جراحی بینی
12 آوریل

جراحی بینی ترمیمی

جراحی بینی ترمیمی

زمانی که فردی از نتیجه جراحی بینی خود راضی نباشد ، می تواند برای انجام جراحی مجدد  اقدام نماید ، به این عمل ، جراحی بینی ترمیمی گفته می شود .

جراحی بینی ترمیمی

جراحی بینی ترمیمی به چه علت انجام می شود ؟

جراحی بینی ترمیمی با هدف بهتر شدن نتیجه حاصل از جراحی اولیه انجام می شود ، که البته جزو جراحی های سخت به حساب می آید . در ضمن انجام این جراحی تنها به روش باز میسر است .

در صورتی که شما نتیجه مطلوب و البته معقول را از عمل زیبایی بینی دریافت نکردید ، نگران نباشید چرا که می توانید با انجام عمل جراحی ثانویه بینی ( همان جراحی بینی ترمیمی ) برای حل این مشکل اقدام نمایید .

 

 

برای یاد آوری باید گفت مراقبت های قبل و بعد از جراحی بینی ترمیمی ، تفاوتی با جراحی بینی اولیه ندارد .

برای نمونه ، در صورتی که از قوز بینی چیزی باقی مانده باشد ، که قابل برداشتن است ، یا حفره های بینی نا قرینگی داشته باشد و موجب کاهش میزان زیبایی صورت شده باشد .

لازم به ذکر است ، گاهی ممکن است در عمل زیبایی بینی خطایی رخ دهد که به عملکرد تنفسی بینی آسیب بزند و جبران ناپذیر باشد ، لذا برای انتخاب جراح بینی ماهر و با تجربه بسیار دقت نمایید .

 

 

چه زمانی را برای انجام جراحی بینی ترمیمی انتخاب کنیم ؟

توصیه می کنیم که برای انجام جراحی ترمیمی عجله نکنید و جراح بینی تان را تحت فشار قرار ندهید اجازه بدهید تا جراحی به موقع انجام شود . بهترین زمان عمل جراحی بینی ترمیمی یک سال بعد از جراحی اولیه است ، زیرا تا آن زمان گذشته از این که تورم ناشی از جراحی از بین رفته ، زخم های بینی نیز بهبود یافته و تا حد قابل قبولی ساختمان بینی فرم گرفته است و امکان بروز خطا کاهش می یابد .

 

دکتر بهزاد شهرجردی

متخصص جراحی گوش و حلق و بینی –  جراح پلاستیک بینی و صورت

(  جراحی بینی گوشتی , جراحی بینی استخوانی )

درباره نویسنده

جراحی بینی | جراح بینی تهران
دکتر شهرجردی - به شماره نظام پزشکی :88860 - عضو انجمن راینولوژی ایران - متخصص و جراح گوش ، حلق ، بینی و سرو گردن - جراحی پلاستیک بینی ، صورت و پلک ( جراحی بینی ، جراحی بینی گوشتی ، جراحی بینی استخوانی ) - جراحی آندوسکوپی سینوس و بینی

پاسخ

4 − 3 =