چسب زدن بینی

پس از جراحی بینی  برای اینکه در روند بهبودی اختلالی ایجاد نشود ، بیماران باید نکات مراقبتی را انجام دهند . چسب زدن بینی یک از نکات مراقبتی است که باید در طی دوران نقاهت به آن توجه داشت . در اصل برای منقبض شدن پوست اطراف بینی از چسب استفاده می شود. مدت زمان استفاده از این محصول در تمام افراد یکسان نیست ، به همین دلیل جراح با توجه به نوع دماغ فرد اعلام می کند که بینی چه مدت نیاز به استفاده از چسب دارد  .

تا زمانی که نحوه صحیح چسب زدن بینی را یاد نگرفته اید ، توصیه می شود برای تعویض چسب به جراح بینی مراجعه کنید زیرا اگر چسب بیش از اندازه به بینی فشار وارد کند ، تاثیر منفی دارد .

چسب زدن بینی

آموزش چسب زدن بینی

برندهای مختلفی از چسب بینی در داروخانه ها وجود دارد که بیماران می توانند چسب بینی مورد نظرشان را تهیه کنند. بهتر است از چسب ضد حساسیت استفاده کنید  زیرا از بروز مشکلات پوستی بینی جلوگیری می کند.

  • قبل از چسب زدن بینی ، بینی را با آب ولرم بشویید.
  • سپس بینی را توسط پنبه خشک کنید .
  • پس از اینکه بینی به طور کامل خشک شد ، چسب را به میزان موردنیازتان برش دهید ، به طور معمول 6 سانت چسب کافی است .
  • در مرحله اول یک تکه از چسب را زیر بینی و لبه سوراخ ها به شکل V بزنید .( دقت داشته باشید که چسب ، سوراخ های بینی را نپوشاند .)
  • پس از آن چسباندن چسب بر روی لبه بینی ،  4 ردیف از آن را به صورت افقی روی بینی بزنید و اندازه هر برش از چسب حدودا 2 و نیم سانتی متر است . (دقت داشته باشید که مقداری از هر تکه چسب در زیر تکه دیگر باشد .)
  • پس از زدین چسب های افقی ، یک بار دیگر مراحل را از  اول تکرار کنید ، در اصل بینی دوبار چسب زده می شود.

چسب زدن بینی

مدت زمان چسب زدن بینی چقدر است ؟

مدت زمان استفاده از چسب بر روی بینی  بستگی به نوع بینی دارد اما به طور میانگین تا 3 ماه ، بهتر است از چسب بینی استفاده شود . با توجه میزان بهبودی بینی ، زمان استفاده از چسب بینی کمتر از 3 ماه نیز امکانپذیر است که این امر به طور معمول برای افرادی که بینی استخوانی دارند اتفاق می افتد و افرادی که بینی گوشتی دارند ، حداقل 3 ماه باید از چسب بینی استفاده کنند. به طور معمول بینی های گوشتی بین 3 تا 4 ماه نیاز به چسب زدن بینی دارد و بینی استخوانی2 تا 3 ماه نیاز به چسب زدن دارد .

افرادی که بینی گوشتی دارند مدت زمان بیشتری برای انقباض پوست بینی نیاز دارند به همین دلیل چسب زدن بینی می تواند به انقباض سریع تر پوست بینی و از بین رفتن تورم بینی کمک کند. در روزهای اولیه استفاده از چسب بینی به طور مداوم است اما بعد از طی شدن مدت زمان کوتاهی و پس از تایید جراح بینی ، از چسب بینی تنها در شب استفاده می شود .

جستجو کنید

آخرین مقالات

اشتراک گذاری

دکتر بهزاد شهرجردی

متخصص گوش و حلق و بینی و جراحی سر و گردن

نظرات