جراحی بینی

جراحی بینی ترمیمی

عمل جراحی بینی ترمیمی

جراحی بینی ترمیمی با هدف بهتر شدن نتیجه حاصل از جراحی بینی اولیه انجام می شود ، که البته جزو جراحی بینی های سخت به حساب می آید ؛ در ضمن انجام این نوع از جراحي بيني تنها به روش باز میسر است.

لذا زمانی که فردی بنا به هر دلیلی از نتیجه جراحی بینی خود راضی نباشد ، می تواند برای انجام عمل جراحی بینی مجدد اقدام نماید.

جراحی بینی ترمیمی به چه علت انجام می شود ؟

در صورتی که شما نتیجه مطلوب و البته معقول را از عمل زیبایی بینی دریافت نکردید ، نگران نباشید چرا که می توانید با انجام عمل جراحی ثانویه بینی ( جراحی بینی ترمیمی ) برای حل این مشکل اقدام نمایید.

جراحی بینی ترمیمی

برای یاد آوری باید گفت مراقبت های قبل و بعد از جراحی بینی ترمیمی ، تفاوتی با جراحی بینی اولیه ندارد.

برای نمونه ، در صورتی که از قوز بینی چیزی باقی مانده باشد ، که قابل برداشتن است ، یا حفره های بینی نا قرینگی داشته باشد و موجب کاهش میزان زیبایی صورت شده باشد.

لازم به ذکر است ، گاهی ممکن است در عمل زیبایی بینی خطایی رخ دهد که به عملکرد تنفسی بینی آسیب بزند و جبران ناپذیر باشد ، لذا برای انتخاب جراح بینی ماهر و با تجربه بسیار دقت نمایید.

چه زمانی را برای انجام جراحی بینی ترمیمی انتخاب کنیم ؟

توصیه می کنیم که برای انجام جراحی ترمیمی بینی عجله نکنید و جراح بینی تان را تحت فشار قرار ندهید اجازه بدهید تا عمل جراحی بینی به موقع انجام شود.

بهترین زمان عمل جراحی بینی ترمیمی یک سال بعد از جراحی بینی اولیه است ، زیرا تا آن زمان گذشته از این که تورم ناشی از جراحی بینی از بین رفته ، زخم های بینی نیز بهبود یافته و تا حد قابل قبولی ساختمان بینی فرم گرفته است و امکان بروز خطا کاهش می یابد.

جراحی بینی ترمیمی

نکاتی در مورد جراحی بینی ترمیمی

 • با هر بار تکرار جراحی بینی پیچیده تر می شود و فرد باید انتظار واقع بینانه ای از جراحی بینی مجدد خود داشته باشد.
 • در زمان مناسب که تا حدود زیادی زخم های داخل بینی ناشی از جراحی بینی اولیه بهبود یافته یا حالت تثبیت شده ای پیدا کرده است، اقدام نمایید.
 • فرد باید طی یک سال گذشته عمل زیبایی انجام نداده باشد تا بدن آمادگی لازم را برای جراحی بینی ترمیمی داشته باشد چنانچه تشخیص داده شود که بدن آمادگی ندارد باید جراحی بینی را به تعویق بیاندازیم.
 • برای ترمیم نوک بینی بینی های گوشتی باید از گرافت گذاری و تقویت غضروف استفاده نمود.
 • در صورتی که ایراد بینی جزئی باشد و ترمیم بینی عمل شده بدون جراحی قابل انجام باشد و نیاز به روتوش بینی داشته باشد، روتوش بینی در مطب ترمیم بینی عمل شده با بی حسی انجام می شود.

نحوه انتخاب یک جراح بینی ترمیمی خوب

 1. از آشنایان خود در رابطه با بهترین جراح بینی ترمیمی سوال کرده یا در گوگل به جستجو بپردازید.
 2. لیستی از اسامی جراحان بینی تهیه نمایید.
 3. به مطب جراحان بینی بروید و با آن ها صحبت کنید.
 4. برای مشاهده نمونه کارهای جراحی بینی ثانویه آن ها، به سایت یا اینستاگرام شان مراجعه نمایید.
 5. در صورتی که هر یک از جراحان بینی که نام شان در لیست موجود است، ویژگی های ذکر شده برای یک جراح بینی خوب را نداشتند نام آن ها را از لیست خط زده و از این طریق جراح بینی خود را انتخاب نمایید.

جراحی بینی ترمیمی

ویژگی های یک جراح بینی ترمیمی خوب

 1. عمل جراحی بینی ترمیمی به مراتب سخت تر از جراحی بینی اولیه می باشد، بنابراین جراح بینی می بایست از مهارت و تجربه بسیار زیادی در زمینه جراحی بینی ترمیمی برخودار باشد.
 2. ضمن آشنایی کامل با اصول ریاضی، از اصول زیبایی شناسی نیز کاملاً آگاهی دارد.
 3. حفظ عملکرد طبیعی بینی برای او در اولویت می باشد.
 4. وقت لازم را برای انجام بررسی ها و معاینات لازم و همینطور اطلاع از انتظارات بیمار از عمل جراحی بینی ثانویه صرف می کند.
 5. عملکرد او در زمینه جراحی ترمیمی بینی ، موفقیت آمیز است.
 6. عکسبرداری ها و آزمایشاتی که لازم است تا بیمار انجام دهد را برای او تجویز می نماید.

مراقبت های بعد از جراحی بینی ترمیمی

بدیهی است پس از هر عمل جراحی به دلیل برش و تغییراتی که به روی بافت ناحیه مورد نظر ایجاد می شود ، فرد با عوارضی مواجه خواهد شد.

 • قاعدتا جراحی بینی هم از این موضوع مستثنی نیست و افراد پس از انجام آن با عوارضی نظیر تورم ، کبودی و ندرتا درد و گلودرد مواجه می شوند. اما بروز این عوارض امری طبیعی بوده و اصلا جای نگرانی ندارد. در این شرایط افراد می توانند به منظور تسریع روند بهودی خود یک سری اصول مراقبتی را رعایت کنند :
 • تورم و کبودی صورت تا سه روز افزایش یافته و به اوج می رسند ؛ پس از روز چهارم به تدریج کاهش یافته و از شدت آن کاسته می شود. البته شدت این عوارض در همه افراد یکی نیست و بسته به پوست و مقاومت بدنی هر فرد متفاوت است.
 • برای کاهش تورم و کبودی صورت خود حداکثر تا سه روز از کمپرس یخ استفاده کنید. پس از آن بهتر است کمپرس گرم را به روی صورت خود قرار دهید ؛ اما توجه داشته باشید که کمپرس به روی بینی فشار وارد نکند.
 • نوشیدن مایعات گرم به تسکین درد گلو کمک می کند.

جراحی بینی ترمیمی

سایر مراقبت های بعد از جراحی ترميمی بينی

 • مصرف دارو های خود را فراموش نکنید و به موقع از آن ها استفاده کنید. ( استفاده از دارو های متفرقه بدون مشورت با جراح بینی ممنوع است. )
 • به مدت دو هفته استفاده از دارو های ضد انعقادی همچون ایبوپروفن ، وارفارین و ژلوفن ممنوع است چرا که خون را رقیق کرده و احتمال خونریزی را افزایش می دهند.
 • بهتر است مصرف نمک و ادویه های تند را به حداقل برسانید و از غذا های نرم و آبکی همچون سوپ ، فرنی و پوره سیب زمینی میل کنید. استفاده از آب کرفس و آب آناناس نیز در کاهش کبودی صورت بسیار موثر هستند.
 • به مدت دو هفته پس از جراحی بینی مصرف الکل و استعمال دخانیات ممنوع می باشد.
 • حداقل تا یک هفته استراحت مطلق داشته باشید و از انجام کارهای غیر ضروری خودداری کنید ؛ لازم به ذکر است که انجام اقدامات سنگین نیز تا سه هفته بعد از عمل بینی ممنوع می باشد.
 • تا دو ماه نباید از عینک استفاده کنید اما استفاده از لنز مانعی ندارد.
 • برای مدتی از شنا کردن در استخر و دریا خودداری کنید.
 • از رفتن به محل های گرم همچون سونا و جکوزی خودداری کرده و به محل های شلوغ که امکان برخورد ضربه به بینی وجود دارد نروید.
 • به صورت مرتب بینی خود را شستشو دهید ( در واقع بهتر است روزی سه بار این کار را تکرار نمایید. )

نتیجه جراحی بینی ترمیمی

برای داشتن جراحی بيني ترميمي موفقیت آمیز به بهترین دکتر برای عمل ترميمی بينی مراجعه نمایید تا مجددا مجبور به انجام عمل دماغ خود نباشید.

جراح بینی نقش بسزایی را در نتیجه عمل جراحی بینی ایفا خواهد نمود.

افراد متقاضی می توانند نمونه کارهای دکتر بهزاد شهرجردی جزو بهترین جراح بینی تهران در گالری تصاویر سایت و صفحه اینستاگرام ایشان مشاهده نمایند.

برای مشاهده نتیجه نهایی جراحی بینی باید یک سال صبر کرد تا تورم بینی فروکش کند سپس برای رفع ایراد بینی اقدام نمایید.

ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات
Call Now Button