جراحی بینی

جراحی بینی

جراحی بینی نوعی عمل جراحی می باشد که دارای دو رویکرد درمانی و زیبایی است ؛ لازم به ذکر است که این عمل می تواند به طور همزمان با دو هدف بهبود زیبایی و نیز اصلاح مشکلات عملکردی بینی انجام پذیرد. البته لازم به ذکر است که عمل زیبایی بینی در تهران یا دیگر شهر های ایران ، عمدتا با هدف زیبایی و تغییر فرم ظاهری دماغ انجام می پذیرد. دکتر بهزاد شهرجردی بهترین جراح بینی تهران با تکیه بر دانش ، مهارت ، تخصص و از همه مهم تجربه خود قادر است برای شما فرم زیبا و ایده آلی را به ارمغان بیاورد.

 

جراحی بینی

 

هدف از انجام جراحی درمانی بینی در تهران

در این نوع عمل بینی که ممکن است به صورت همزمان با عمل زیبایی بینی صورت گیرد ؛ هدف درمان بیماری های ساختمان بینی و بهبود عملکرد آن می باشد. عمل درمانی دماغ معمولا در موارد زیر انجام می شود :

 • درمان پولیپ
 • سپتوپلاستی یا درمان انحراف تیغه بینی
 • درمان شکستگی
 • درمان سینوزیت و عفونت های سینوس ها
 • عمل تومورهای سرطانی داخل دماغ

جراحی زیبایی بینی با چه هدفی انجام می شود ؟

این نوع عمل جراحی بینی با هدف رفع ایرادات ظاهری بینی ، همراه با حفظ عملکرد تنفسی و بویایی آن انجام می شود. از جمله عیوب ظاهری بینی که می توان با عمل زیبایی بینی رفع کرد می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 • وجود قوز روی پل دماغ
 • انحراف ظاهری بینی
 • بزرگ بودن بیش از حد پره های دماغ
 • افتادگی و زاویه دار بودن نوک بینی
 • وجود ایراد در زاویه بینی نسبت به لب

روش های مورد استفاده بهترین جراحی بینی تهران

به طور کلی ساختار دماغ ، استخوانی – غضروفی است ؛ به طوری که قسمت فوقانی بینی از جنس استخوان بوده و بخش تحتانی آن غضروفی می باشد. پوست ، نیز بخش مهمی از دماغ محسوب می شود که بر روی ساختار دماغ قرار گرفته و جنس آن در کیفیت نتیجه جراحی بینی تهران یا دیگر شهر های ایران تاثیر قابل توجهی دارد. همانطور که اشاره داشتیم رینوپلاستی می تواند با دو هدف زیبایی یا درمانی و یا هر دو انجام پذیرد. حال آن که عمل بینی با هر هدفی که صورت پذیرد ، دو روش برای انجام آن وجود دارد. روش های جراحی زیبایی بینی عبارتند از :

 1. روش  باز
 2. روش بسته

هر کدام از این روش ها ، از مزایا و معایب خاصی برخوردارند ؛ توجه داشته باشید که جراح بینی با مد نظر قرار دادن فاکتورهایی ؛ از جمله وضعیت بیمار ، هدف وی از عمل زیبایی بینی و نهایتا با توجه به صلاحدید خود ؛ نسبت به انتخاب بهترین روش عمل جراحی بینی مبادرت می نماید. در ادامه توضیحاتی اجمالی در ارتباط با هر یک از روش های مذکور ارائه نموده ایم.

جراحی بینی تهران توسط دکتر شهرجردی بهترین جراح بینی تهران

 

 • روش باز 

در جراحی زیبایی بینی به روش باز ؛ بهترین دکتر جراحی بینی در تهران  در راستای دسترسی به ساختمان بینی ، برش هایی در داخل بینی بیمار لحاظ کرده و علاوه بر این برش ها ، برش دیگری در بخش کلوملای ( ناحیه مابین سوراخ های بینی ) ایجاد می کند. لازم به ذکر است که برش کلوملا ، امکان بلند کردن پوست بینی و دسترسی کامل به ساختار زیرین دماغ را به بهترین نحو برای دکتر عمل بینی فراهم می آورد. از این رو در جراحی دماغ با استفاده از روش باز ، بهترین دکتر بینی تهران به سهولت می تواند جزئی ترین تغییرات را بر روی دماغ بیمار اعمال نموده و در صورت نیاز به پیوند غضروف و مواردی از این قبیل که مستلزم ایجاد اصلاحات وسیع بر روی بینی می باشند ؛ به راحتی چنین اقداماتی را لحاظ نماید.

 • روش بسته

در این روش از عمل زیبایی بینی  ، برخلاف روش باز کلیه برش های لازم جهت اصلاح بینی در داخل بینی ایجاد می شوند. اگرچه مدت زمان انجام رینوپلاستی ، در روش جراحی زیبایی بینی بسته کاهش می یابد و همچنین جای هیچ گونه زخم و بخیه بر روی قسمت خارجی بینی وجود نداشته و دوران نقاهت عمل جراحی بینی در تهران و دیگر شهر ها نیز کوتاه می شود ؛ اما باید متذکر شد که این روش ، عمدتا در مواردی که باید تغییرات جزئی بر روی دماغ اعمال شود ؛ مورد استفاده قرار می گیرد.

انواع بینی از نظر بهترین دکتر جراحی بینی تهران

با توجه به ساختار پوست و غضروف آن ؛ به دو دسته بینی گوشتی و استخوانی تقسیم می شوند.

 • بینی گوشتی

این بینی ها دارای پوست ضخیم و چرب و نوک پهن هستند. بافت غضروف در این دماغ  ها ضعیف می باشد. از همین رو عمل جراحی بینی بر روی این نوع دماغ ها کمی پیچیده می باشد.

 • بینی های استخوانی

بینی هایی دارای قوز در قسمت پل دماغ هستند که اصطلاحا به آن ها بینی عقابی نیز گفته می شود. این بینی ها دارای پوست نازک و غضروف و استخوان قوی هستند. جراحی دماغ این نوع دماغ ها بسیار ساده تر از گوشتی ها می باشد و پیچیدگی کمتری دارد.

فیلم جراحی بینی در تهران توسط بهترین دکتر بینی تهران دکتر شهرجردی

 

انواع مدل های بینی در جراحی زیبایی بینی تهران

 • فرم طبیعی 

در این مدل عمل بینی ایرادات ظاهری بینی برطرف شده و قوسی در بینی ایجاد نمی شود. در عمل طبیعی ساختار بینی تغییرات چندانی ندارد و ممکن است افراد متوجه عملی بودن دماغ شما نشوند. بهترین عملکرد در تنفس در این شیوه به دست می آید.

 • فرم نیمه فانتزی

این مدل عمل بینی در حقیقت بینی های طبیعی هستند که دارای قوس اندک ، نوک اندکی سربالا و اندازه کوچکتر می باشند. این مدل عمل جراحی بینی در تهران یا دیگر شهر های ایران را افرادی انتخاب می کنند که نه تمایل دارند دماغ طبیعی و بدون قوس داشته باشند و نه مانند عمل فانتزی ، بینی شان دارای قوس شدید و سرسره ای شکل باشد.

 • فرم  فانتزی

در این مدل عمل زیبایی بینی که اصطلاحا به آن بینی عروسکی گفته می شود ، بینی دارای قوس زیاد و سوراخ های بسیار کوچک است. همچنین زاویه نوک بینی نسبت به لب بالایی زیاد می باشد که موجب سربالا بودن بینی می شود. تشخیص عملی بودن این نوع بینی در نگاه اول مشخص می شود. به دلیل وجود ضخامت پوستی زیاد در دماغ های گوشتی ، این مدل جراحی بینی در آن ها توصیه نمی شود.

معیار تغییرات بینی در رینوپلاستی تهران

برخی افراد به صورت سطحی و ظاهری ، دماغ خود را با بینی دیگران مقایسه می کنند و در نتیجه انتظاراتی فرای واقعیت را برای نتیجه جراحی زیبایی بینی  خود متصور می شوند. اما واقعیت ، چیزی غیر از این است ؛ طی عمل بینی ممکن است بهترین دکتر بینی در تهران  با مشکلات و ایراداتی مواجه شود که در ظاهر دماغ شما نمود نداشته و چندان به چشم نیاید.

برخلاف تصور عموم افراد که کوچک بودن سایز دماغ را دال بر زیبایی آن می دانند ، باید اشاره داشت که سایز آن کمترین اهمیت را در نتیجه این عمل جراحی بینی دارد و صرف این که سایز یک دماغ بزرگ نیست هرگز دلیل بر این نخواهد بود که نتیجه ای ایده آل از رینوپلاستی حاصل خواهد شد.

 

تاثیر ضخامت پوست بینی بر نتیجه رینوپلاستی

اگرچه ضخامت پوست بینی و همچنین انعطاف و شکل پذیری آن و نیز انحرافات داخلی و استخوانی بینی ، ممکن است در ظاهر چندان مشهود و مورد توجه نباشند ؛ اما تاثیر بسزایی در نتیجه عمل بینی خواهند داشت.

به طور کلی باید متذکر شد که مهم ترین عامل تعیین نتیجه رینوپلاستی ؛ آناتومی اولیه دماغ و ضخامت پوست می باشد. پس از در نظر گرفتن موارد مذکور ، بهترین جراح بینی تهران باید سلایق معقول و قابل انجام متقاضی عمل جراحی بینی تهران را نیز تا جای ممکن در حین عمل ؛ مد نظر قرار دهد.

چه زمانی می توان نتیجه جراحی بینی را مشاهده کرد ؟

در طول عمل زیبایی بینی یا همان رینوپلاستی ، ساختار غضروفی دماغ تغییر یافته و معمولا استخوان های دماغ شکسته می شوند ؛ لذا می توان اذعان داشت که عمل دماغ یک عمل سنگین است. زمانی که گچ برداشته می شود ، دماغ تورم قابل توجهی خواهد داشت ؛ بنابراین شما نباید انتظار مواجهه با یک دماغ زیبا و ایده آل را داشته باشید و حتی در برخی موارد ( به ویژه در بینی های گوشتی ) ممکن است با یک دماغ به مراتب بزرگتر از دماغ قبلی خود ، روبرو شوید.

از این رو به افرادی که تحت جراحی بینی  قرار می گیرند ، توصیه می شود که بعد از عمل دماغ صبور بوده و بعد از برداشتن گچ ، ازبازخوردهای نا به جا در مورد نتیجه دماغ خودداری کرده و منتظر کاهش تدریجی تورم بينی باشند و حداقل تا یکسال بعد از  ، نتیجه دماغ خود را قضاوت کنند.

چه عواملی موجب بروز عوارض جراحی بینی می شود؟

یکی از عوامل مهم و تاثیر گذار بر روی پدید آمدن عوارض بعد از جراحی ، جراح بینی می باشد. چرا که اگر پزشک مورد نظر شما از تخصص ، تبحر و مهارت کافی برخوردار نباشد و در انتخاب وی بی دقتی کرده باشید ممکن است از نتایج به دست آمده از عمل رضایت کافی نداشته باشید یا دچار مشکلات متعددی شوید.

عامل مهم و تاثیر گذار بعدی عدم رعایت نکات مراقبتی قبل و بعد از رینوپلاستی است ، در صورتی که فرد تمامی موارد گفته شده از سوی پزشک را رعایت نکند یا در زمان انجام آن ها بی دقتی و سهل انگاری کند ممکن است در حین انجام جراحی یا بعد از آن عوارض جانبی شدیدی رخ دهد. پیش از انجام عمل زیبایی بینی در زمان مشاوره پزشک تمامی نکات مراقبتی را به شما می گوید در صورت فراموشی نیز می توانید به سایت پزشک خود یا دیگر پزشکان مراجعه کنید و مقالات تهیه شده در رابطه با اقدامات و مراقبت های بعد از عمل بینی را مطالعه کنید. عمل کردن به تمامی موارد گفته شده می تواند تاثیر بسزایی بر نتیجه جراحی بینی و رضایت 100 درصدی فرد داشته باشد.

طبق گفته های بهترین جراح بینی تهران ، از جمله عوارض جراحی بینی که ممکن است در افراد رخ دهد می توان به موارد ذیل اشاره نمود:

 • خونریزی شدید پس از عمل رینوپلاستی
 • بروز عفونت
 • جمع شدن خون در زیر پوست
 • بروز واکنش به دارو های بیهوشی یا بی حسی موضعی
 • کبودی و متورم شدن بینی که امری طبیعی بوده و به مرور زمان با رعایت نکات مراقبتی از بین می رود.
 • پاره شدن رگ های خونی کوچک روی پوست
 • نامتقارن شدن حفره های بینی
 • درد پس از جراحی ( درد بعد از جراحی بینی کاملا طبیعی بوده و از همین رو پزشک برای کاهش و کنترل آن برای شما دارو تجویز می کند.)

 

دو هفته قبل از جراحی زیبایی بینی چه باید کرد ؟

 • داروهای حاوی آسپیرین مصرف نکنید ، آسپرین خونریزی را افزایش می دهد.
 • ویتامین E مصرف نکنید ، چون این ویتامین نیز خونریزی را افزایش می دهد ، مولتی ویتامین حاوی ویتامین E مشکلی ندارد و می توان استفاده کرد.
 • طبق گفته های بهترین دکتر جراحی بینی در تهران بهتر است سیگار نکشید ، سیگار اکسیژن بدن را کاهش می دهد و موجب بروز مشکلات تنفسی در حین عمل می شود.
 • از مصرف نوشیدنی های الکلی پرهیز کنید ، زیرا سبب اختلال در اکسیژن رسانی خون می شوند.
 • بعضی مکمل های گیاهی که حاوی سیر ، جیسینگ ، زنجبیل هستند موجب خونریزی بعد از عمل می شوند ؛ لذا از دو هفته قبل از عمل جراحی  نباید مصرف شوند.
 • غذاهای کم نمک میل کنید.
 • دکتر بهزاد شهرجردی بهترین جراح بینی تهران به افرادی که متقاضی عمل بینی در تهران هستند توصیه می کنند روز قبل از عمل ، با شامپو و صابون ملایم حمام کنند.
 • روز عمل بینی ، لباس راحت جلو باز بپوشید ؛ چرا که بر تن کردن لباس از سر پس از عمل ، موجب فشار روی بینی و احتمالا جابجایی ساختار دماغ می شود.

مراقبت های بعد از عمل بینی

دوره بهبودی کامل بعد از عمل زیبایی بینی به طور میانگین یک سال است ، البته ممکن است زمان بیشتری نیز طول بکشد. بهبودی در افراد متفاوت است اما به طور کلی ، موارد زیر در همه اشخاص تقریبا یکسان است :

 • آتل یک هفته تا ۱۰ رو بعد از عمل بینی برداشته می شود و می توانید به محل تحصیل یا کار بازگردید ؛ البته در این بازه زمانی ، کبودی در اطراف چشم هنوز کاملا رفع نشده و ممکن است دو هفته طول بکشد.
 • طبق گفته های دکتر شهرجردی بهترین دکتر جراحی بینی در تهران از سرگیری فعالیت های روزمره بی خطر است ، اما فعالیت های سنگین را باید تا یکماه متوقف کنید.
 • تا دو هفته بعد از عمل زیبایی بینی به حالت نیمه نشسته بخوابید و سرخود را با استفاده از بالش بالاتر از سطح بدن نگهدارید.
 • پس از دو ماه می توانید شنا کردن و زدن عینک را شروع کنید.

 

 

هزینه جراحی بینی در تهران سال 1400 و 1401

در صورتی که هدف از عمل بینی ، تغییر شکل ظاهری دماغ و بهبود زیبایی آن باشد ؛ قاعدتا تحت پوشش بیمه قرار نگرفته و تمام هزینه های آن باید توسط خود فرد زیباجو پرداخت گردد. اما چنانچه مقصود از عمل جراحی بینی در تهران ، بهبود مشکلات تنفسی و رفع اختلالات عملکردی دماغ ؛ اعم از درمان پولیپ ، انحراف تیغه سپتوم دماغ و غیره باشد ، بیمه بخشی از هزینه های آن را تقبل خواهد نمود. در آخر لازم به ذکر است که هزینه عمل زیبایی بینی ، بر اساس عوامل مختلفی برآورده می گردد و مستلزم معاینه دقیق فرد زیباجو می باشد.

سخن پایانی

انتخاب یک جراح بینی خوب ، ماهر و مجرب ، از مهم ترین ارکان جراحی بینی تهران و دیگر شهر های ایران است. یک دکتر بینی ماهر بالاترین میزان کیفیت و رضایتمندی از عمل را برای شما به ارمغان می آورد.

ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات
Call Now Button