جراحی بینی
03 سپتامبر

جراح بینی

جراح بینی

جراح بینی : زمانی که فرد برای انجام عمل زیبایی بینی  اقدام می نماید ، لازم است تا به نکات بسیاری توجه کند که یکی از مهم ترین این نکات ، انتخاب جراح بيني  است .

زیرا اگر جـراح بینی مهارت و تجربه کافی در انجام عمل جراحی بینی نداشته باشد ، گذشته از این که ممکن است فرد از ظاهر و زیبایی بینی خود راضی نباشد ، محافظت از سلامتی عملکرد بینی نیز تنها بر عهده ی جراح بینی است .

اولین و مهم ترین ویژگی یک جراح بینی خوب ، صداقت وی خواهد بود ، چرا که ممکن است افراد به دلیل عدم آگاهی های لازم در رابطه با شرایط جراحی بینی ، توقعات غیر معقولانه ای داشته باشند و این جراح بينيخوب است که می تواند صادقانه به او توضیح بدهد که توقعش از دریافت نتیجه غیر منطقی است .

یک جراح بيني خوب  پس از آنالیز اولیه بینی  در صورتی که احساس کند فرد نتیجه مطلوبی از عمل زیبایی بینی نخواهد گرفت ، به انجام آن جراحی نمی پردازد .

جراح بینی

اهمیت انتخاب جراح بینی

تمامی افراد تمایل دارند که بعد از انجام جراحی بینی  یا رینوپلاستی ، بینی فرم زیبایی داشته باشد  تا زیبایی چهره شان افزایش یابد و هیچ گونه اختلالی در عملکرد بینی وجود نداشته باشد و عملکرد صحیح بینی حفظ شود.

برای اینکه دچار عوارض جراحی بینی نشوید نیاز است تا جراحی بینی توسط یک جراح بینی ماهر انجام شود .

برای اینکه از عوارض رینوپلاستی در امان باشید در انتخاب جراح زیبایی بینی دقت بالایی داشته باشید تا بهترین جراح بینی را برای رینوپلاستی انتخاب کنید.

یکی از راه های تشخیص میزان مهارت جراح بینی ، مشاهده نمونه کارهای او است .

برای مشاهده نمونه کارهای دکتر بهزاد شهرجردی می توانید به صفحه رسمی اینستاگرام دکتر شهرجردی مراجعه کنید .

در ادامه مقاله نکاتی ذکر شده است تا متقاضیان جراحی بینی بتوانند با ویژگی های یک جراح بینی خوب و ماهر آشنا شوند.

ویژگی های جراح بینی خوب

  • خوش برخورد
  • داشتن وجدان کاری
  • داشتن اطلاعات به روز جراحی بینی  و آشنایی با تکنیک های به روز جراحی بینی
  • صبور و با حوصله
  • گذراندن دوره های تخصصی و کسب مدارک تخصصی
  • آشنایی با استاندارهای زیبایی و تلفیق آن با مهارت جراحی بینی

جراحی بینی در بین مردم رواج پیدا کرده و اغلب افراد تمایل به انجام جراحی بینی دارند ولی هر فردی کاندید مناسبی برای جراحی بینی نیست .

قبل از جراحی بینی باید مشخص شود بیمار از لحاظ روحی و جسمی برای جراحی بینی آماده است یا خیر.

برخی از بیماران تصور می کنند تنها به انجام جراحی بینی منجربه افزایش زیبایی صورت می شود ولی در اصل بینی بخشی از زیبایی چهره را تشکیل می دهد .

افرادی که دچار عدم تناسب اجزای دیگر صورت هستند تنها با انجام جراحی بینی به زیبایی نمی رسند ، بنابراین باید درک درستی از نتیجه جراحی بینی داشته باشند .

جراح بینی باید با فرد متقاضی در مورد جراحی بینی و نتیجه آن به طور کامل صحبت کند تا نتیجه بهتری از رینوپلاستی کسب شود .

برخی از بیمارن توقعات عجیبی و غریبی از فرم بینی جراحی شده دارند و مدل هایی را برای بینی پیشنهاد می دهند که واقعا تعجب برانگیز است .

در چنین شرایطی جراح بینی باید مشاوره های لازم را در اختیار بیمار قرار دهد تا بیمار به دید واقع گرایانه ای دست یابد .

جراح بینی

چگونه جراح بینی خوب را بشناسیم ؟

اولین کاری که برای انتخاب جراح بيني باید انجام داد ، مراجعه به مطب وی و جلسه ی مشاوره اولیه است .

در این جلسه شما می توانید علاوه بر این که خواسته و توقع خود را از نتیجه عمل بینی مطرح نمایید ، قادر خواهید بود تا از نزدیک نمونه کار های واقعی ویرا مشاهده نمایید .

در اصل افرادی که توسط جراح بینی مورد نظرتان ، تحت عمل جراحی زیبایی بینی قرار گرفته اند را از نزدیک ببینید.

همچنین با مراجعه به سایت های پزشکی ، قابلیت های جراحان و مدارج علمی آن ها قابل دسترسی خواهد بود .

در نظر داشته باید که جراح بيني در هر سه مرحله عمل جراحی یعنی پیش از انجام جراحی بینی ( مشاوره مناسب ) ، حین عمل بینی ( به کار گیری تکنیک های خوب ) و همچنین پس از عمل زیبایی بینی نقش مهمی را ایفا می کند .

جراح بینی

جراحی بینی

هدف از انجام جراحی بینی اصلاح فرم بینی و بهبود اختلالات عملکرد بینی است .

انجام جراحی زیبایی بینی در بین مردم گسترش یافته زیرا تمامی افراد علاقه مند هستند تا با فرم بینی شکیل تری در جامعه حضور یابند .

نقش بینی در زیبایی چهره انکار ناپذیر است ولی تمام زیبایی چهره وابسته به بینی نیست .

بنابراین بیماران نباید توقع داشته باشند جراح بینی با انجام رینوپلاستی معجزه کند و چهره فرد به طور شگفت انگیزی زیبا شود .

در اصل جراح بینی با استفاده از مهارت خود و با توجه به اسکلت بینی بیمار ، بینی را به بهترین نحو ممکن جراحی می کند.

جراح بینی با توجه به دوره های تخصصی که گذرانده است به خوبی می داند چه بینی ای  بیشتر به چهره فرد می آید و در اصل با توجه به آناتومی چهره بیمار بهترین فرم را برای بینی پیشنهاد می دهد .

فرم بینی در صورتی زیبا است که متناسب با چهره بیمار باشد ، به طور مثال با توجه به ساختار چهره آقایان و زاوایای صورت شان ، فرم بینی طبیعی بهترین فرم برای بینی است .

برای فرم بینی می توانید نظرات و توقعات خاص خود را داشته باشید زیرا سلیقه افراد در مورد فرم بینی با یکدیگر بسیار متفاوت است ولی اگر به دنبال فرم بینی زیبا و ایده آل هستید حتماً با جراح بینی مشورت کنید .

در نظر داشته باشید که انتخاب یک جراح بینی خوب و ماهر باعث می شود تا نتیجه ایده آلی کسب کنید ، همچنین انتخاب یک جراح بینی خوب باعث می شود تا بیمار دیگر استرس و نگرانی بابت جراحی بینی نداشته باشد .

جراح بینی

هزینه جراحی بینی

هزینه جراحی زیبایی بینی به عوامل مختلفی بستگی دارد مانند :

  • دستمزد جراح  بینی
  •  نوع بینی متقاضی
  • هزینه بیمارستان و غیره .

بهترین راه برای تعیین هزینه دقیق مراجعه حضوری است ولی در برخی مواقع با مشاهده عکس بیمار می توان به طور حدودی هزینه را اعلام کرد .

هر جراح بینی هزینه متفاوتی را بابت انجام رینوپلاستی دریافت می کند که این تفاوت گاهی بسیار زیاد است به همین دلیل هزینه جراحی بینی در تهران  یا هر شهر دیگری را از جراح بینی موردنظر خود جویا شوید .

درباره نویسنده

جراحی بینی | جراح بینی تهران
دکتر شهرجردی - به شماره نظام پزشکی :88860 - عضو انجمن راینولوژی ایران - متخصص و جراح گوش ، حلق ، بینی و سرو گردن - جراحی پلاستیک بینی ، صورت و پلک ( جراحی بینی ، جراحی بینی گوشتی ، جراحی بینی استخوانی ) - جراحی آندوسکوپی سینوس و بینی

پاسخ

2 × 4 =