جراحی بینی

جراحی بینی ترمیمی

جراحی بینی ترمیمی با هدف بهتر شدن نتیجه حاصل از جراحی  اولیه انجام می شود ، که البته جزو عمل بینی های سخت به حساب می آید ؛ در ضمن انجام این نوع جراحی تنها به روش باز میسر است. لذا زمانی که فردی بنا به هر دلیلی از نتیجه جراحی بینی خود راضی نباشد ، می تواند برای انجام عمل ریویژن اقدام نماید. در ادامه این مقاله ما قصد داریم شما را با بهترین جراح ترمیمی در تهران آشنا کنیم و بگویم بهترین غضروف برای ترمیم بینی کدام است. از همین رو اگر متقاضی این پروسه هستید و یا تمایل دارید جراحی بینی ترمیمی را در تهران انجام دهید این مقاله را از دست ندهید.

 

جراحی بینی ترمیمی

 

علت انجام عمل ترمیمی بینی

در صورتی که شما نتیجه مطلوب و البته معقول را از عمل زیبایی بينی اولیه خود دریافت نکردید ، نگران نباشید چرا که می توانید با انجام جراحی بینی ترمیمی برای حل این مشکل اقدام نمایید. برای نمونه ، در صورتی که از قوز بينی میزان نا چیزی باقی مانده باشد ، یا حفره های بينی غیرقرینگی داشته و موجب کاهش میزان زیبایی صورت شده باشد ؛ می توان با جراحی ثانویه بينی ، اقدام به اصلاح این مشکلات نمود.

چه زمانی را برای انجام عمل ریویژن انتخاب کنیم ؟

دکتر بهزاد شهرجردی بهترین جراح بینی ترمیمی تهران توصیه می کنند که برای انجام عمل بینی ترمیمی عجله نکنید و جراح بينی تان را تحت فشار قرار ندهید اجازه بدهید تا عمل جراحی ثانویه به موقع انجام شود. بهترین زمان برای جراحی بینی ترمیمی چه در تهران و چه در سایر شهر های ایران ، یکسال بعد از جراحی بينی اولیه است ؛ زیرا تا آن زمان گذشته از این که تورم ناشی از رینوپلاستی از بین رفته ، زخم های بينی نیز بهبود یافته و تا حد قابل قبولی ساختمان بينی فرم گرفته است ؛ در نیتجه امکان بروز خطا کاهش می یابد.

نکاتی در مورد جراحی بینی ترمیمی

 • عمل بينی ؛ با هر بار تکرار ، پیچیده تر می شود و فرد باید انتظار واقع بینانه ای از عمل مجدد خود داشته باشد.
 • برای عمل بينی ترمیمی ، در زمان مناسب که تا حدود زیادی زخم های داخل بينی ناشی از جراحی اولیه بهبود یافته یا حالت تثبیت شده ای پیدا کرده است ، اقدام نمایید.
 • طبق گفته های بهترین جراح بینی تهران ، فرد باید طی یک سال گذشته عمل زیبایی انجام نداده باشد تا بدن آمادگی لازم را برای انجام  جراحی بینی ترمیمی داشته باشد ، چنانچه تشخیص داده شود که بدن آمادگی ندارد باید پروسیجر را به تعویق بیاندازید.

 

جراحی بینی ترمیمی

 

آیا جراحی بینی ترمیمی نیاز به بیهوشی دارد ؟

جراحی ثانویه نیز همچون جراحی اولیه ، تحت بیهوشی کامل انجام می پذیرد ، البته در پاره ای موارد ممکن است ایراد بينی ناچیز باشد ؛ مثلا قوز بينی به طور کامل رفع نشده باشد ؛ در چنین مواردی نیاز به رتوش مختصر خواهد بود ؛ لذا می توان ایراد بينی را تحت بی حسی موضعی و با انجام اقداماتی مثل سوهان کشیدن مرتفع نمود.

بهترین جراح بینی ترمیمی در تهران کیست؟

همانطور که در طول مقاله به آن اشاره شد جراحی بینی ترمیمی یا ثانویه یک عمل بسیار حساس و پیچیده می باشد. این عمل زمانی انجام می شود که بینی یکبار عمل شده باشد اما نتیجه آن موفقیت آمیز و ایده آل نباشد. جراح ترمیمی باید در زمان انجام این پروسه آسیب هایی که به دلیل عمل های قبلی در بینی به وجود  آمده است را به طور کامل رفع کند سپس عمل زیبایی را انجام دهد و فرمی مطلوب برای بینی به وجود آورد. بنابر این ممکن است مقداری کار جراح سخت شود. از همین رو زمانی که برای انجام این پروسه اقدام می کنید شاهد قیمت های نجومی و بالا هستید. اما لازم است بدانید که به دلیل حساسیت های بالای این پروسه بهتر است هزینه را از اولویت های اول خود خط بزنید و اول به دنبال بهترین جراح بینی ترمیمی تهران یا شهر محل زندگی خود باشید. بهترین دکتر برای جراحی بینی ترمیمی کسی است که در این زمینه از تخصص ، مهارت و تجربه بسیار زیادی برخوردار باشد و بتواند این پروسیجر را به بهترین شکل ممکن انجام دهد. پس از انجام عمل ترمیمی توسط چنین شخصی ، قطعا بینی هم از نظر عملکردی و هم از نظر زیبایی بهتر خواهد شد. برای یافتن این فرد بهتر است ویژگی های که در ادامه می گویم را بررسی کنید.

دکتر بهزاد شهرجردی با تکیه بردانش ، مهارت ، تجربه و سابقه درخشانی که دارد می تواند به شما در ترمیم بینی آسیب دیدتان کمک کند.

لروزم انتخاب بهترین دکتر جراحی بینی ترمیمی

متاسفانه افراد زیادی را می بینیم که تجربه خوشایندی از عمل بينی ندارند و در نتیجه مجبور به انجام جراحی ریویژن یا ترمیمی می باشند تا به کمک آن بتوانند نواقص به وجود آمده در ظاهر یا عملکرد بينی خود را مرتفع نموده و ظاهر بهتری به بینی و متعاقبا چهره خود ببخشد. گاها شاهد آن هستیم که جراحی بینی ترمیمی ، برای بار سوم و چهارم انجام می شود ؛ چرا که متاسفانه افرادی که تصمیم به انجام عمل ترمیمی می گیرند از این مسئله واقفند که جراحی ثانویه بينی نیازمند تبحر و توانمندی بسیار بالای جراح می باشد زیرا طبیعتا جراحی ترمیمی به مراتب ، دشوارتر از جراحی اولیه بينی می باشد.

از این رو با مراجعه به جراحانی که تجربه قابل توجهی در زمینه جراحی ترمیمی بینی ندارند ، نه تنها به نتایج ایده آل خود دست نمی یابند ؛ بلکه در بسیاری از موارد ناچار به انجام چند باره عمل بينی می گردند و در نهایت بينی آن ها از حالت طبیعی خارج شده و ترمیم آن ناممکن می شود.

از این رو با توجه به پیچیدگی جراحی بینی ترمیمی ، اکیدا توصیه می شود بهترین جراح بینی ترمیمی در تهران یا شهر محل سکونت خود را برای انجام این نوع از رینوپلاستی ، برگزینید تا از بروز هرگونه عارضه ای پیشگیری به عمل آید.

 

جراحی بینی ترمیمی

نحوه انتخاب یک دکتر بینی ترمیمی خوب

 1. از آشنایان خود در رابطه با بهترین دکتر بينی ترميمی سوال کرده یا در گوگل به جستجو بپردازید.
 2. لیستی از اسامی جراحان بينی تهیه نمایید.
 3. برای مشاهده نمونه کارهای جراحی بینی ترمیمی پزشکان موجود در لیست ، به سایت یا اینستاگرام شان مراجعه نمایید.
 4. به مطب جراح مورد نظرتان بروید و با ایشان درباره عمل ترمیمی بينی و هر چه که ذهن تان را مشغول کرده ، صحبت کنید.

ویژگی های یک جراح بینی ترمیمی خوب

 1. عمل ریویژن یا ثانویه ، به مراتب سخت تر از عمل زیبایی بينی اولیه می باشد ؛ بنابراین جهت حصول نتایج مطلوب ، جراح بينی باید از مهارت و تجربه بسیار زیادی در زمینه انجام آن  برخودار باشد.
 2. بهترین دکتر جراحی بینی ترمیمی در تهران یا دیگر شهر ها ؛ باید ضمن آشنایی کامل با اصول ریاضی ، از اصول زیبایی شناسی نیز کاملا آگاهی داشته باشد.
 3. حفظ عملکرد تنفسی بینی باید برای جراح بينی ، در اولویت باشد.
 4. یک جراح بينی ترميمی خوب ، باید وقت لازم را برای انجام بررسی ها و معاینات لازم و همین طور اطلاع از انتظارات بیمار از عمل جراحی بينی ثانویه صرف کند.

مراقبت های بعد از جراحی ثانویه بینی

بدیهی است پس از هر عملی به دلیل برش و تغییراتی که به روی بافت ناحیه مورد نظر ایجاد می شود ، فرد با عوارضی مواجه خواهد شد ؛ قاعدتا عمل زیبایی بينی و همین طور جراحی بینی ترمیمی نیز از این موضوع مستثنی نیستند و افراد پس از انجام این عمل ها ؛ با عوارضی نظیر تورم ، کبودی و ندرتا درد و گلودرد مواجه می شوند. اما بروز این عوارض امری طبیعی بوده و اصلا جای نگرانی ندارد. در این شرایط افراد می توانند به منظور تسریع روند بهودی خود یک سری اصول مراقبتی را رعایت کنند که در ذیل به آن ها اشاره داشته ایم :

 • تورم و کبودی صورت تا سه روز افزایش یافته و به اوج می رسند ؛ پس از روز چهارم به تدریج کاهش یافته و از شدت آن کاسته می شود. البته شدت این عوارض در همه افراد یکی نیست و بسته به پوست و مقاومت بدنی هر فرد متفاوت است.
 • بهترین دکتر جراحی بینی ترمیمی در تهران توصیه می کنند ، برای کاهش تورم و کبودی صورت خود حداکثر تا سه روز از کمپرس یخ استفاده کنید. پس از آن بهتر است کمپرس گرم را به روی صورت خود قرار دهید ؛ اما توجه داشته باشید که کمپرس به روی بینی فشار وارد نکند.
 • نوشیدن مایعات گرم به تسکین درد گلو کمک می کند.
 • مصرف دارو های خود را فراموش نکنید و به موقع از آن ها استفاده کنید. ( استفاده از دارو های متفرقه بدون مشورت با جراح بینی ممنوع است. )
 • به مدت دو هفته استفاده از دارو های ضد انعقادی همچون ایبوپروفن ، وارفارین و ژلوفن ممنوع است چرا که خون را رقیق کرده و احتمال خونریزی را افزایش می دهند.
 • بهتر است مصرف نمک و ادویه های تند را به حداقل برسانید و از غذا های نرم و آبکی همچون سوپ ، فرنی و پوره سیب زمینی میل کنید. استفاده از آب کرفس و آب آناناس نیز در کاهش کبودی صورت بسیار موثر هستند.
 • به مدت دو هفته پس از این پروسیجر مصرف الکل و استعمال دخانیات ممنوع می باشد.
 • دکتر شهر جردی بهترین جراح بینی ترمیمی در تهران توصیه می کنند ، حداقل تا یک هفته استراحت مطلق داشته باشید و از انجام کارهای غیر ضروری خودداری کنید ؛ لازم به ذکر است که انجام اقدامات سنگین نیز تا سه هفته بعد از جراحی بینی ترمیمی ممنوع می باشد.
 • تا دو ماه نباید از عینک استفاده کنید اما استفاده از لنز مانعی ندارد.
 • برای مدتی از شنا کردن در استخر و دریا خودداری کنید.
 • از رفتن به محل های گرم همچون سونا و جکوزی خودداری کرده و به محل های شلوغ که امکان برخورد ضربه به بینی وجود دارد نروید.
 • به صورت مرتب بینی خود را شستشو دهید ( در واقع بهتر است روزی سه بار این کار را تکرار نمایید. )

 

جراحی بینی ترمیمی

 

نتیجه جراحی بینی ترمیمی

برای داشتن یک عمل موفقیت آمیز به بهترین دکتر جراحی بینی ترميمی در تهران یا شهر محل سکونت خود مراجعه نمایید ، تا مجددا مجبور به انجام عمل دماغ خود نشوید. جراح بینی ، نقش بسزایی را در نتیجه  این عمل ایفا خواهد نمود. در صورتی که جراح از تخصص ، تبحر و مهارت بسیار زیادی در زمینه عمل جراحی ریویژن یا همان ترمیمی داشته باشد نتایج مطلوب و ایده آلی را خلق خواهد نمود.

افراد متقاضی می توانند جراحی بینی ترمیمی در تهران می توانند نمونه کارهای دکتر بهزاد شهرجردی بهترین جراح بینی تهران را در گالری تصاویر سایت و صفحه اینستاگرام ایشان مشاهده نمایند. ایشان در زمینه عمل ترمیمی از تخصص و تبحر بسیار زیادی برخوردار هستند که می توان با مشاهده نمونه کار های وی به صحت این عبارت پی برد.

خطرات عمل ترمیمی بینی

یکی از متداول ترین سوالاتی که افراد از پزشکان خود به دلیل ترس از تیغ جراحی می پرسند این است که آیا عمل بینی عوارض و خطرات جانبی همراه دارد یا خیر ؟ در پاسخ به این سوال باید بگویم در عمل بینی ترمیمی نیز همانند سایر جراحی های زیبایی ممکن است مشکلات و عوارضی برای فرد به وجود آید. که البته با انتخاب بهترین جراح ترمیمی در شهر محل زندگی خودتان و رعایت نکات مراقبتی که پزشک به شما می گوید می توانید از بروز چنین مشکلاتی جلوگیری کنید. از جمله مشکلاتی که بر اثر انجام عمل ریویژن توسط یک جراح بینی بی تجربه ، بدون تخصص و بدون مهارت یا بر اثر رعایت نکردن نکات مراقبتی برای فرد به وجود آید می توان به از دست دادن حس بویایی که در بیشتر موارد موقتی بوده و به مرور زمان از بین می رود ، کبودی ، تورم ، درد طولانی و شدید ، آسیب دیدن مویرگ ها ، باقی ماندن اسکار و جای زخم ها بر روی بینی و غیره اشاره نمود. از همین رو توصیه می شود در انتخاب های خود به خوبی دقت کنید و پزشکی را برگزینید که در این زمینه تخصص ، تجربه ، مهارت و سابقه بسیار زیادی داشته باشد تا بتواند از بروز هر گونه عارضه جلوگیری کند و چالش های به وجود آمده در حین عمل جراحی را با موفقیت طی نماید.

فیلم جراحی ترمیمی بینی توسط بهترین جراح بینی تهران

 

هزینه عمل ترمیمی بینی در تهران سال 1401

هزینه جراحی بینی ترمیمی به عوامل متعدد بسیار زیادی همچون ایراداتی که بینی شما وجود دارد ، میزان اصلاحات مورد نیاز ، نوع بینی ، نوع پوست ، فرم جدید بینی ، دستمزد پزشک ، کادر درمان و بیمارستان و غیره بستگی دارد. معمولا به دلیل سخت بودن و پیچیدگی ای که عمل ریویژن دارد ، هزینه آن نیز به نسبت عمل اولیه بینی بیشتر است. اما برای کسب اطلاعات بیشتر و اطلاع از هزینه های دقیق تر باید به صورت حضوری به پزشک خود مراجعه کنید.

ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات
Call Now Button