جراحی بینی

جراحی بینی ترمیمی

جراحی بینی ترمیمی با هدف بهتر شدن نتیجه حاصل از جراحی بینی اولیه انجام می شود ، که البته جزو جراحی بینی های سخت به حساب می آید ؛ در ضمن انجام این نوع از جراحي بيني تنها به روش باز میسر است.

لذا زمانی که فردی بنا به هر دلیلی از نتیجه جراحی بینی خود راضی نباشد ، می تواند برای انجام عمل جراحی بينی مجدد اقدام نماید.

جراحی بینی ترمیمی به چه علت انجام می شود ؟

در صورتی که شما نتیجه مطلوب و البته معقول را از عمل زیبایی بينی دریافت نکردید ، نگران نباشید چرا که می توانید با انجام جراحی بینی ترمیمی برای حل این مشکل اقدام نمایید.

جراحی بینی ترمیمی

برای نمونه ، در صورتی که از قوز بينی میزان چیزی باقی مانده باشد ، یا حفره های بينی غیرقرینگی داشته و موجب کاهش میزان زیبایی صورت شده باشد ؛ می توان با جراحی ثانویه بينی ، اقدام به اصلاح این مشکلات نمود.

چه زمانی را برای انجام جراحی بینی ترمیمی انتخاب کنیم ؟

توصیه می کنیم که برای انجام جراحی ترمیمی بينی عجله نکنید و جراح بينی تان را تحت فشار قرار ندهید اجازه بدهید تا عمل جراحی ثانویه به موقع انجام شود.

بهترین زمان برای جراحی بینی ترمیمی ، یکسال بعد از جراحی بينی اولیه است ؛ زیرا تا آن زمان گذشته از این که تورم ناشی از جراحی بينی از بین رفته ، زخم های بينی نیز بهبود یافته و تا حد قابل قبولی ساختمان بينی فرم گرفته است ؛ در نیتجه امکان بروز خطا کاهش می یابد.

نکاتی در مورد جراحی بینی ترمیمی

 • جراحی بينی ؛ با هر بار تکرار ، پیچیده تر می شود و فرد باید انتظار واقع بینانه ای از جراحی بينی مجدد خود داشته باشد.
 • برای عمل بينی ترمیمی ، در زمان مناسب که تا حدود زیادی زخم های داخل بينی ناشی از جراحی اولیه بهبود یافته یا حالت تثبیت شده ای پیدا کرده است ، اقدام نمایید.
 • فرد باید طی یک سال گذشته عمل زیبایی انجام نداده باشد تا بدن آمادگی لازم را برای جراحی بینی ترمیمی داشته باشد ، چنانچه تشخیص داده شود که بدن آمادگی ندارد باید جراحی بينی را به تعویق بیاندازید.

جراحی بینی ترمیمی

آیا جراحی بینی ترمیمی نیاز به بیهوشی دارد ؟

جراحی بینی ترمیمی نیز همچون جراحی اولیه ، تحت بیهوشی کامل انجام می پذیرد ، البته در پاره ای موارد ممکن است ایراد بينی ناچیز باشد ؛ مثلا قوز بينی به طور کامل رفع نشده باشد ؛ در چنین مواردی نیاز به رتوش مختصر خواهد بود ؛ لذا می توان ایراد بينی را تحت بی حسی موضعی و با انجام اقداماتی مثل سوهان کشیدن مرتفع نمود.

لروزم انتخاب بهترین جراح بینی ترمیمی

متاسفانه افراد زیادی را می بینیم که تجربه خوشایندی از عمل بينی ندارند و در نتیجه مجبور به انجام جراحی بینی ترمیمی می باشند تا به کمک آن بتوانند نواقص به وجود آمده در ظاهر یا عملکرد بينی خود را مرتفع نموده و ظاهر بهتری به بینی و متعاقبا چهره خود ببخشد.

گاها شاهد آن هستیم که جراحی بينی ترميمی ، برای بار سوم و چهارم انجام می شود ؛ چرا که متاسفانه افرادی که تصمیم به انجام عمل ترمیمی می گیرند از این مسئله واقفند که جراحی ثانویه بينی نیازمند تبحر و توانمندی بسیار بالای جراح می باشد زیرا طبیعتا جراحی ترمیمی به مراتب ، دشوارتر از جراحی اولیه بينی می باشد.

از این رو با مراجعه به جراحانی که تجربه قابل توجهی در زمینه جراحی بينی ترميمی ندارند ، نه تنها به نتایج ایده آل خود دست نمی یابند ؛ بلکه در بسیاری از موارد ناچار به انجام چند باره عمل بينی می گردند و در نهایت بينی آن ها از حالت طبیعی خارج شده و ترمیم آن ناممکن می شود.

از این رو با توجه به پیچیدگی جراحی بينی ترميمی ، اکیدا توصیه می شود بهترین جراح بینی ترمیمی را برای انجام این نوع از رینوپلاستی ، برگزینید تا از بروز هرگونه عارضه ای پیشگیری به عمل آید.

جراحی بینی ترمیمی

نحوه انتخاب یک جراح بینی ترمیمی خوب

 1. از آشنایان خود در رابطه با بهترین جراح بينی ترميمی سوال کرده یا در گوگل به جستجو بپردازید.
 2. لیستی از اسامی جراحان بينی تهیه نمایید.
 3. برای مشاهده نمونه کارهای جراحی بینی ترمیمی پزشکان موجود در لیست ، به سایت یا اینستاگرام شان مراجعه نمایید.
 4. به مطب جراح مورد نظرتان بروید و با ایشان درباره جراحی ترمیمی بينی و هر چه که ذهن تان را مشغول کرده ، صحبت کنید.

ویژگی های یک جراح بینی ترمیمی خوب

 1. عمل جراحی بینی ترمیمی ، به مراتب سخت تر از جراحی بينی اولیه می باشد ؛ بنابراین جهت حصول نتایج مطلوب ، جراح بينی باید از مهارت و تجربه بسیار زیادی در زمینه انجام این جراحی برخودار باشد.
 2. بهترین جراح بینی ترمیمی ؛ باید ضمن آشنایی کامل با اصول ریاضی ، از اصول زیبایی شناسی نیز کاملا آگاهی داشته باشد.
 3. حفظ عملکرد تنفسی بینی باید برای جراح بينی ، در اولویت باشد.
 4. یک جراح بينی ترميمی خوب ، باید وقت لازم را برای انجام بررسی ها و معاینات لازم و همین طور اطلاع از انتظارات بیمار از عمل جراحی بينی ثانویه صرف کند.

مراقبت های بعد از جراحی بینی ترمیمی

بدیهی است پس از هر عمل جراحی به دلیل برش و تغییراتی که به روی بافت ناحیه مورد نظر ایجاد می شود ، فرد با عوارضی مواجه خواهد شد ؛ قاعدتا جراحی بينی و همین طور جراحی بینی ترمیمی نیز از این موضوع مستثنی نیستند و افراد پس از انجام این جراحی ها ؛ با عوارضی نظیر تورم ، کبودی و ندرتا درد و گلودرد مواجه می شوند.

اما بروز این عوارض امری طبیعی بوده و اصلا جای نگرانی ندارد. در این شرایط افراد می توانند به منظور تسریع روند بهودی خود یک سری اصول مراقبتی را رعایت کنند که در ذیل به آن ها اشاره داشته ایم :

 • تورم و کبودی صورت تا سه روز افزایش یافته و به اوج می رسند ؛ پس از روز چهارم به تدریج کاهش یافته و از شدت آن کاسته می شود. البته شدت این عوارض در همه افراد یکی نیست و بسته به پوست و مقاومت بدنی هر فرد متفاوت است.
 • برای کاهش تورم و کبودی صورت خود حداکثر تا سه روز از کمپرس یخ استفاده کنید. پس از آن بهتر است کمپرس گرم را به روی صورت خود قرار دهید ؛ اما توجه داشته باشید که کمپرس به روی بینی فشار وارد نکند.
 • نوشیدن مایعات گرم به تسکین درد گلو کمک می کند.

جراحی بینی ترمیمی

 • مصرف دارو های خود را فراموش نکنید و به موقع از آن ها استفاده کنید. ( استفاده از دارو های متفرقه بدون مشورت با جراح بینی ممنوع است. )
 • به مدت دو هفته استفاده از دارو های ضد انعقادی همچون ایبوپروفن ، وارفارین و ژلوفن ممنوع است چرا که خون را رقیق کرده و احتمال خونریزی را افزایش می دهند.
 • بهتر است مصرف نمک و ادویه های تند را به حداقل برسانید و از غذا های نرم و آبکی همچون سوپ ، فرنی و پوره سیب زمینی میل کنید. استفاده از آب کرفس و آب آناناس نیز در کاهش کبودی صورت بسیار موثر هستند.
 • به مدت دو هفته پس از جراحی بینی مصرف الکل و استعمال دخانیات ممنوع می باشد.
 • حداقل تا یک هفته استراحت مطلق داشته باشید و از انجام کارهای غیر ضروری خودداری کنید ؛ لازم به ذکر است که انجام اقدامات سنگین نیز تا سه هفته بعد از عمل بینی ممنوع می باشد.
 • تا دو ماه نباید از عینک استفاده کنید اما استفاده از لنز مانعی ندارد.
 • برای مدتی از شنا کردن در استخر و دریا خودداری کنید.
 • از رفتن به محل های گرم همچون سونا و جکوزی خودداری کرده و به محل های شلوغ که امکان برخورد ضربه به بینی وجود دارد نروید.
 • به صورت مرتب بینی خود را شستشو دهید ( در واقع بهتر است روزی سه بار این کار را تکرار نمایید. )

نتیجه جراحی بینی ترمیمی

برای داشتن جراحی بینی ترمیمی موفقیت آمیز به بهترین دکتر برای عمل ترميمی بينی مراجعه نمایید ، تا مجددا مجبور به انجام عمل دماغ خود نباشید.

جراح بینی ، نقش بسزایی را در نتیجه عمل جراحی بینی ایفا خواهد نمود.

افراد متقاضی می توانند نمونه کارهای دکتر بهزاد شهرجردی جزو بهترین جراح بینی تهران در گالری تصاویر سایت و صفحه اینستاگرام ایشان مشاهده نمایند.

برای مشاهده نتیجه نهایی جراحی بینی باید یک سال صبر کرد تا تورم بینی فروکش کند سپس برای رفع ایراد بینی اقدام نمایید.

ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات
Call Now Button