاب کرد از دغدغه های افراد متقاضی جراحی بینی است.

هزینه جراحی بینی در تهران در برخی از مناطق و کلینیک ها کمی بالاتر می باشد. لذا توصیه می شود برای انتخاب جراح بینی خود دقت لازم را داشته باشید.

جراحی بینی گوشتی

جراحی بینی گوشتی به علت آن که بینی دارای غضروفی ضعیف است و پوست ضخیمی دارد. نیاز به مهارت بیشتری از سوی جراح بینی را می طلبد.

دکتر بهزاد شهرجردی جزو بهترین جراح بینی گوشتی در تهران هستند.

ایشان در انجام عمل بینی گوشتی و عمل ترمیمی بینی مهارت ویژه ای دارند.

بهترین جراح بینی در تهران2

بهترین جراح بینی استخوانی در تهران

انجام عمل جراحی بینی استخوانی به طور کلی ساده تر از جراحی بینی گوشتی است. بینی استخوانی دارای پوستی نازک با غضروفی قوی است. این وضعیت منجر می گردد که تا جراح بینی بتواند راحت تر به انجام جراحی بینی بپردازد و هنر خود را بهتر به نمایش بگذارد.

در جراحی بینی غضروفی جراح بینی با ایجاد تراش های مناسب می تواند بهترین فرم را به بینی بدهد و نتیجه رضایت بخشی را از جراحی بینی برای بیمار به ارمغان آورد.

با در نظر گرفتن این موضوع که بینی در مرکز صورت قرار گرفته است. انجام عمل بینی دقت و ظرافت خاصی را می طلبد. تنها مهارت جراح بینی است که می تواند با رفع ایرادات ظاهری بینی ایجاد زیبایی بیشتر ، سبب گردد تا میان بینی و سایر اجزای چهره تناسب مناسبی ایجاد شود.

لازم به ذکر است به علت آن که بینی بر روی صورت نسبت به سایر اجزا برجسته است، امکان آسیب پذیری بیشتری دارد. به همین علت احتمال شکستگی آن نسبت به سایر اعضا بیشتر خواهد بود.

خصوصیات بهترین جراح بینی

انتخاب جراح بینی از انتخاب های اساسی و سرنوشت ساز در زندگی فرد می باشد و افراد متقاضی جراحی بینی می توانند با توجه به موارد زیر بهترین جراح بینی را انتخاب نمایند.

بهترین جراح بینی در تهران یا مناطق دیگر باید :

 • جراح بینی باید سلامت فرد را اولویت کار خود قرار دهد و صرفا به فکر منافع مالی نباشد.
 • توانایی انجام جراحی بینی روی انواع بینی با مشکلات مختلف را داشته باشد.
 • قدرت تجسم بینی را بعد از جراحی بینی داشته باشد تا بتواند در مورد نتیجه جراحی بینی دیدگاه کلی به فرد بدهد.
 • باید با علم زیبایی شناختی آشنا باشد تا بتواند بهترین مدل بینی را با توجه به چهره فرد ایجاد نماید.
 • برای هر بیمار زمان کافی برای معاینه و مشاوره بگذارد و با صبر و حوصله انتظار فرد را از انجام جراحی بینی گوش کند و با در نظر گرفتن نوع بینی، مدل بینی که متناسب با چهره و نوع بینی است پیشنهاد نماید.
 • جراحی بینی موفق و مطلوبی داشته باشد و توانسته باشد رضایت بیماران خود را جلب کرده باشد.
 • جراح زیبایی بینی باید علاوه بر تخصص و تحصیلات و مهارت باید دید هنری نیز داشته باشد.
 • بهترین جراح بینی باید در مورد اقدامات قبل و مراقبت های بعد از جراحی بینی توصیه های لازم را بازگو نماید.
 • افراد با توجه به موارد فوق انتخاب خود را با اعتماد به جراح بینی نهایی نمایند چرا که جراحی بینی موفق در راستای اعتماد به جراح بینی قرار دارد.

 

بهترین جراح بینی در تهران 3

 

چه افرادی مجاز به انجام جراحی بینی می باشند ؟

 • افرادی که زائده ای در بینی خود دارند.
 • افرادی که بینی آن ها کج باشد.
 • اشخاصی که بینی آن ها بیش از حد بزرگ یا کوچک است.
 • اشخاصی که یک قوز استخوانی بر روی پل بینی شان وجود دارد.
 • افرادی که پل بینی آن ها پهن است.
 • افرادی که دچار افتادگی نوک بینی هستند.
 • افرادی که نوک بینی آن ها بیش از حد طبیعی رو به بالا ( اصطلاحا سربالایی ) است.
 • افرادی که سوراخ بینی آن ها بیش از حد بزرگ است.
 • اشخاصی که سوراخ های بینی نامتقارنی دارند.

روش های جراحی بینی

عمل بینی به دو روش عمل بینی باز و عمل بینی بسته انجام پذیر است که در ادامه به شرح آن ها خواهیم پرداخت.

به طور کلی در هر دو روش عمل بینی ، برش هایی داخل بینی ایجاد می شود و تنها وجه تمایز این دو روش در برشی است که در ناحیه کلوملا ( حد فاصل سوراخ های بینی ) به صورت افقی ایجاد می شود.

عمل بینی باز :

در عمل بینی به روش باز ، علاوه بر برش های داخل بینی ، برشی در ناحه کلوملا نیز ایجاد می گردد.

پس از ایجاد برش در کلوملا جراح بینی به وسیله ابزاری مخصوص ، پوست بینی را از روی اسکلت بینی بیمار ، جدا کرده و به این ترتیب قادر به مشاهده تمام ساختار بینی خواهد بود.

از این رو به دلیل تسلط بالای وی بر ساختمان بینی ، به راحتی قادر خواهد بود تغییرات لازم را بر روی بینی اعمال نماید.

در نتیجه می توان اذعان نمود که عمل بینی باز ، از دقت بالایی برخوردار بوده و در مواردی که بینی با اشکالات عمده ای اعم از اختلالات مادرزادی ، بد فرمی های ناشی از اصابت ضربه و غیره مواجه باشد و همچنین برای جراحی بینی های گوشتی و تقویت نوک بینی ، جراحی بینی ترمیمی و سایر جراحی های پیچیده بینی ، عمل بینی به روش باز ارجحیت خواهد داشت.

در عمل بینی باز ، جراح بینی به کمک ابزارهای مخصوصی پوست بینی را از طریق برش کلوملا از روی اسکلت بینی بلند نموده و به دلیل اشراف کاملی که روی بینی دارد به سهولت می تواند اقدام به اعمال تغییرات مورد نظر روی بینی نماید.

در عمل بینی به روش باز ، برش های درون بینی به هیچ عنوان قابل مشاهده نخواهند بود و تنها برشی که شاید در عمل بینی باز قابل رویت باشد ؛ برش موجود در کلوملای بینی است.

در رابطه با جای برش در ناحیه کلوملا باید بگوییم که جای نگرانی نیست و با رعایت مراقبت های توصیه شده توسط جراح بینی و استفاده از پمادهای تجویز شده به تدریج از بین رفته و اثری از آن باقی نخواهد ماند.

بهترین جراح بینی در تهران

عمل بینی بسته :

در عمل بینی به روش بسته ، برش کلوملا را نخواهیم داشت و تماتم برش ها در داخل بینی ایجاد خواهند شد ، از این رو جای زخم های جراحی به هیچ عنوان مشهود نخواهند بود.

لذا با توجه به این که در عمل بینی بسته ، هیچ برشی در کلوملای بینی ایجاد نمی شود امکان بلند کردن پوست بینی از روی این بخش از بینی و به تبع آن مشاهده کل ساختار بینی ممکن نخواهد بود و در نتیجه میدان دید جراح بینی در عمل بینی به روش بسته محدود می باشد.

در عمل بینی بسته ، تنها را ه دستیابی جراح بینی به ساختار بینی ورود از طریق برش های داخل بینی می باشد.

توجه داشته باشید که در عمل بینی بسته به دلیل عدم ایجاد برش کلوملا ، میزان کبودی و تورم ناشی از جراحی نیز بسیار کمتر از عمل بینی به روش باز می باشد.

در مواردی که اشکالات بینی بسیار جزئی و ناچیز باشد و نیاز به اصلاحات مختصری وجود داشته باشد ، به طور مثال بینی از قوز مختصری برخوردار بوده یا افتادگی خفیفی در نوک بینی آن داشته باشد ؛ عمل بینی به روش بسته ، گزینه مناسبی خواهد بود.

دکتر بهزاد شهرجردی

متخصص جراحی گوش و حلق و بینی –  جراح پلاستیک بینی و صورت

عمل جراحی بینی – جراح بینی – جراحی بینی ترمیمی )

پاسخ

2 + 16 =