جراحی بینی

جراحی بینی در افراد سیگاری

جراحی بینی در افراد سیگاری

افرادی که سیگار مصرف می کنند ، زمانی که برای انجام جراحی بینی به پزشک مراجعه می نمایند ، از آن ها خواسته می شود تا پیش از انجام عمل بینی ، مدتی سیگار را ترک نمایند ، چرا که روند بازسازی و ترمیم در جراحی بینی در افراد سیگاری آهسته تر خواهد بود .

جراحی بینی در افراد سیگاری

چرا توصیه می شود که پیش از جراحی بینی مصرف سیگار را قطع کنید ؟

افرادی که سیگار مصرف می کنند ، عروق ریز پوستی شان آسیب دیده است و باعث می شود تا پس از جراحی بینی ، ترمیم بافت بینی و زخم ها با کیفیت کم تر و کند تر اتفاق بیفتد . حال در صورتی که بیمار حداقل دوهفته پیش از جراحی بینی ، از مصرف سیگار خودداری نماید ،  شرایط عروق وی نزدیک به شرایط عروقی در یک فرد سالم خواهد شد و هنگامی که جراحی بینی انجام می شود ، روند خون رسانی به بافت ها و در نهایت سرعت ترمیم و کیفت بازسازی بیشتر و مطلوب تر خواهد شد .

در اشخاصی که مصرف سیگار دارند ، سیگار سبب می گردد تا عروق خون رسان تنگ بشود و بافت های صدمه دیده که نیاز به ترمیم دارند ، از افراد غیر سیگاری  دیرتر ترمیم بشوند . در این افراد زخم ها کند تر بهبود می یابند .

زمانی که فرد متقاضی جراحی بینی سیگار استفاده می کند ، باید بداند که مصرف آن عارضه هایی را برایش به دنبال خواهد داشت و در صورتی که دو هفته پیش از جراحی مصرف آن راقطع کند ، میزان عوارض ناشی از مصرف سیگار در روند بهبود زخم و ترمیم بافت ها به میزان چشمگیری کم تر خواهد شد و به سیستم ترمیم کنندگی در بدن افراد غیر سیگاری نزدیک می گردد . همچنین لازم است تا دو هفته پس از جراحی بینی نیز فرد سیگار مصرف نکند تا بهبودی مورد نظر حاصل گردد .

 

دکتر بهزاد شهرجردی

متخصص جراحی گوش و حلق و بینی –  جراح پلاستیک بینی و صورت

عمل جراحی بینی – جراح بینی گوشتی – جراحی بینی ترمیمی )

ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات
Call Now Button