جراحی بینی
30 آوریل

جراحی بینی طبیعی

جراحی بینی طبیعی

تمامی افرادی که متقاضی عمل جراحی بینی هستند ، یکی از موضوع هایی که ذهن شان را درگیر کرده ، این است که آیا جراحی بینی طبیعی باشد یا عروسکی .

جراحی بینی طبیعی

اکثر افرادی که برای انجام جراحی بینی مراجعه می کنند از عدم زیبایی ظاهر بینی برای مثال افتادگی نوک بینی ، یا قوز پل بینی رنج می برند و تقاضا درند تا جراح بینی با رفع این ایراد ها به بهبود فرم ظاهر بینی و زیبایی بیشتر آن کمک کند .

باید به این نکته توجه کرد که جراحی بینی طبیعی باشد و چه جراحی بینی عروسکی انجام شود موضوع مهم این است که جراح بینی هم زمان با اینکه به رفع ایراد های ظاهری بینی می پردازد ، بتوانداز عملکرد و تنفسی بینی و عدم آسیب به آن حفاظت نماید .

در علم زیبا شناسی برای زیبایی هر یک از اعضای بدن و اجزای صورت تعاریفی وجود دارد . برای مثال برای این که بینی فرد فرمی طبیعی داشته باشد و باید در جراحی بینی طبیعی پزشک سعی کند تا زاویه بین لب و بینی حدود 90 درجه باشد . زیرا اگر این زاویه افزایش یابد بینی به شکل عروسکی در خواهد آمد .

 

 

در جراحی بینی طبیعی یکی از نکاتی که مهم است و لازم است تا جراح بینی به آن توجه نماید اندازه سوراخ های بینی است . امکان دارد تا فرد پیش از عمل بینی از جراح خود بخواهد تا سوراخ های بینی اش کوک تر از اندازه فعلی بشود . جراح باید دقت کند تا این کوچک کردن ، گذشته از این که با سایر قسمت های بینی تناسب داشته باشد ، آسیبی هم به عمکرد تنفسی وارد نشود .

دیگر مورد مهم بخیه برش های ایجاده شده است . جراح بینی ماهر می داند که برش های مورد نیاز را چگونه ایجاد نماید تا پس از اتمام جراحی و بهبود وضعیت زخم ها اسکار این برش ها مشخص نباشد و مانع آن نشود تا جراحی بینی طبیعی انجام بشود .

 

دکتر بهزاد شهرجردی

متخصص جراحی گوش و حلق و بینی –  جراح پلاستیک بینی و صورت

درباره نویسنده

جراحی بینی | جراح بینی تهران
دکتر شهرجردی - به شماره نظام پزشکی :88860 - عضو انجمن راینولوژی ایران - متخصص و جراح گوش ، حلق ، بینی و سرو گردن - جراحی پلاستیک بینی ، صورت و پلک ( جراحی بینی ، جراحی بینی گوشتی ، جراحی بینی استخوانی ) - جراحی آندوسکوپی سینوس و بینی

پاسخ

12 + 8 =