جراحی بینی
31 مه

ورم ناشی از جراحی بینی

ورم ناشی از جراحی بینی

از نگرانی هایی که افراد متقاضی جراحی بینی درباه آن از پزشک جراح بینی شان سوال می کنند ، نگرانی برای ورم ناشی از جراحی بینی است .

 

ورم ناشی از جراحی بینی

ورم ناشی از جراحی بینی تا چه زمان ادامه دارد ؟

در شرایط معمول و عادی ، بعد از انجام عمل زیبایی بینی ، دست کم برای مدت 2 تا 16 هفته بعد از عمل بینی ، بینی دچار تغییراتی خواهد شد ، لذا در این چند ماه ورم بینی طبیعی است و کم کم در اثر گذشت زمان ، ورم از بین می رود و فرد می تواند نتیجه نهایی حاصل از جراحی زیبایی بینی را مشاهده نماید .

توجه داشته باشید با در نظر داشتن این موضوع که تا یک هفته الی ده روز روی بینی گچ یا قالب پلاستیکی نیز وجود دارد ، پس از برداشتن آن ، در مدت زمان 2 تا 3 هفته میزان چشمگیری از حجم ورم کاسته خواهد شد .

آیا میزان ورم در جراحی بینی گوشتی با جراحی بینی استخوانی متفاوت است ؟

در بینی های گوشتی به دلیل میزان ضخامت پوست بینی ، و ضعیف بودن استخوان و غضروف آن ، میزان ورم ناشی از جراحی بینی طبیعتاً بیشتر بوده و در نتیجه نتیجه نهایی عمل نیز دیر تر قابل مشاهده است . گاهی ممکن است تا یک سال زمان لازم باشد تا بتوان به نتیجه دلخواه دست یافت .

چه کنیم تا ورم ناشی از جراحی بینی کاهش یابد ؟

چسب زدن بینی ، پس از برداشتن اسپلینت از مسائل حائز اهمیت است ، زیرا فشاری که در اثر چسب زدن بینی ، بر آن وارد می شود ، منجر می گردد تا الیاف کلاژنی در محل برش ها و بخیه انسجام یافته و ترمیم شوند و در نهایت ورم  ناشی از جراحی از بینی خواهد رفت .

 

دکتر بهزاد شهرجردی

متخصص جراحی گوش و حلق و بینی –  جراح پلاستیک بینی و صورت

عمل جراحی بینی – جراح بینی – جراحی بینی ترمیمی )

درباره نویسنده

جراحی بینی | جراح بینی تهران
دکتر شهرجردی - به شماره نظام پزشکی :88860 - عضو انجمن راینولوژی ایران - متخصص و جراح گوش ، حلق ، بینی و سرو گردن - جراحی پلاستیک بینی ، صورت و پلک ( جراحی بینی ، جراحی بینی گوشتی ، جراحی بینی استخوانی ) - جراحی آندوسکوپی سینوس و بینی

پاسخ

هفت + دو =