اتوپلاستی یا جراحی گوش ، به منظور اصلاح سایز و فرم گوش ها توسط بهترین جراح گوش در شهر سکونت فرد انجام می شود. افرادی که از بد فرم بودن گوش های خود رنج می برند و اعتماد به نفسشان کاهش پیدا کرده است می توانند برای انجام عمل گوش به دکتر بهزاد شهرجردی بهترین جراح و متخصص گوش و حلق و بینی در تهران مراجعه کنند. ایشان با تکیه بر دانش ، مهارت و تخصص خود قادر هستند بهترین فرم را برای گوش های شما به وجود آورند. در ادامه این مقاله قصد داریم در رابطه با این نوع عمل زیبایی اطلاعاتی مفید و جامع را ارائه دهیم تا افراد متقاضی این فرایند با آگاهی کامل و دید بازتری نسبت به انجام آن اقدام نمایند. از همین رو اگر شما متقاضی انجام جراحی گوش در تهران یا دیگر شهر های ایران هستید بهتر است این مقاله را تا انتها و با دقت بخوانید.

 

جراحی گوش

 

عمل زیبایی گوش چگونه به افراد کمک می کند؟

جراحی گوش در حالت کلی موجب بالا رفتن اعتماد به نفس در فرد متقاضی و رفع مشکل ظاهر گوش می شود. معمولاً بیرون زدگی و برجستگی گوش در کودکان و نوجوانان به ویژه در پسران منجر می گردد تا نتوانند با اعتماد به نفس در اجتماع به ویژه در جمع هم سن و سالان خود حاضر شوند. در جراحی زیبایی گوش می توان با بخیه زدن غضروف ، لاله ی گوش را به سر نزدیک و صاف کرد. در برخی از افراد نیز یکی از گوش ها نسبت به دیگری پایین تر قرار گرفته است که با عمل کردن گوش می توان این وضعیت را اصلاح نمود و میان دو گوش تقارن ایجاد نمود. در بعضی از موارد لازم است تا همراه با این عمل پلاستیک عمل دیگری نیز انجام داد تا نتیجه دلخواه حاصل گردد.

آمادگی های لازم برای عمل گوش

طبق گفته های بهترین دکتر جراحی گوش در تهران لازم است برای انجام این فرایند از لحاظ جسمی و روحی آمادگی های داشته باشید تا بتوانید به بهترین نتایج دست پیدا کنید. شاید برای شما تعجب آور باشد که اقدامات پیش از جراحی چه ارتباطی با نتایج دارند اما در این خصوص باید بگویم که آماده سازی بدن باعث می شود تا بدن بعد از درمان انرژی کافی برای بازسازی و ترمیم خود داشته باشد و سریع تر از آنچه که در ذهن خود دارید با تغییرات اعمال شده سازگاری پیدا کند. با رعایت این نکات از بروز مشکل در دوران نقاهت نیز جلوگیری خواهید کرد. که شامل :

 • انجام یک سری بررسی های آزمایشگاهی و سنجش بالینی
 • قطع مصرف داروهای رقیق کننده خون نظیر آسپرین و دارو های ضد التهابی
 • قطع مصرف سیگار دست کم یک هفته قبل از اتوپلاستی
 • اطلاع رسانی کافی به پزشک در رابطه به سوابق دارویی ، بیماری و درمانی

سن مناسب جراحی گوش

همانطور که در متن فوق به آن اشاره شد ، عمل زیبایی گوش بهترین راه برای درمان و از بین بردن مشکلات ظاهری گوش می باشد. اما در صورتی که فرزندانتان یا خودنان قرار است تحت عمل جراحی قرار بگیرد ، باید در رابطه با محدودیت های سنی عمل زیبایی گوش اطلاعات کافی داشته باشید تا بتوانید با آگاهی کامل و به درستی اقدام به انجام آن کنید. معمولا پزشکان به والدین توصیه می کنند که برای انجام عمل زیبایی گوش و رفع برجستگی و بزرگی آن باید صبر کنند تا فرزندانشان به سنی برسند که دوره رشد گوش های آن ها تکمیل شده باشد که این سن معمولا 5 الی 6 سالگی می باشد. طبق آمار و تحقیقات صورت گرفته شده در این رابطه انجام جراحی گوش در سنین 5 سالگی و پس از ان با موفقیت بیشتری رو به رو می شود. دلایل این امر نیز شامل موارد زیر می باشد:

 1. با گذشت 5 سال از تولد کودک ، غضروف های گوش استحکام کافی برای تحمل کردن تغییرات و اصلاحات مورد نیاز را دارد.
 2. در این بازه غضروف همچنان شکل پذیره و پس از آن نیز با فرم ایجاد شده رشد می کند.
 3. 5 سالگی سنی است که کودکان وارد مهد کودک و یک جامعه دور از خانواده می شود. این امکان وجود دارد تا با کودکان دیگر برخورد کند و دلیل بزرگ بودن گوش ها یا برجسته بودن آن ها مورد تمسخر قرار گیرند. بنابراین برای اینکه از فشارهای روحی و روانی و همچنین کاهش اعتماد به نفس در امان بماند ، بهتر است به محض رسیدن به سنین 5 سالگی تحت انجام جراحی زیبایی گوش قرار گیرند.
 4. هر چند که جراحی گوش در سنین پایین تر رایج است و نتایج مطلوب بهتری دارد و پیشنهاد می شود که در سنین گفته شده انجام شود اما افراد بزرگسال نیز می توانند این فرایند را انجام دهند.

 

جراحی گوش

 

نحوه انجام جراحی زیبایی گوش

 • عمل زیبایی گوش ، یک عمل سرپایی محسوب می شود.
 •  در جراحی گوش تهران پزشک ابتدا یک برش در پشت گوش ایجاد می کند. سپس با تغییر شکل غضروف و برداشتن پوست اضافی و در صورت نیاز نزدیک کردن گوش به سر تغییرات مورد نظر را ایجاد می نماید.
 • پس از آن محل برش بخیه زده می شود.

مراقبت های لازم بعد از جراحی گوش

 • معمولاً از بخیه های جذبی استفاده می شود. در صورتی که بخیه ها جذبی نباشد،  بعد از یک هفته برای کشیدن بخیه ها به مطب مراجعه نمایید.
 • توصیه دکتر بهزاد شهرجردی به افرادی که عمل گوش انجام داده اند این است که به مدت چهار تا شش هفته از انجام فعالیت هایی که امکان خم شدن سر وجود دارد، امتناع کنید.
 • بهتر است تا بهبودی کامل برای استراحت به صورت طاق باز بخوابید و از خوابیدن به پهلو جدا خودداری کنید. برای اینکه در زمان خواب به پهلو نچرخید توصیه می شود یک الی دو عدد بالشت در اطراف خود قرار دهید.
 • افراد بالغ از روز پنجم به بعد قادر هستند تا به سر کار بروند بروند.
 • بهترین دکتر جراحی گوش در تهران به کودکان توصیه می نماید تا پس از یک هفته به مدرسه بروند.
 • همچنینی مراقب باشید تا در فعالیت های ورزشی مدتی شرکت نکند.
 • بهتر است تا پایان دوره نقاهت و بهبودی از گن های مخصوص استفاده کنید.
 • برای تسکین درد و کاهش ورم می توانید از آب آناناس و آلوئه ورا استفاده کنید.
ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات