جراحی بینی
17 سپتامبر

جراحی بینی فانتزی

جراحی بینی فانتزی

افرادی که برای انجام عمل جراحی بینی اقدام می کنند ، گاهی تقاضا دارند تا فرم ظاهری بینی آنها عروسکی بشود و جراحی بینی فانتزی بر روی بینی آنها صورت بگیرد .

در صورتی که تصمیم دارید برای انجام جراحی بینی اقدام نمایید و متقاضی جراحی بینی عروسکی یا جراحی بینی فانتزی هستید ، توصیه می کنیم تا در ابتدا با معیار هایی که در جراحی بینی فانتزی باید به آن توجه داشت ، آشنا بشوید .

یکی از مهم ترین مسائلی که در جراحی بینی فانتزی مطرح است فرم نوک بینی است .

در صورتی که زاویه بین نوک بینی با لب بالا 90 درجه باشد ، بینی طبیعی است ، اما اگر جراح بینی در حین جراحی با تغییرات که روی بینی ایجاد می کند باعث شود تا این زاویه به 105 درج برسد ، فرم بینی زیبا و فانتزی خواهد شد .

همچنین برخی از افراد نیز تقاضا دارند تا بینی شان خیلی کوچک بشود .

جراحی بینی فانتزی

 

جراح بینی فانتزی

حال این جراح بینی است که به فرد متقاضی خواهد گفت که آیا این میزان کوچک نمودن و سر بالا کردن نوک بینی می تواند منجر به افزایش زیبایی در چهره فرد بشود ؟ چرا که ممکن است این عمل نه تنها منجر به افزایش زیبایی چهره او نشود ، بلکه باعث شود تا میزان زیبایی چهره وی نیز کاهش یابد .

علاوه بر این باید گفت که ممکن است این میزان کوچک نمودن بینی باعث شود تا به عملکرد تنفسی بینی آسیب برشد .

با در نظر داشتن این موضوع که از دلایل شایع مراجعه افراد برای جراحی بینی شکایت از بزرگی بینی و تقاضا برای کوچک کردن اندازه بینی شان است ، توصیه می شود تا این موارد را بر عهده پزشک بگذارید و از او بخواهید تا به شما بگوید که آیا شما کاندیدای مناسبی برای انجام جراحی بینی فانتزی هستید یا خیر !

جراحی بینی فانتزی

جراحی بینی نیمه فانتزی

هر فردی با توجه به سلیقه و علاقه خود فرم خاصی را برای بینی در نظر دارد و همانطور که گفته شد جراح بینی می تواند به بیمار کمک کند تا بهترین فرم را برای بینی انتخاب کند.

یکی دیگر از مدل های جراحی بینی که امروزه طرفداران بسیار زیادی پیدا کرده ، فرم بینی نیمه فانتزی است .

برای برخی از متقاضیان طبیعی بودن بینی یا فانتزی بودن بینی مورد پسند نیست و به دنبال فرمی برای بینی هستند که ترکیبی از بینی طبیعی و بینی فانتزی باشد .

جراحی بینی نیمه فانتزی در اصل ترکیبی از جراحی بینی طبیعی و جراحی بینی نیمه فانتزی است .

در جراحی بینی نیمه فانتزی ، قوس کمی روی بینی ایجاد می شود و نوک بینی کمی سربالا است .

جراحی بینی فانتزی

هزینه جراحی بینی

هزینه جراحی بینی ربطی به فرم نهایی بینی ندارد ولی به نوع بینی بستگی دارد .

هزینه نهایی جراح بینی پس از بررسی بینی بیمار گفته می شود ولی برخی از جراحان بینی هزینه های حدودی را با توجه به نوع بینی بیمار اعلام می کنند.

برای مطلع شدن از هزینه جراحی بینی باید از جراح بینی سوال کنید در کدام بیمارستان فعالیت می کند زیرا هزینه های بیمارستان نیز بخشی از هزینه رینوپلاستی را تشکیل می دهند .

بنابراین برای مطلع از شدن از هزینه جراحی بینی به جراح بینی مد نظرتان مراجعه کنید .

دکتر بهزاد شهرجردی

متخصص جراحی گوش و حلق و بینی –  جراح پلاستیک بینی و صورت

( عمل جراحی بینی – جراح بینی – جراحی بینی ترمیمی )

درباره نویسنده

جراحی بینی | جراح بینی تهران
دکتر شهرجردی - به شماره نظام پزشکی :88860 - عضو انجمن راینولوژی ایران - متخصص و جراح گوش ، حلق ، بینی و سرو گردن - جراحی پلاستیک بینی ، صورت و پلک ( جراحی بینی ، جراحی بینی گوشتی ، جراحی بینی استخوانی ) - جراحی آندوسکوپی سینوس و بینی

پاسخ

18 − 11 =