جراحی بینی

جراحی بینی نوعی عمل جراحی می باشد که دارای دو رویکرد درمانی و زیبایی است ؛ لازم به ذکر است که این عمل می تواند به طور همزمان با دو هدف بهبود زیبایی و نیز اصلاح مشکلات عملکردی بینی انجام پذیرد. البته لازم به ذکر است که عمل زیبایی بینی در تهران یا دیگر شهر های ایران ، عمدتا با هدف زیبایی و تغییر فرم ظاهری دماغ انجام می پذیرد. دکتر بهزاد شهرجردی بهترین جراح بینی تهران با تکیه بر دانش ، مهارت ، تخصص و از همه مهم تجربه خود قادر است برای شما فرم زیبا و ایده آلی را به ارمغان بیاورد.

 

جراحی بینی در تهران - دکتر شهرجردی

 

هدف از انجام جراحی درمانی بینی در تهران

در این نوع عمل بینی که ممکن است به صورت همزمان با عمل زیبایی بینی صورت گیرد ؛ هدف درمان بیماری های ساختمان بینی و بهبود عملکرد آن می باشد. عمل درمانی دماغ معمولا در موارد زیر انجام می شود :

 

هدف جراحی بینی در تهران - دکتر شهرجردی

 

جراحی زیبایی بینی با چه هدفی انجام می شود ؟

این نوع عمل جراحی بینی با هدف رفع ایرادات ظاهری بینی ، همراه با حفظ عملکرد تنفسی و بویایی آن انجام می شود. از جمله عیوب ظاهری بینی که می توان با عمل زیبایی بینی رفع کرد می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 

جراحی بینی - دکتر شهرجردی

 

سن مناسب برای عمل بینی

بینی و ساختمان آن با سایر اعضای بدن طی سنین بلوغ و نوجوانی رشد خواهد کرد. اعمال هر گونه تغییر در این بازه سنی می تواند نتایج بدی به دنبال داشته باشد چرا که با به وجود آوردن تغییر دیگر اعضای چهره رشد خواهند کرد اما بینی به همان شکل باقی خواهد ماند که این مسئله می تواند دردسر های بزرگی را برای افراد در سنین نوجوانی و بزرگسالی به وجود آورد. از همین رو بهترین جراحان زیبایی بینی در تهران ، در رابطه با بهترین سن برای جراحی بینی می گویند زمانی می توان این پروسیجر را انجام داد که رشد استخوان ها ، غضروف و سایر ساختار بینی به طور کامل طی شده و متوقف شده باشند.

عمل جراحی دماغ همانند تمامی عمل های زیبایی دیگر ، محدودیت سنی دارند و این به این معنی است که افرادی که قصد دارند کاندید این فرایند شوند باید در یک محدوده سنی خاص قرار داشته باشند. بر همین اساس ، حداقل سن برای دختران 16 سالگی و برای پسران 18 سالگی در نظر گرفته می شود. اگر شما نیز یکی از متقاضیان عمل دماغ هستید اما سن شما کمتر است سنین گفته شده است بهتر است از انجام این عمل منصرف شوید یا ان را به بعد از رسیدن به این سن موکول کنید. پس از گذشت این بازه زمانی شما دیگر نگران تغییر شکل بینی خود نباید باشید چرا که نتایج تا پایان عمر با شما همراه خواهد بود. بازه سنی مناسب برای عمل بینی زمانی است که پوست طراوت و شادابی خود را در بردارد و فاصله بسیار زیادی از آن نگرفته است. بهتر است برای کسب اطلاعات بیشتر در این رابطه با دکتر جراحی بینی خود صحبت کنید چرا که سن بلوغ در برخی از افراد پایین تر از سنین گفته شده می باشد.

 

چه سنی برای جراحی بینی مناسب است ؟

 

چه زمانی می توان نتیجه جراحی بینی را مشاهده کرد ؟

در طول عمل زیبایی بینی یا همان رینوپلاستی ، ساختار غضروفی دماغ تغییر یافته و معمولا استخوان های دماغ شکسته می شوند ؛ لذا می توان اذعان داشت که عمل دماغ یک عمل سنگین است. زمانی که گچ برداشته می شود ، دماغ تورم قابل توجهی خواهد داشت ؛ بنابراین شما نباید انتظار مواجهه با یک دماغ زیبا و ایده آل را داشته باشید و حتی در برخی موارد ( به ویژه در بینی های گوشتی ) ممکن است با یک دماغ به مراتب بزرگتر از دماغ قبلی خود ، روبرو شوید.

از این رو به افرادی که تحت جراحی دماغ قرار می گیرند ، توصیه می شود که بعد از عمل جراحی بینی صبور بوده و بعد از برداشتن گچ ، ازبازخوردهای نا به جا در مورد نتیجه دماغ خودداری کرده و منتظر کاهش تدریجی تورم بينی باشند و حداقل تا یکسال بعد از  ، نتیجه دماغ خود را قضاوت کنند.

 

 

عمل زیبایی بینی چقدر زمان می‌برد؟

به طور کلی، عمل زیبایی بینی بین 1 تا 3 ساعت طول می‌کشد، اما
عوامل مختلفی می توانند مدت زمان عمل بینی را بیشتر یا کمتر کنند، از جمله :
نوع عمل : عمل‌های زیبایی بینی می‌توانند به دو نوع اولیه و ثانویه تقسیم شوند. عمل‌های ثانویه معمولاً پیچیده‌تر هستند و به زمان بیشتری نیاز دارند.
میزان پیچیدگی عمل : برخی از عمل‌های زیبایی بینی ساده‌تر هستند و در مدت زمان کوتاه‌تری انجام می‌شوند، در حالی که برخی دیگر پیچیده‌تر هستند و به زمان بیشتری نیاز دارند.
تجربه و مهارت جراح : جراحان باتجربه می‌توانند عمل‌های زیبایی بینی را در مدت زمان کوتاه‌تری انجام دهند.
نوع بیهوشی : عمل‌های زیبایی بینی می‌توانند با بیهوشی عمومی یا بی‌حسی موضعی انجام شوند. عمل‌هایی که با بیهوشی عمومی انجام می‌شوند به زمان بیشتری نیاز دارند.

روش های مورد استفاده بهترین جراح بینی تهران

به طور کلی ساختار دماغ ، استخوانی – غضروفی است ؛ به طوری که قسمت فوقانی بینی از جنس استخوان بوده و بخش تحتانی آن غضروفی می باشد. پوست ، نیز بخش مهمی از دماغ محسوب می شود که بر روی ساختار دماغ قرار گرفته و جنس آن در کیفیت نتیجه جراحی بینی تهران یا دیگر شهر های ایران تاثیر قابل توجهی دارد. همانطور که اشاره داشتیم رینوپلاستی می تواند با دو هدف زیبایی یا درمانی و یا هر دو انجام پذیرد. حال آن که عمل بینی با هر هدفی که صورت پذیرد ، دو روش برای انجام آن وجود دارد. روش های جراحی زیبایی بینی شامال روش  باز و بسته می شوند. هر کدام از این روش ها ، از مزایا و معایب خاصی برخوردارند ؛ توجه داشته باشید که جراح بینی با مد نظر قرار دادن فاکتورهایی ؛ از جمله وضعیت بیمار ، هدف وی از عمل زیبایی بینی و نهایتا با توجه به صلاحدید خود ؛ نسبت به انتخاب بهترین روش عمل جراحی کردن دماغ مبادرت می نماید. در ادامه توضیحاتی اجمالی در ارتباط با هر یک از روش های مذکور ارائه نموده ایم.

 • روش باز 

در جراحی زیبایی بینی به روش باز ؛ بهترین دکتر جراحی بینی در تهران  در راستای دسترسی به ساختمان بینی ، برش هایی در داخل بینی بیمار لحاظ کرده و علاوه بر این برش ها ، برش دیگری در بخش کلوملای ( ناحیه مابین سوراخ های بینی ) ایجاد می کند. لازم به ذکر است که برش کلوملا ، امکان بلند کردن پوست بینی و دسترسی کامل به ساختار زیرین دماغ را به بهترین نحو برای دکتر عمل بینی فراهم می آورد. از این رو در جراحی دماغ با استفاده از روش باز ، بهترین دکتر بینی تهران به سهولت می تواند جزئی ترین تغییرات را بر روی دماغ بیمار اعمال نموده و در صورت نیاز به پیوند غضروف و مواردی از این قبیل که مستلزم ایجاد اصلاحات وسیع بر روی بینی می باشند ؛ به راحتی چنین اقداماتی را لحاظ نماید.

 • روش بسته

در این روش از عمل زیبایی بینی  ، برخلاف روش باز کلیه برش های لازم جهت اصلاح بینی در داخل بینی ایجاد می شوند. اگرچه مدت زمان انجام رینوپلاستی ، در روش جراحی زیبایی بینی بسته کاهش می یابد و همچنین جای هیچ گونه زخم و بخیه بر روی قسمت خارجی بینی وجود نداشته و دوران نقاهت عمل جراحی بینی در تهران و دیگر شهر ها نیز کوتاه می شود ؛ اما باید متذکر شد که این روش ، عمدتا در مواردی که باید تغییرات جزئی بر روی دماغ اعمال شود ؛ مورد استفاده قرار می گیرد.

 

جراحی بینی - دکتر بهزاد شهرجردی

 

انواع مدل های بینی در جراحی زیبایی بینی تهران

 • فرم طبیعی 

در این مدل عمل بینی ایرادات ظاهری بینی برطرف شده و قوسی در بینی ایجاد نمی شود. در عمل طبیعی ساختار بینی تغییرات چندانی ندارد و ممکن است افراد متوجه عملی بودن دماغ شما نشوند. بهترین عملکرد در تنفس در این شیوه به دست می آید.

 • فرم نیمه فانتزی

این مدل عمل بینی در حقیقت بینی های طبیعی هستند که دارای قوس اندک ، نوک اندکی سربالا و اندازه کوچکتر می باشند. این مدل عمل جراحی بینی در تهران یا دیگر شهر های ایران را افرادی انتخاب می کنند که نه تمایل دارند دماغ طبیعی و بدون قوس داشته باشند و نه مانند عمل فانتزی ، بینی شان دارای قوس شدید و سرسره ای شکل باشد.

 • فرم  فانتزی

در این مدل عمل زیبایی بینی که اصطلاحا به آن بینی عروسکی گفته می شود ، بینی دارای قوس زیاد و سوراخ های بسیار کوچک است. همچنین زاویه نوک بینی نسبت به لب بالایی زیاد می باشد که موجب سربالا بودن بینی می شود. تشخیص عملی بودن این نوع بینی در نگاه اول مشخص می شود. به دلیل وجود ضخامت پوستی زیاد در دماغ های گوشتی ، این مدل جراحی بینی در آن ها توصیه نمی شود.

بهترین مدل جراحی بینی برای من کدام است ؟

تا الان با انواع مدل های جراحی بینی آشنا شدید ، اما شاید این سوال برایتان پیش بی آید کدام مدل برای من بهترین است ؟ بخشی از آن بستگی به شما دارد که چه نوع ظاهری را برای بینی خود بعد از عمل دوست دارید ؟ طبیعی ؟ فانتزی ؟ یا نیمه فانتزی ؟ بخش دیگر انتخاب بهترین مدل جراحی بینی برای شما مربوط به اهدافی است که شما برای خود تایین کرده اید ، شما می خواهید با جراحی چه چیزی را تغییر دهید ؟ آیا می خواهید بینی خود را کوچک تر کنید ؟ قوس آن را تغییر دهید ؟ یا نوک آن را باریک تر کنید ؟
بعد از اینکه هدف شما از عمل بینی مشخص شد ، نیاز است تا با جراح خود مشورت کنید. جراح شما با توجه به آناتومی بینی شما ، اهداف شما و ترجیحات شما را ارزیابی کند تا بهترین مدل را برای شما توصیه کند.

اما چگونه باید بهترین جراح بینی را برای اینکار انتخاب کنیم ؟

در ادامه چند نکته به شما برای انتخاب بهترین جراح بینی به شما خواهیم گفت :

 • سابقه و تجربه جراح را بررسی کنید : از جراح خود در مورد تعداد جراحی های بینی که انجام داده است و اینکه آیا در بیمارستان یا مرکز جراحی معتبر عمل می کند ، سوال کنید.
 • نمونه کارهای جراح را ببینید : از جراح خود بخواهید عکس های قبل و بعد از بیماران قبلی را به شما نشان دهد.
 • با جراح خود مشورت کنید : در طول مشاوره ، باید بتوانید آزادانه در مورد اهداف و نگرانی های خود صحبت کنید. جراح شما باید به سوالات شما به طور کامل و واضح پاسخ دهد.

پاسخ دکتر شهرجردی به سوالات شما در مورد جراحی بینی بدون تامپون

 

معیار تغییرات بینی در رینوپلاستی تهران

برخی افراد به صورت سطحی و ظاهری ، دماغ خود را با بینی دیگران مقایسه می کنند و در نتیجه انتظاراتی فرای واقعیت را برای نتیجه جراحی زیبایی بینی  خود متصور می شوند. اما واقعیت ، چیزی غیر از این است ؛ طی عمل بینی ممکن است بهترین دکتر بینی در تهران  با مشکلات و ایراداتی مواجه شود که در ظاهر دماغ شما نمود نداشته و چندان به چشم نیاید.

برخلاف تصور عموم افراد که کوچک بودن سایز دماغ را دال بر زیبایی آن می دانند ، باید اشاره داشت که سایز آن کمترین اهمیت را در نتیجه این عمل جراحی بینی دارد و صرف این که سایز یک دماغ بزرگ نیست هرگز دلیل بر این نخواهد بود که نتیجه ای ایده آل از رینوپلاستی حاصل خواهد شد.

فیلم عمل بینی توسط دکتر شهرجردی بهترین جراح بینی تهران

 

اهمیت پوست در جراحی بینی

جالب است بدانید که در جراحی زیبایی بینی به ندرت بر روی پوست تغییرات اساسی ایجاد می شود و اغلب تغییرات در جراحی زیبایی بینی بر روی اسکلت و غضروف های زیرین پوست بینی انجام می گیرد. ولی نوع پوست بینی در نتیجه جراحی بی تاثیر نمی باشد. چرا که اسکلت بینی به واسطه پوست و بافت نرم زیرین که متشکل از عضله و چربی است محافظت می شود. معمولا آن چیزی که شما در ظاهر بینی خود جلوی آینه می بینید با ترکیب اسکلت بینی تفاوت های بسیار زیادی دارد. از همین رو درک اهمیت لایه پوششی سخت بوده و در برخی از بیماران پیش بینی اثرات آن بر روی نتایج بسیار سخت و مشکل خواهد بود و درجه تفاوت با ضخامت پوست رابطه مستقیم دارد. پوست بینی همانند دیگر نقاط بدن دارای مشخصات خاصی است. پوستی که دارای ضخامت متوسط و رنگ سالم و هموار می باشد بهترین شرایط و ویژگی ها را برای انجام عمل زیبایی بینی دارد. این در حالی است که پوست هایی با ضخامت های افراطی مانند پوست های خیلی نازک یا خیلی ضخیم بدترین شرایط برای جراحی بینی دارد.
در افرادی که پوست بینی آن ها بسیار نازک است زخم های که بر اثر عمل رینوپلاستی به وجود می آید بسیار کم بوده و تورم و التهاب به وجود آمده بر اثر جراحی سریع بهبود پیدا می کند. اما این نوع پوست در پوشاندن عیوب و نامنظمی های بینی بسیار ضعیف عمل می کند و اگر عمل جراحی دماغ به دست پزشکی بی تجربه یا تازه کار انجام شود ممکن است نتایج نامطلوبی را به همراه داشته باشد. در این نوع پوست ها حتی کوچک ترین عیوب اسکلت بینی نیز به آسانی قابل مشاهده بوده همچنین این نوع پوست ها تمایل بسیار زیادی به منقبض شدن یا همان جمع شدن بعد از جراحی دارند.

تاثیر ضخامت پوست بینی بر نتیجه رینوپلاستی

اگرچه ضخامت پوست بینی و همچنین انعطاف و شکل پذیری آن و نیز انحرافات داخلی و استخوانی بینی ، ممکن است در ظاهر چندان مشهود و مورد توجه نباشند ؛ اما تاثیر بسزایی در نتیجه عمل بینی خواهند داشت.

به طور کلی باید متذکر شد که مهم ترین عامل تعیین نتیجه رینوپلاستی ؛ آناتومی اولیه دماغ و ضخامت پوست می باشد. پس از در نظر گرفتن موارد مذکور ، بهترین جراح بینی تهران باید سلایق معقول و قابل انجام متقاضی عمل جراحی بینی تهران را نیز تا جای ممکن در حین عمل ؛ مد نظر قرار دهد.

 

فیلم جراحی بینی در تهران توسط بهترین دکتر بینی تهران دکتر شهرجردی

چه عواملی موجب بروز عوارض جراحی بینی می شود؟

یکی از عوامل مهم و تاثیر گذار بر روی پدید آمدن عوارض بعد از جراحی ، جراح بینی می باشد. چرا که اگر پزشک مورد نظر شما از تخصص ، تبحر و مهارت کافی برخوردار نباشد و در انتخاب وی بی دقتی کرده باشید ممکن است از نتایج به دست آمده از عمل رضایت کافی نداشته باشید یا دچار مشکلات متعددی شوید.

عامل مهم و تاثیر گذار بعدی عدم رعایت نکات مراقبتی قبل و بعد از رینوپلاستی است ، در صورتی که فرد تمامی موارد گفته شده از سوی پزشک را رعایت نکند یا در زمان انجام آن ها بی دقتی و سهل انگاری کند ممکن است در حین انجام جراحی یا بعد از آن عوارض جانبی شدیدی رخ دهد. پیش از انجام عمل زیبایی بینی در زمان مشاوره پزشک تمامی نکات مراقبتی را به شما می گوید در صورت فراموشی نیز می توانید به سایت پزشک خود یا دیگر پزشکان مراجعه کنید و مقالات تهیه شده در رابطه با اقدامات و مراقبت های بعد از عمل بینی را مطالعه کنید. عمل کردن به تمامی موارد گفته شده می تواند تاثیر بسزایی بر نتیجه جراحی کردن دماغ و رضایت 100 درصدی فرد داشته باشد.

طبق گفته های بهترین جراح بینی تهران ، از جمله عوارض جراحی بینی که ممکن است در افراد رخ دهد می توان به موارد ذیل اشاره نمود:

 • خونریزی شدید پس از عمل رینوپلاستی
 • بروز عفونت
 • جمع شدن خون در زیر پوست
 • بروز واکنش به دارو های بیهوشی یا بی حسی موضعی
 • کبودی و متورم شدن بینی که امری طبیعی بوده و به مرور زمان با رعایت نکات مراقبتی از بین می رود.
 • پاره شدن رگ های خونی کوچک روی پوست
 • نامتقارن شدن حفره های بینی
 • درد پس از جراحی ( درد بعد از جراحی بینی کاملا طبیعی بوده و از همین رو پزشک برای کاهش و کنترل آن برای شما دارو تجویز می کند.)

 

 

مراحلی که در عمل زیبایی بینی صورت می گیرد چه هستند ؟

بیهوشی : در این مرحله، بیمار بیهوش می‌شود یا بی‌حسی موضعی دریافت می‌کند.
ایجاد برش : جراح برش‌هایی را در داخل یا خارج بینی ایجاد می‌کند.
تغییر شکل استخوان و غضروف: جراح با استفاده از ابزارهای مخصوص، استخوان و غضروف بینی را به شکل دلخواه تغییر می‌دهد.
بستن برش‌ها : جراح برش‌ها را با بخیه می‌بندد.

اما بعد از اتمام فرایند عمل بینی چه اتفاقی می افتد ؟

بیمار به اتاق ریکاوری منتقل می‌شود تا تحت نظر باشد.
بعد از چند ساعت، بیمار می‌تواند به خانه مرخص شود.

بیمار باید در دوران نقاهت، از استراحت کافی برخوردار باشد و از انجام فعالیت‌های سنگین خودداری کند.

دو هفته قبل از جراحی زیبایی بینی چه باید کرد ؟

 • داروهای حاوی آسپیرین مصرف نکنید ، آسپرین خونریزی را افزایش می دهد.
 • ویتامین E مصرف نکنید ، چون این ویتامین نیز خونریزی را افزایش می دهد ، مولتی ویتامین حاوی ویتامین E مشکلی ندارد و می توان استفاده کرد.
 • طبق گفته های بهترین دکتر جراحی بینی در تهران بهتر است سیگار نکشید ، سیگار اکسیژن بدن را کاهش می دهد و موجب بروز مشکلات تنفسی در حین عمل می شود.
 • از مصرف نوشیدنی های الکلی پرهیز کنید ، زیرا سبب اختلال در اکسیژن رسانی خون می شوند.
 • بعضی مکمل های گیاهی که حاوی سیر ، جیسینگ ، زنجبیل هستند موجب خونریزی بعد از عمل می شوند ؛ لذا از دو هفته قبل از عمل جراحی  نباید مصرف شوند.
 • غذاهای کم نمک میل کنید.
 • دکتر بهزاد شهرجردی بهترین دکتر جراحی بینی تهران به افرادی که متقاضی عمل بینی در تهران هستند توصیه می کنند روز قبل از عمل ، با شامپو و صابون ملایم حمام کنند.
 • روز عمل بینی ، لباس راحت جلو باز بپوشید ؛ چرا که بر تن کردن لباس از سر پس از عمل ، موجب فشار روی بینی و احتمالا جابجایی ساختار دماغ می شود.

 

جراحی بینی در تهران - دکتر شهرجردی

 

مراقبت های بعد از عمل بینی

دوره بهبودی کامل بعد از عمل زیبایی بینی به طور میانگین یک سال است ، البته ممکن است زمان بیشتری نیز طول بکشد. بهبودی در افراد متفاوت است اما به طور کلی ، موارد زیر در همه اشخاص تقریبا یکسان است :

 • آتل یک هفته تا ۱۰ رو بعد از عمل بینی برداشته می شود و می توانید به محل تحصیل یا کار بازگردید ؛ البته در این بازه زمانی ، کبودی در اطراف چشم هنوز کاملا رفع نشده و ممکن است دو هفته طول بکشد.
 • طبق گفته های دکتر شهرجردی بهترین دکتر جراحی بینی در تهران از سرگیری فعالیت های روزمره بی خطر است ، اما فعالیت های سنگین را باید تا یکماه متوقف کنید.
 • تا دو هفته بعد از عمل زیبایی بینی به حالت نیمه نشسته بخوابید و سرخود را با استفاده از بالش بالاتر از سطح بدن نگهدارید.
 • پس از دو ماه می توانید شنا کردن و زدن عینک را شروع کنید.

 

 

چه زمان نیاز به انجام عمل رویژن می باشد؟

از جمله سوالاتی که ممکن است برای مراجعه کنندگان عزیز به وجود آید می توان به این مورد که احتمال نیاز به انجام جراحی ترمیمی بینی چقدر است ؟ چه زمان نیاز است تا ما برای عمل ترمیمی بینی اقدام نمایم؟ اشاره کرد. در پاسخ به این سوال بهترین دکتر جراحی بینی تهران چنین پاسخ می دهند که ، به طور متوسط بین 8 الی 10 درصد متقاضیان انجام جراحی زیبایی بینی ، به عمل ترمیمی نیاز پیدا می کنند. توصیه می شود برای انجام جراحی اولیه بینی ، زیاد عجله نکنید و بهترین و متبحر ترین پزشک را در شهر محل سکونت خود پیدا کنید تا نیاز به عمل دوم نداشته باشید. از طرفی دیگر برای انجام جراحی ثانویه بینی ، توصیه می شود هرگز پزشک خود را تحت فشار قرار ندهید و اجازه دهید تا زمان مناسب برای انجام عمل جراحی زیبایی دوم را پزشکتان برای شما تعیین کند.

بیاد داشته باشید که انحرافها و عدم قرینگیهای بینی قبل از عمل قابلیت اصلاح نسبی دارند ولی امکان رفع کامل آنها بدلیل وجود حافظه غصروفی استخوانی ممکن است وجود نداشته باشد و باقیمانده مقداری از انحراف یا عدم قرینگی طبیعی بوده و نیاز به ترمیم نخواهد داشت. به طور معمول بهترین و مناسب ترین زمان برای انجام دوباره عمل بینی ، یک تا دو سال پس از جراحی اولیه بینی می باشد. چرا که طی این مدت پوست ترمیم پیدا خواهد کرد.

در پاسخ به این سوال که چه زمان نیاز است تا برای جراحی بینی رویژن اقدام کرد. می توان گفت زمانی که مشکلاتی همچون باقی ماندن واضح قوز بر روی پل بینی ، کج بودن شدید تیغه بینی ، تفاوت واضح سوراخ های بینی و بروز مشکلات تنفسی واضح را مشاهده کردید می توانید برای ترمیم اقدام نمایید. اما لازم است مجددا تکرار شود که برای برطرف کردن مشکلات باقی مانده نباید پزشک خود را تحت فشار قرار دهید ، باید حداقل یک تا دو سال صبر کنید و مهارت و تجربه پزشک معالج خود را در زمان انتخاب بهترین جراح ترمیمی تهران در نظر بگیرید.

چه بیماری هایی مانع عمل بینی میشود؟

اثرات جراحی زیبایی بینی تنها بر روی جسم و فیزیک افراد باقی نمی ماند. هدف مشترک بیمار و جراح از انجام این فرایند بهبود زندگی با تاثیرات متنوع آن است. وسعت اثر این عمل جراحی فراتر از تغییرات سایز یا شکل یکی از ارگان های بدن است و برای بیمار بسیار حیاتی است. از همین رو رعایت اصول و مقدمات کار نیز ارزش مهمی دارند. اولین مرحله برای یک پزشک انتخاب درست بیمار است. تردید نکنید همانطور که شما برای انتخاب یک جراح خوب و متبحر باید وقت صرف کنید و فاکتور های را در نظر بگیرد ، یک پزشک نیز باید تعیین کند که آیا فرد متقاضی ، گزینه ای مناسب و ایده آل برای انجام این فرایند است یا خیر؟ به طور کلی کسانی که نمی توانند این عمل را انجام دهند یا نیاز است آن ها کمی در رابطه با عمل بینی فکر کنند و از همه مهم تر ابتدا به درمان مشکلات خود بپردازند و سپس برای رینوپلاستی اقدام کنند ، کسانی هستند که به بیماری های دیابت ، سرطان ، فشار خون بالا ، لوپوس ، روماتیسم مزمن ، آسم ، بیماری قلبی ، بیماری روانی بد شکل پنداری بدن ، بیماری وسواس ، بیماران مبتلا به افسردگی شدید ، افراد مبتلا به آلرژی و زخم های پوستی دچار هستند. البته در این بین ویژگی های دیگری نیز قرار دارد که نشان دهنده این است که آیا شما کاندید مناسبی برای جراحی بینی هستید یا خیر. پزشک شما بعد از بررسی مشخصات بینی از شما سوالاتی در خصوص هدف شما از عمل بینی ، مشکلاتی که دارید و سوابق پزشکی شما می پرسد که پاسخ آن ها کمک بسیار زیادی در تعیین مشکلات بینی و راه درمان مناسب شما می کند. از همین رو توصیه می شود در این خصوص به درستی بیاندیشید و اگر در دسته فوق قرار می گیرید ابتدا نسبت به درمان مشکلات خود اقدام کنید.

 

بعد از جراحی بینی - دکتر شهرجردی

 

عمل بینی در افراد سیگاری

همانطور که می دانید جراحی بینی یکی از پرطرفدار ترین عمل های زیبایی صورت در ایران و جهان می باشد ، پس طبیعی است که افرادی که به مصرف سیگار یا دیگر دخانیات اعتیاد دارند نیز متقاضی انجام این فرایند باشند. از انجایی که یکی از شرایط مهم برای کاندید عمل بینی بودن عدم مصرف سیگار و دیگر دخانیات است لازم دانستیم در این قسمت به توضیح دلیل این امر بپردازیم و بگویم چرا افرادی که سیگاری هستند نباید تا یک ماه پیش از عمل سیگار مصرف کنند یا درصورت رعایت نکردن این نکته چه اتفاقی برایشان رخ می دهد. به دور از بدی ها و جوانب منفی که استعمال دخانیات به خصوص سیگار و قلیان دارد باید بگویم انجام این پروسه بر روی چنین افرادی کمی سخت ، خطرناک و چالش بر انگیز می باشد.

چرا که مصرف دخانیات قبل و بعد از عمل باعث می شود تا عروق خونی کوچک قلب به خصوص عروق خونی سطح پوست تنگ شوند. تنگ شدن عروق پوستی باعث می شود تا روند ترمیم با اختلال رو به رو شده و فرد دیر تز از افراد عادی که هیچ نوع ماده مخدری مصرف نمی کنند بهبودی خود را به دست آورد. از همین رو بهترین و متبحر ترین جراحان بینی تهران به خصوص دکتر بهزاد شهرجردی بهترین دکتر جراحی بینی تهران در این خصوص توصیه می کنند افرادی که به مصرف دخانیات مانند قلیان ، سیگار ، آدامس های حاوی نیکوتین و غیره اعتیاد دارند یک هفته تا یک ماه قبل و بعد از جراحی مصرف آن را کنار بگذارند. این زمان فرصت خوبی است که اگر تمایل به ترک سیگار دارید ، آن را قطع کنید. شایان به ذکر است که مصرف سیگار یا هر نوع ماده مخدر علاوه بر این که موجب تنگ شدن عروق خونی و کاهش سرعت بهبودی شود می تواند موجب بروز نکروز یا به جا ماندن جای زخم ها نیز شود.

 

 

آیا کسی که دیابت دارد می تواند عمل بینی انجام دهد؟

یکی از مهم ترین سوالاتی که در زمینه جراحی زیبایی بینی مطرح می شود ، این است که با وجود دیابت می توان بینی خود را عمل کرد یا خیر؟ افرادی که به قند خون بالا یا به اصطلاح دیابت دچار هستند ، در زمان تصمیم گیری برای انجام رینوپلاستی ، دچار نگرانی هایی می شوند ، چرا که همواره این ریسک وجود دارد که روند بهبود آن ها و حتی پروسه جراحی با مشکلاتی رو به رو شود و جان بیمار را در خطر بیاندازد. البته جراحی زیبایی بینی یا هر نوع عمل جراحی ، برای کسانی که کنترل درستی بر روی سطح قند خون خود دارند ، بدون ترس و استرس امکان پذیر می باشد.

اگر شخصی که به دیابت مبتلا است ، تمایل داشته باشد تحت عمل جراحی بینی قرار گیرد ، بهترین جراح بینی تهران ، برای جلوگیری از به وجود آمدن مشکل خاصی قبل از هر تصمیمی ، آزمایش ها و تست های را تجویز می کند که تعیین می کند آیا می توان سطح دیابت خون را طی فرایند جراحی ، تحت کنترل درآورد یا خیر؟ در این مرحله آزمایش هموگلوبین نیز انجام خواهد شد تا کیفیت کنترل سطح قند خود بیمار در طول یک دوره دو الی سه ماه مورد بررسی قرار گیرد. چنانچه نتایج حاصل از این آزمایش کمتر از 7 درصد باشد ، می توان پروسیجر مورد نظر را به اجرا در آورد. اما باید به یاد داشت برای اینکه خطری شما را تهدید نکند ، نکات مراقبتی را رعایت کنید.

علاوه بر تمامی این موارد باید به یاد داشته باشید که عمل جراحی می تواند بر روی واکنش بدن نسبت به انسولین نیز تاثیر بگذارد. از همین رو بهترین جراح بینی تهران ، باید فرایند را تحت نظر یک متخصص دیابت مجرب و متبحر پیش ببرد.

جراحی بینی و کم خونی

یکی از آزمایش هایی که پیش از انجام عمل بینی در تهران ، پزشک برای مراجعه کننده خود تجویز می کند ، آزمایش خون می باشد. در بهترین شرایط باید میزان هموگلوبین و غلظت خون در آقایان بالا تر از 13 و در خانم ها بالا تر از 12 باشد ، تا بیمار کاندید مناسبی برای عمل رینوپلاستی محسوب شود. در صورتی که میزان هموگلوبین خون کمتر از مقدار ذکر شده باشد ، فرد به بیماری کم خونی دچار است.

البته با وجود کم خونی در صورتی که مقدار هموگلوبین خون بالا تر از 10 باشد ، با این وجود می توان عمل بینی را با احتیاط انجام داد. معمولا این دسته از بیماران بعد از انجام عمل زیبایی بینی ، دچار ضعف و بی حالی می شوند که کاملا طبیعی است و می توان با مصرف دارو های که پزشک تجویز کرده است ، شرایط را بهبود بخشید. اما کسانی که به کم خونی شدید دچار هستند ، از آنجایی که در طول عمل جراحی بینی خونریزی نسبتا زیادی خواهند داشت و ممکن است برای بیمار مشکلات قلبی به وجود آید ، امکان انجام عمل جراحی وجود ندارد. لازم به ذکر است که در افرادی که میزان غلظت خون آن ها میان 10 الی 12 باشد ، پزشک پیش از انجام رینوپلاستی ، دارو هایی را از قبیل قرص های مولتی ویتامین و قرص های آهن را تجویز می کند تا بتواند تا حدی به خونسازی بدن کمک کند.

بیماران هموفیلی و بیمارانی که به مشکلات انعقاد خون دچار هستند ، نیز به دلیل  وجود خونریزی بیش از اندازه ، در زمان انجام جراحی بینی و پس از آن ، نمی توانند کاندید مناسبی برای جراحی زیبایی بینی باشند.

 

هزینه جراحی بینی در تهران سال 1402 و 1403

در صورتی که هدف از عمل بینی ، تغییر شکل ظاهری دماغ و بهبود زیبایی آن باشد ؛ قاعدتا تحت پوشش بیمه قرار نگرفته و تمام هزینه های آن باید توسط خود فرد زیباجو پرداخت گردد. اما چنانچه مقصود از عمل جراحی بینی در تهران ، بهبود مشکلات تنفسی و رفع اختلالات عملکردی دماغ ؛ اعم از درمان پولیپ ، انحراف تیغه سپتوم دماغ و غیره باشد ، بیمه بخشی از هزینه های آن را تقبل خواهد نمود. در آخر لازم به ذکر است که هزینه عمل زیبایی بینی ، بر اساس عوامل مختلفی برآورده می گردد و مستلزم معاینه دقیق فرد زیباجو می باشد.

سوالات متداول و پاسخ بهترین دکتر عمل بینی به ان ها 

 • آیا سفر هوایی بعد از جراحی بینی امکان پذیر است؟

پزشکان و متخصصان جراحی زیبایی بینی در این رابطه می گویند که بعد از عمل دماغ بهتر است حداقل تا یک هفته از انجام سفر های هوایی خودداری کنید چرا که انجام سفر های هوایی می تواند به بینی و عروق خونی فشار آورد.

 • چه کار کنم تا بهترین نتیجه را به دست آورم؟

یکی از متداول ترین سوالاتی که در این زمینه مطرح است این است که چگونه می توان به بهترین نتایج دست پیدا کرد. زیبایی بینی ، در ترکیب با سایر بخش های صورت معنی پیدا می کند. گاها یک بینی بر روی چهره یک شخص بسیار زیبا و جذاب است در حالی که بر روی صورت فردی دیگر نشان دهنده زیبایی خاصی نیست.

یک دکتر جراحی بینی با تجربه و متبحر در زمان ارائه روش درمان ویژگی های چهره هر فرد را مورد ارزیابی قرار می دهد و سپس متناسب با آن بهترین فرم را خلق می کند. پس تنها کاری که شما می توانید برای داشتن این نتیجه بکنید این است که بهترین دکتر عمل بینی تهران یا شهر محل سکونت خود را انتخاب کنید.

 • آیا عمل بینی تحت پوشش بیمه است؟

با توجه به این که عمل زیبایی بینی در تمامی اقشار جامعه رواج یافته است ، ممکن است برای برخی از افراد جای سوال باشد که آیا بیمه هزینه این فرایند را پرداخت می کند یا خیر؟ در پاسخخ به این سوال باید بگویم که جراحی بینی همانطور که از نامش پیداست جزو جراحی های زیبایی قرار دارد و معمولا بیمه هیچ هزینه ای را از این بابت پرداخت نخواهد کرد. البته درصورتی که این فرایند درمانی باشد و در پی بررسی های انجام شده توسط کارشناسان بیمه این امکان وجود دارد تا بیمه بخشی از هزینه را تقبل کند.

فیلم نمونه کار عمل بینی کشتی گیر عزیز در تهران

 

 

 • عمل بینی پر درد و دشوار است؟

یکی از مهم ترین نگرانی ها و استرسی که افراد متقاضی جراحی بینی دارند ، در رابطه با درد حین جراحی و بعد از ان می باشد. در پاسخ به این سوال باید بگویم بدون شک هر نوع عمل جراحی ، عوارض و مشکلات خاص خود را دارد که در دوران نقاهت باید آن ها را کنترل نمود و با آن ها کنار آمد. اما اینکه خیلی از عمل جراحی زیبایی دماغ داستان های ترسناک و دردناکی را تعریف می کنند ، چندان درست و منطقی نمی باشد.

چرا که باید همواره به این نکته توجه داشت که شرایط بدنی و آستانه تحمل درد در افراد مختلف بسیار متفاوت می باشد. برخی از زیباجویان ممکن است تنها دو هفته ابتدایی عمل درد ، کبودی و تورم را تجربه کنند در حالی که دسته دیگری از متقاضیان در کمتر از یک هفته شرایطشان به حالت نرمال و مناسبی باز گردد. با این وجود رعایت توصیه های جراح و مصرف مسکن ها ، می تواند درد و ناراحتی بعد از جراحی را برای افراد تا حدودی کاهش دهد.

لازم به ذکر است که مقدار تغییرات اعمال شده بر روی بینی نیز عاملی مهم در میزان دردی که شما بعد از عمل تجربه می کنند است.

 • آیا می توان هر نوع بینی را به فرم فانتزی عمل کرد؟

بسیاری از افراد زمانی که به جراحان بینی مراجعه می کنند بدون در نظر گرفتن نوع بینی خود تقاضا دارند بینی آن ها را به فرم فانتزی عمل کرد. باید به این دسته از افراد گفت هر نوع بینی را نمی توان به فرم فانتزی عمل کرد. معمولا به دلیل خصویاتی که بینی های گوشتی دارند و خاص بودن فرم فانتزی نمی توان آن ها را به این فرم عمل کرد. البته نظر قطعی بعد از معاینه توسط بهترین دکتر جراحی بینی تعیین می شود.

جراحی بینی با لیزر

امروزه پیشرفت های موجود در حوزه تکنولوژی لیزر و ورود آن به عمل های متعدد زیبایی مخصوصا چشم و زمینه های دیگر پزشکی به سرعت در حال افزایش است. ولی این نکته را باید ذکر کرد که در مقوله تکنولوژی لیزر هنوز موردی یافت نشده که با استفاده از آن بتوان جراحی بینی را به تنهایی از طریق لیزر انجام داد و فقط به وسیله آن می توان برش های جراحی را به تنهایی انجام داد. بدیهی است که نتیجه گیری کنیم تبلیغات جراحی بینی از طریق لیزر با هدفی مبنی از سوء استفاده از کاربردهای لیزر در زمینه پزشکی است و صحت ندارد.

استراحت پس از جراحی بینی

با توجه به اینکه پس از جراحی بینی نحوه خوابیدن از اهمیت ویژه ای برخوردار است پیشنهاد می کنیم در این خصوص با جدیت این موارد را رعایت کنید. چند روز اول پس از عمل بینی کاملا طبیعی است که به دلیل وجود پانسمان و گچ ، تنفس از راه بینی سبب اختلال در بی خوابی شود. از آنجایی که استراحت در این شرایط به دلیل دستیابی به بهبودی سریعتر الزامی است در هنگام خواب بیمار می بایست در موقعیتی مناسب قرار داشته باشد. بهتر است در دوره ریکاوری بعد از رینوپلاستی خوابیدن به شکل طاق باز باشد به طوری که با استفاده از چند بالشت سر را بالاتر از سایر اعضای بدن قرار دهید.

همچنین دو بالشت را در کنار صورت برای جلوگیری از چرخش سر و به پهلو شدن قرار دهید. به این ترتیب موجب می شود نیروی جاذبه روی بینی کمتر شود و احتمال چرخش سر و افتادن وزن صورت روی بینی تازه جراحی شده کاهش یابد. لازم به ذکر است که در این شرایط به هیچ عنوان به پهلو نخوابید زیرا ممکن است ناخواسته خوابتان ببرد و با افتادن به روی زمین صورت و بینی تان دچار آسیب جدی شود.

سخن پایانی

انتخاب یک جراح بینی خوب ، ماهر و مجرب ، از مهم ترین ارکان جراحی بینی تهران و دیگر شهر های ایران است. یک دکتر بینی ماهر بالاترین میزان کیفیت و رضایتمندی از عمل را برای شما به ارمغان می آورد.

تاثیر جراح خوب در عمل بینی

جراحی بینی پروسه زیبایی بسیار حساسی می باشد و فاکتورهای بسیاری در آن تاثیر دارند ، اما یکی از مهم ترین آنها پزشکی است که آن را انجام می دهد ؛ زیرا تمام پروسه به دست اوست و کوچک ترین تصمیم ایشان می تواند تاثیر بسیاری در نتیجه و کل روند پروسه داشته باشد. بنابراین برای اینکه بتوانید یک پروسه کاملا بی نقص داشته باشید باید یک جراح حاذق و حرفه ای بیابید. پزشک شما در آمادگی رای این پروسه و هر راهنمایی و سوالی که در رابطه با آن داشته باشید شما را راهنمایی می نماید.

بعد از جراحی بینی نیز تمام راهنمایی ها و برنامه ریکاوری شما با کمک او صورت می گیرد و تا لحظه آخر نیاز است که شما را تحت نظر داشته باشد. بنابراین باید دقت بسیاری در انتخاب بهترین جراح ممکن جهت انجام پروسه خود با موفقیت به خرج دهید. حال چگونه می توان یک جراح مناسب را یافت و سنجید قبل از هر چیز باید اعتبار و مدارک و مقدار تخصص او را بررسی کنید تا مطمئن شوید که کار خود را به خوبی بلد است و می تواند خواسته های شما را برآورده کند. این کار بسیار مهم است مخصوصا امروزه که تعداد افراد کلاه بردار در این زمینه و به طور کلی در زمینه جراحی های زیبایی افزایش یافته.

همچنین راه های زیادی برای یافتن یک متخصص خوب برای انجام جراحی بینی وجود دارد که هر کدام بدی ها و خوبی های خود را دارند. همچنین مورد دیگری در حین انتخاب پزشک که باید به آن توجه کنید این است که آیا می توانید به خوبی با او ارتباط برقرار کنید ؟ این موضوع کمک می کند تا فهم خواسته های شما برای جراح ساده تر شود و در نتیجه آن نتیجه بهتری از جراحی بینی حاصل گردد.

افرادی که نیاز به انجام جراحی بینی دارند

به طور کلی اگر بخواهیم به شما بگوییم که چه مواردی و مشکلات برای حل نیاز به عمل بینی دارند ، باید بگوییم در صورتی که به مشکلات زیر مبتلا هستید این جراحی برای شما گزینه مناسبی می باشد :

 • در صورتی ک یک ناهمواری مادرزادی در بینی خود دارید
 • اگر می خواهید ظاهر خود را زیبا تر کنید یا بهبود بخشید
 • در صورتی که مجاری بینی شما مسدود شده و نیاز به باز شدن دارند
 • هر گونه شکستی یا انحراف که در اثر یک حادثه رخ داده باشد
 • برای حل مشکلات تنفسی که به هر دلیلی در شما وجود دار نیز می توانید انواع جراحی بینی را انجام دهید

چه کسی کاندید مناسب برای رینوپلاستی است ؟

برای اینکه شرایط انجام یک پروسه را داشته باشید باید از یکسری استانداردها برخوردار باشید. یک فرد مناسب برای عمل بینی نیز باید یکسری فاکتورها را در خود داشته باشد که برخی از آنها عبارتند از :

 • رشد فیزیکی شما به خصوص در بینی پایان یافته باشد و در بلوغ جسمانی باشید
 • همچنین به طور کلی مشکل خاصی نداشته و از سلامت عمومی برخوردار باشید
 • مصرف یا اعتیاد به هر گونه دخانیات نداشته باشید
 • از مزایا ، معایب و محدودیت های پروسه جراحی بینی آگاه باشی و هر سوالی در این رابطه دارید نیز می توانید از پزشک خود بپرسید
 • با تصمیم شخصی و طرز فکر درست به دنبال انجام این جراحی آمده اید و برای دنبال کردن یک الگو نامناسب یا راضی کردن افراد دیگر دست به انجام این عمل نزده اید

به طور کلی مواردی که گفته شد از مهم ترین استانداردها برای انجام رینوپلاستی بودن ، اما امکان دارد برخی موارد دیگر باشد که متخصص مربوط می تواند آنها را به شما بگوید و از شما بخواهد.

تغذیه مناسب برای دوره نقاهت جراحی بینی به چه شکل است ؟

تغذیه مناسب برای دوره نقاهت جراحی بینی بسیار مهم است. در زمانی که بدن در حال بهبود و بازسازی است ، تأمین تغذیه مناسب برای تقویت سیستم ایمنی ، بهبود التهاب و تسهیل فرآیند بهبودی بسیار اساسی است. در اینجا چند راهنمای عمومی برای تغذیه مناسب در دوره نقاهت جراحی بینی را می ‌توان نام برد :

 • مصرف غذاهای پر پروتئین : پروتئین ها برای بهبود بافت های بدن که در جراحی صورت می ‌پذیرند و تسهیل در رشد و بازسازی بافت ها بسیار مفید هستند. می ‌توانید بهترین منابع پروتئین از ماهی ، مرغ ، تخم مرغ ، حبوبات ، غلات و سویا ، پنیر ، ماست و محصولات لبنی استفاده کنید.
 • مصرف میوه و سبزیجات : مصرف میوه و سبزیجات غنی از ویتامین‌ ها و مواد مغذی است که در تقویت سیستم ایمنی و بهبودی بدن اهمیت زیادی دارند. سبزیجات تازه ، سبزی خوراکی و میوه ها را در رژیم غذایی خود گنجانید.
 • مصرف غذاهای ضد التهابی : برخی غذاهای دارای خاصیت ضد التهابی هستند و می ‌توانند در کاهش التهاب و درد در ناحیه جراحی موثر باشند. موادی مانند زنجبیل ، زردچوبه ، سیر ، پیاز و ماهی چرب مانند ماهی سالمون برای این منظور مناسب هستند.
 • مصرف غذاهای غنی از فیبر : مصرف غذاهای حاوی فیبر موجب بهبود هضم ، جذب مواد مغذی و تسهیل گذراندن مواد غذایی از روده می ‌شود. می ‌توانید غلات کامل ، میوه های تازه و سبزیجات را در رژیم غذایی خود در نظر بگیرید.
 • مصرف مایعات برای آب شدن بیشتر : معمولاً در دوره نقاهت پس از عمل جراحی ، بدن نیاز بیشتری به آب دارد تا از خشکی جلوگیری کند. مصرف آب ، آب میوه و میدان ‌های یا اسنک های سرد می ‌تواند مفید باشد.
  نکته مهمی که باید به آن توجه کنید ، مشاوره با پزشک و یا تغذیه ‌شناس مجرب است. این افراد می ‌توانند با توجه به شرایط شما و نوع جراحی ، رژیم غذایی بهینه را برایتان تعیین کنند.

نکات مهم مربوط به فعالیت فرد بعد از جراحی بینی ؟

بعد از جراحی بینی ، چند نکته مهم را باید رعایت کنید :

 • استراحت کافی : بعد از جراحی بینی ، به بدن زمانی برای بهبود و بازیابی نیاز دارد. بنابراین ، استراحت کافی و اجتناب از فعالیت ‌های سنگین ضروری است.
 • مصرف داروها : پزشک شما ممکن است داروهای تجویز کند که باید طبق دستورات به طور دقیق مصرف شوند. از تجویزات پزشک خود پیروی کنید و در مورد هرگونه عوارض جانبی به او اطلاع دهید.
 • سرکوب کردن فعالیت ‌های ورزشی : بعد از جراحی بینی ، به شما توصیه می ‌شود فعالیت ‌های ورزشی شدید را مدتی متوقف کنید تا بینی شما دوره‌ای کامل از بازیابی داشته باشد.
 • ضد آفتاب : برای جلوگیری از آسیب به پوست و احتمال التهاب بعد از جراحی ، استفاده از محافظت ‌های ضد آفتاب الزامی است.
 • خوراکی ‌های نرم : بعد از جراحی بینی ، ممکن است ناگواری ‌های معدنی اضافی داشته باشید. مصرف خوراکی‌ های نرم و سبک کمک می ‌کند تا این ناراحتی کاهش یابد.
 • تماس با پزشک : اگر هرگونه علائم نگران ‌کننده از جمله درد شدید ، عفونت ، خونریزی بیشتر یا تورم غیرمعمول داشتید ، باید به پزشک خود اطلاع دهید.

تکنولوژی چه پیشرفت هایی در جراحی بینی ایجاد نموده است ؟

تکنولوژی در زمینه جراحی بینی نیز تغییرات و پیشرفت ‌های قابل توجهی را به دنیای پزشکی و جراحی بینی آورده است. این پیشرفت ‌ها از طریق تجهیزات پزشکی پیشرفته ، فناوری تصویربرداری ، روش ‌های جراحی پیشرفته ، و مواد جدید استفاده شده در جراحی بینی به وجود آمده است. در ادامه به برخی از پیشرفت ‌های تکنولوژی در جراحی بینی اشاره می ‌کنم :

 • تصویر برداری سه ‌بعدی : استفاده از تصویر برداری سه ‌بعدی مثل CT اسکن 3D امکان ایجاد تصاویر دقیق تری از ساختارهای بینی و چهره فراهم می ‌کند. این تکنولوژی به جراحان امکان مشاهده دقیق ‌تر و برنامه ‌ریزی بهتر را می ‌دهد.
 • سیستم ‌های ناوبری : این سیستم‌ ها معمولا با ترکیب دقیق تصاویر 3D و نقشه‌ های بیماری به جراح امکان می ‌دهند تا جراحی را با دقت بسیار بالا انجام دهند. این سیستم‌ ها به جراحان امکان مانور دقیق در محدوده بینی و چهره را می ‌دهند.
 • لازر و فناوری های بیوکرنر : از فناوری ‌های لیزر برای اجرای جراحی بینی به عنوان جایگزین برای ابزارهای سنتی می ‌توان استفاده کرد. این فناوری‌ ها ممکن است به تجزیه و تحلیل با دقت بالاتر و بازیابی سریع ‌تر منجر شوند.
 • مواد تزریقی (درمال فیلرها و بوتاکس) : استفاده از مواد تزریقی مانند درمال فیلرها و بوتاکس به عنوان روش‌ های غیرجراحی برای بهبود شکل بینی و چهره در افرادی با مشکلات کوچک مفصل و بدون نیاز به جراحی عمیق اضافه شده است.
 • جراحی تکنیک‌ های بی‌خونری : تکنیک ‌های بدون خونری مانند تکنیک ‌های اختصاصی که به جراحان امکان می‌ دهند تا در طول جراحی به حداقل ریسک خونریزی و آسیب به بافت ‌های اطراف بینی برسند.
 • فناوری ‌های سیمولاسیون و مدل سازی : استفاده از مدل ‌سازی سه ‌بعدی و سیمولاسیون در آموزش و برنامه ‌ریزی جراحی ‌های بینی به جراحان کمک می ‌کند تا مهارت ‌های خود را بهبود بخشند و از عوارض ناخواسته جلوگیری کنند.
 • مواد ترمیمی و پیشرفته : مواد ترمیمی جدید و پیشرفته به جراحان امکان می ‌دهند تا نتایج بهتر و دائمی ‌تری در جراحی بینی ارائه دهند.

این پیشرفت‌ها به جراحان امکان می ‌دهند که جراحی بینی را با دقت بیشتر و نتایج بهتری انجام دهند و به بیماران امکان می‌ دهند که تجربه بهبود ظاهری و عملکرد بینی بهتری داشته باشند. اما باید توجه داشت که مهارت و تجربه جراح نیز نقش مهمی در انجام موفق جراحی بینی ایفا می ‌کند.

اگر بعد از عمل بینی چسب نزنیم چه می شود؟

همانطور که می دانید پزشکان چسب زدن به بینی را برای تثبیت بافت های بینی در مراحل اولیه درمان توصیه می کنند. این چسب ها حمایت بیشتری را برای حفظ تغییرات بینی فراهم می کنند. چسب زدن بینی می تواند در کاهش عوارضی مانند تورم بیش از اندازه ، خونریزی یا افتادگی نوک بینی نیز موثر باشد.

اگر به بینی تازه عمل شده ضربه وارد شود چه می شود؟

اصابت ضربه به بینی که به تازگی تحت عمل زیبایی قرار گرفته است می تواند همراه با عوارضی جدی و جبران ناپذیر همراه باشد و حتی باعث شود که نیاز به جراحی ترمیمی بینی پیدا کنید. از جمله مشکلاتی که ممکن است برای شما به وجود آید می توان به افزایش تورم و کبودی ، جا به جایی ساختار های بینی ، خونریزی بینی و تغییر شکل آن اشاره کرد.

در چنین مواقعی بهتر است سریعا به پزشک خود مراجعه کنید تا وی راه حلی مناسب را ارائه دهد و از کج شدن بینی و ایجاد مشکلات جدی تر جلوگیری کند.

مشکل تنفسی بعد از عمل تا چه زمان ادامه دار خواهد بود؟

اینکه بعد از عمل زیبایی بینی خود کمی در تنفس مشکل داشته باشید کاملا طبیعی است. مشکلات تنفسی که برای شما بعد از انجام عمل زیبایی بینی به وجود می آید بسیار آزار دهنده خواهد بود اما بهتر است نگران نباشید چرا که به مرور زمان با برداشتن اسپلینت بینی و همچنین کاهش تورم بینی این مشکل برطرف خواهد شد. اگر یک جراح بینی مجرب و متبحر را برای عمل خود انتخاب کرده باشید به طور حتم آسیبی به تنفس شما وارد نمی شود چرا که اولویت جراحان زیبایی ابتدا سلامت تنفس و عملکرد بینی است و در صورتی که تغییرات آسیبی به بافت بینی بزند یا موجب شود تا تنفس برای شما سخت شود از انجام آن خودداری می کنند. پس با انتخاب یک پزشک مجرب سلامتی خود را تضیمین کنید.

تفاوت بینی گوشتی و استخوانی در جراحی بینی چیست ؟

تفاوت اصلی بین جراحی بینی گوشتی و استخوانی در این است که به چه بخش ‌هایی از بینی تمرکز دارند و چگونه تغییراتی ایجاد می ‌کنند. زیرا بینی از گوشت و استخوان ها تشکیل شده است ، جراحی بینی می ‌تواند به هر دو بخش گوشتی و استخوانی بینی هدف داشته باشد.

جراحی بینی گوشتی :

 • هدف اصلی : جراحی بینی گوشتی معمولا به تغییر در بافت های بینی و سایر بخش های نرم بینی می ‌پردازد. این انواع جراحی معمولا برای بهبود تنفس ، کاهش انسداد بینی ، یا اصلاح مشکلات آلرژیک انجام می ‌شود.
 • انجام عمل : در جراحی بینی گوشتی ، پزشک ممکن است حجم بافت های بینی را کوچک ‌تر کند ، حذف کند یا بافت ‌های اضافی را تنظیم کند. این به موجب افزایش جریان هوا و بهبود علائم مشکلات تنفسی می ‌شود.

جراحی بینی استخوانی :

 • هدف اصلی : جراحی بینی استخوانی به تغییر در استخوان ‌های بینی متمرکز است. این نوع جراحی معمولا برای تغییر شکل و ابعاد استخوان ‌های بینی ، بهبود نسبت‌ های صورت یا رفع نقص‌ های ظاهری بینی انجام می‌ شود.
 • انجام عمل : در جراحی بینی استخوانی ، پزشک ممکن است استخوان‌ های بینی را کمتر یا بیشتر کند ، شکل آنها را تغییر دهد ، یا سایر تغییراتی در ساختار استخوانی بینی ایجاد کند. این ممکن است برای بهبود ظاهر خارجی و تعادل صورت استفاده شود.

ترکیبی از جراحی بینی گوشتی و استخوانی :

 • هدف : برخی از جراحی‌های بینی همزمان به همه جزئیات بینی از جمله بافت ها و استخوان‌ها توجه می‌ کنند. این نوع جراحی ممکن است برای ایجاد تغییرات جامع در شکل و ابعاد بینی یا بهبود علائم همزمان باشد.
 • انجام عمل : در جراحی ترکیبی ، پزشک به صورت همزمان با گوشت های بینی و استخوان ‌ها مداخله می ‌کند. این نوع جراحی می ‌تواند تغییراتی در شکل کلی بینی ایجاد کند و به بهبودی ظاهری بینی کمک کند.
  هر نوع جراحی بینی نیازمند ارزیابی دقیق از سوی یک پزشک متخصص است تا راهنمایی صحیح برای نیازها و انتظارات شما ارائه شود.


جستجو کنید

آخرین مقالات

اشتراک گذاری

دکتر بهزاد شهرجردی

متخصص گوش و حلق و بینی و جراحی سر و گردن

نظرات

0 0 آرا
Article Rating
ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات