جراحی بینی
01 مه

جراحی بینی فانتزی

جراحی بینی فانتزی

افرادی که برای انجام جراحی بینی اقدام می کنند ، گاهی تقاضا دارند تا فرم ظاهری بینی آنها عروسکی بشود و جراحی بینی فانتزی بر روی بینی آنها صورت بگیرد .

جراحی بینی فانتزی

در صورتی که تصمیم دارید برای انجام جراحی بینی اقدام نمایید و متقاضی جراحی بینی عروسکی ( منظور همان جراحی بینی فانتزی می باشد  . ) هستید ، توصیه می کنیم تا در ابتدا با معیار هایی که در جراحی بینی فانتزی باید به آن توجه داشت ، آشنا بشوید .

یکی از مهم ترین مسائلی که در جراحی بینی فانتزی مطرح است فرم نوک بینی است . در صورتی که زاویه بین نوک بینی با لب بالا 90 درجه باشد ، بینی طبیعی است ، اما اگر جراح بینی در حین جراحی با تغییرات که روی بینی ایجاد می کند باعث شود تا این زاویه به 105 درج برسد ، فرم بینی زیبا و فانتزی خواهد شد . همچنین برخی از افراد نیز تقاضا دارند  تا بینیشان خیلی کوچک بشود .

 

 

حال این جراح بینی است که به فرد متقاضی خواهد گفت که آیا این میزان کوچک نمودن و سر بالا کردن نوک بینی می تواند منجر به افزایش زیبایی در چهره فرد بشود ؟ چرا که ممکن است این عمل نه تنها منجر به افزایش زیبایی چهره او نشود ، بلکه باعث شود تا میزان زیبایی چهره وی نیز کاهش یابد . علاوه بر این باید گفت که ممکن است این میزان کوچک نمودن بینی باعث شود تا به عملکرد تنفسی بینی آسیب برشد . با در نظر داشتن این موضوع که از دلایل شایع مراجعه افراد برای جراحی بینی شکایت از بزرگی بینی و تقاضا برای کوچک کردن اندازه بینی شان است ، توصیه می شود تا این موارد را بر عهده پزشک بگذارید و از او بخواهید تا به شما بگوید که آیا شما کاندیدای مناسبی برای انجام جراحی بینی فانتزی هستید یا خیر !

 

دکتر بهزاد شهرجردی

متخصص جراحی گوش و حلق و بینی –  جراح پلاستیک بینی و صورت

درباره نویسنده

جراحی بینی | جراح بینی تهران
دکتر شهرجردی - به شماره نظام پزشکی :88860 - عضو انجمن راینولوژی ایران - متخصص و جراح گوش ، حلق ، بینی و سرو گردن - جراحی پلاستیک بینی ، صورت و پلک ( جراحی بینی ، جراحی بینی گوشتی ، جراحی بینی استخوانی ) - جراحی آندوسکوپی سینوس و بینی

پاسخ

بیست − هجده =