جراحی بینی
03 دسامبر

روش جدید عمل بینی

روش جدید عمل بینی

روش جدید عمل بینی : میل به زیبایی بیشتر یک حس کاملاً غریزی است که در تمام افراد وجود دارد ، به همین دلیل در راستای افزایش چهره ، جراحی ها و راهکارهای زیادی ابداع شده است.

یکی از پر رونق ترین جراحی های زیبایی ، جراحی مرتبط به بینی می باشد ولی به دلیل ترس از تیغ جراحی ، خیلی از مردم حاضر نیستند عمل زیبایی بینی انجام دهند .

اینگونه افراد به دنبال روش دیگری برای تغییر فرم بینی هستند و در ابتدا به سم جراحی بینی با لیزرت روش های طبیعی و کم تهاجمی می روند .

شاید شما نیز شنیده باشید که آبلیمو در سوزاندن چربی بینی تاثیر دارد و همین امر منجربه کوچک شدن بینی می شود !!!!

از دیگر روش های طبیعی کوچک کردن بینی می توان به استفاده از عسل ، دستگاه بخور و غیره اشاره کرد .

قطعاً موارد ذکر شده نیز خواص درمانی دارند اما بینی جزو مواردی نیست که بتوانیم از روش هایی چون آبلیمو یا عسل برای تغییر فرم آن استفاده کنیم .

برای تغییر فرم بینی نیاز است که اسکلت و غضزوف بینی ، تراشیده شود تا فرم زیبایی داشته باشد .

روش جدید عمل بینی

جراحی بینی با لیزر

جراحی بینی یک روش کاملاً تهاجمی است که برای فرم دهی و تغییر ساختار بینی استفاده می شود و از دو تکنیک باز و بسته برای رینوپلاستی استفاده می شود .

این روز ها عنوان دیگری با انجام جراحی زیبایی بینی با لیزر نیز شنیده می شود که متقاضیان بسیار زیادی دارد  و به عنوان روش جدید عمل بینی نیز شناخته می شود.

افرادی که فرم دهی با لیزر را ترویج می دهند ، ادعا دارند که این روش کاملاً بدون درد و خونریزی است و بهترین نتیجه را دارد .

انجام جراحی بینی با لیزر توسط هیچ جراح بینی تایید نمی شود زیرا تغییر اسکلت بینی با لیزر امکانپذیر نیست و لیزر قادر به تراش دادن اسکلت بینی نمی باشد .

برای اینکه جراح بینی بتواند تغییرات موردنیاز را اعمال کند باید به اسکلت بینی دسترسی داشته باشد و تنها راه دسترسی به اسکلت بینی ، زدن برش در داخل یا سطح بینی است .

در نتیجه انجام جراحی بینی بدون برش امکانپذیر نیست .

روش جدید عمل بینی

جراحی بینی به روش باز و بسته

در روش باز بر روی ستون بین دو پره بینی یا همان کلوملا برشی زده می شود تا پوست بینی از ساختار بینی جدا شود ، در روش بسته نیز برش های موردنیاز ازداخل بینی زده می شود.

مزیت جراحی بینی به روش بسته عدم وجود بخیه بر سطح بینی است .

جراحی بینی به روش باز رایج تر است زیرا احتمال بروز خطا در این روش بسیار کم است و جراحی بسته بینی دارای ریسک بیشتری است.

در جراحی بینی بسته ، جراح بینی دید مستقیم به ساختار بینی ندارد و همین موضوع احتمال بروز عوارض را افزایش می دهد ولی در روش بسته به دلیل جدا شدن پوست از بینی ، جراح بینی دید و کنترل مستقیم دارد در نتیجه احتمال بروز عارضه کاهش می یابد.

در انتخاب روش عمل جراحی بینی به جراح بینی خود اعتماد کنید زیرا با توجه به مشکلی که باید بهبود یابد ، بهترین روش را برای رینوپلاستی انتخاب می کند.

 

دکتر بهزاد شهرجردی

متخصص جراحی گوش و حلق و بینی –  جراح پلاستیک بینی و صورت

( عمل جراحی بینی – جراح بینی – جراحی بینی ترمیمی )

درباره نویسنده

جراحی بینی | جراح بینی تهران
دکتر شهرجردی - به شماره نظام پزشکی :88860 - عضو انجمن راینولوژی ایران - متخصص و جراح گوش ، حلق ، بینی و سرو گردن - جراحی پلاستیک بینی ، صورت و پلک ( جراحی بینی ، جراحی بینی گوشتی ، جراحی بینی استخوانی ) - جراحی آندوسکوپی سینوس و بینی

نظرات بسته شده است.