جراحی بینی
20 آوریل

جراحی بینی کج

جراحی بینی کج

منظور از جراحی بینی کج ، عمل زیبایی بینی در افرادی است که به طور مادرزادی یا تحت تاثیر ضربه بینی شان دچار کجی شده باشد .

جراحی بینی کج

با توجه به اینکه زیبایی صورت به زیبایی کل اعضای آن وابسته است ، یعنی اگر که یکی از اجزای صورت زیبا نباشد موجب می گردد تا کل چهره زیبا به نظر نرسد ، یکی از موارد مهمی که در این امر اثر گذار است تقارن اعضای صورت می باشد . بینی کج باعث عدم تقارن در دو طرف صورت به خصوص در نمای روبروی چهره است .

به چه علت افراد برای جراحی بینی کج مراجعه خواهند کرد ؟

از شایع ترین علل مراجعه و اقدام افراد برای جراحی بینی کج ، ضربه خوردن بینی است که ، باعث تروما و شکستگی بینی و در نهایت بد فرمی بینی شده است و یک طرف بینی فرو رفته به نظر می رسد .

در موارد دیگر ، مشکلات مادر زادی ، مانند عدم رشد کامل یک طرف بینی است و منجر شده تا بینی کج دیده شود .

درمان بینی کج

تنها راه درمان برای افرادی که بینی شان در ظاهر کج باشد ، عمل جراحی زیبایی بینی است ، تا در طی عمل بینی جراح ، با ایجاد تراش های مناسب و با به کار گیری تجربه و مهارت خود بتواند با زیبا سازی بینی و ایجاد تقارن در دو طرف بینی ، منجر به افزایش زیبایی کل چهره فرد شود .

لازم به ذکر است که جراحی بینی کج ، با جراحی انحراف بینی تفاوت دارد . جراحی انحراف بینی یک عمل درمانی و تحت پوشش همه بیمه های درمانی انجام می شود ، اما جراحی بینی کج ، یک عمل زیبایی به شمار می رود و فرد باید کل هزینه های جراحی را به صورت آزاد پرداخت نماید .

تذکر :

جراحی بینی کج که خیلی پیچ خورده باشد ، معمولاً جراحی بینی به روش باز انجام خواهد شد .

 

دکتر بهزاد شهرجردی

متخصص جراحی گوش و حلق و بینی –  جراح پلاستیک بینی و صورت

(  جراحی بینی گوشتی , جراحی بینی استخوانی )

درباره نویسنده

جراحی بینی | جراح بینی تهران
دکتر شهرجردی - به شماره نظام پزشکی :88860 - عضو انجمن راینولوژی ایران - متخصص و جراح گوش ، حلق ، بینی و سرو گردن - جراحی پلاستیک بینی ، صورت و پلک ( جراحی بینی ، جراحی بینی گوشتی ، جراحی بینی استخوانی ) - جراحی آندوسکوپی سینوس و بینی

پاسخ

هشت + پانزده =