جراحی بینی
12 آوریل

جراحی بینی به روش باز

جراحی بینی به روش باز

رینوپلاستی ، در لغت به معنی جراحی زیبایی بینی است و بطور معمول توسط متخصص و جراح گوش و حلق و بینی ,  جراح فک و صورت یا جراح پلاستیک انجام می گردد . برای دسترسی به ساختمان زیر پوست بینی ( اسکلت استخوانی – غضروفی ) دو تکنیک وجود دارد ، جراحی بینی به روش باز و بسته  .

جراحی بینی به روش باز

عمل جراحی پلاستیک بینی ( رینوپلاستی ) به صورت کلی به دو قسم است ، جراحی بینی به روش باز و بسته در میان جراحان و متخصصان مورد  استفاده است که انتخاب این روش ها به تجربه و سلیقه جراح و متخصص مربوط می شود . اگرچه در بسیاری از موارد الویت با جراحی بینی به روش باز خواهد بود .

جراحی بینی به روش باز در ابتدا برشی ایجاد می شود ، که پوست به طور کامل بلند شود و جراح متخصص بتواند بطور کامل روی منطقه مورد نظر تسلط داشته باشد . این برش این امکان را می دهد که پوست بینی بلند شود و تمام اجزا اصلی بینی از جمله  بافت استخوانی  ، بافت نرم و قسمت غضروفی آن قابل مشاهده باشد و در هنگام عمل جراحی جراح دید مستقیم داشته باشد . قسمت جوش خوردن بخیه های این روش باقی نمی ماند وجای نگرانی نیز وجود ندارد . نکته ای که نیاز به یاد آوری دارد این است که برش خوردن یا برش نخوردن گوشه های بینی یا به اصطلاح پره های بینی ارتباطی به روش جراحی باز یا بسته ندارد و به اندازه سوراخ و پره ها بستگی دارد .

جراحی بینی به روش باز

مزایای جراحی بینی به روش باز

  • جراحی زیر دید کامل انجام می شود و نا متقارن بودن تقریبا حذف می شود.
  • اگر نیازی به استفاده از گراف و غضروف باشد ، این روش را بر می گزینند .
  • امکان مانور جراح افزایش می یابد و فضا برای کار کردن وی نیز راحت تر و باز تر خواهد بود .
  • برای جراحی ثانویه ، جراحی بینی های کج و پیچیده و رفع ایرادات مادر زادی این روش استفاده می شود .

 

دکتر بهزاد شهرجردی

متخصص جراحی گوش و حلق و بینی –  جراح پلاستیک بینی و صورت

(  جراحی بینی گوشتی , جراحی بینی استخوانی )

درباره نویسنده

جراحی بینی | جراح بینی تهران
دکتر شهرجردی - به شماره نظام پزشکی :88860 - عضو انجمن راینولوژی ایران - متخصص و جراح گوش ، حلق ، بینی و سرو گردن - جراحی پلاستیک بینی ، صورت و پلک ( جراحی بینی ، جراحی بینی گوشتی ، جراحی بینی استخوانی ) - جراحی آندوسکوپی سینوس و بینی

پاسخ

3 × سه =