جراحی بینی

جراحی بینی فانتزی

جراحی بینی فانتزی

افرادی که برای انجام عمل جراحی بینی اقدام می کنند ، گاهی تقاضا دارند تا فرم ظاهری بینی آنها عروسکی بشود و جراحی بینی فانتزی بر روی بینی آنها صورت بگیرد .

در صورتی که تصمیم دارید برای انجام جراحی بینی اقدام نمایید و متقاضی جراحی بینی عروسکی یا جراحی بینی فانتزی هستید ، توصیه می کنیم تا در ابتدا با معیار هایی که در جراحی بینی فانتزی باید به آن توجه داشت ، آشنا بشوید .

یکی از مهم ترین مسائلی که در جراحی بینی فانتزی مطرح است فرم نوک بینی است .

در صورتی که زاویه بین نوک بینی با لب بالا 90 درجه باشد ، بینی طبیعی است ، اما اگر جراح بینی در حین جراحی با تغییرات که روی بینی ایجاد می کند باعث شود تا این زاویه به 105 درج برسد ، فرم بینی زیبا و فانتزی خواهد شد .

همچنین برخی از افراد نیز تقاضا دارند تا بینی شان خیلی کوچک بشود .

جراحی بینی فانتزی

جراح بینی فانتزی

حال این جراح بینی است که به فرد متقاضی خواهد گفت که آیا این میزان کوچک نمودن و سر بالا کردن نوک بینی می تواند منجر به افزایش زیبایی در چهره فرد بشود ؟ چرا که ممکن است این عمل نه تنها منجر به افزایش زیبایی چهره او نشود ، بلکه باعث شود تا میزان زیبایی چهره وی نیز کاهش یابد .

علاوه بر این باید گفت که ممکن است این میزان کوچک نمودن بینی باعث شود تا به عملکرد تنفسی بینی آسیب برشد .

با در نظر داشتن این موضوع که از دلایل شایع مراجعه افراد برای جراحی بینی شکایت از بزرگی بینی و تقاضا برای کوچک کردن اندازه بینی شان است ، توصیه می شود تا این موارد را بر عهده پزشک بگذارید و از او بخواهید تا به شما بگوید که آیا شما کاندیدای مناسبی برای انجام جراحی بینی فانتزی هستید یا خیر !

جراحی بینی فانتزی

جراحی بینی نیمه فانتزی

هر فردی با توجه به سلیقه و علاقه خود فرم خاصی را برای بینی در نظر دارد و همانطور که گفته شد جراح بینی می تواند به بیمار کمک کند تا بهترین فرم را برای بینی انتخاب کند.

یکی دیگر از مدل های جراحی بینی که امروزه طرفداران بسیار زیادی پیدا کرده ، فرم بینی نیمه فانتزی است .

برای برخی از متقاضیان طبیعی بودن بینی یا فانتزی بودن بینی مورد پسند نیست و به دنبال فرمی برای بینی هستند که ترکیبی از بینی طبیعی و بینی فانتزی باشد .

جراحی بینی نیمه فانتزی در اصل ترکیبی از جراحی بینی طبیعی و جراحی بینی نیمه فانتزی است .

در جراحی بینی نیمه فانتزی ، قوس کمی روی بینی ایجاد می شود و نوک بینی کمی سربالا است .

جراحی بینی فانتزی

آیا فرم بینی فانتزی برای من مناسب است؟

این یکی از شایع ترین سوالاتی است که افراد هنگام مراجعه به دکتر بهزاد شهرجردی ، جراح بینی تهران از ایشان می پرسند و دچار اضطراب و نگرانی هستند که جراحی بینی فانتزی با چهره آن ها تناسب خواهد داشت یا خیر؟

در پاسخ باید بگوییم که عوامل زیادی در موفقیت آمیز بودن نتیجه جراحی بینی و میزان رضایت مندی افراد از آن تاثیر گذارند که عباتند از:

سلیقه فرد

فرد باید با خود و جراح بینی اش صادق بوده و بداند که از جراحی بینی چه انتظاراتی دارد و آن ها را با جراح بینی خود مطرح نماید.

 • افراد باید از خود بپرسند که آیا:
 1. تمایل دارند نتیجه جراحی بینی در صورت شان مشخص باشد یا خیر؟
 2. دوست دارند ظاهر طبیعی بینی شان حفظ شود یا خیر؟

در صورتی که بنا به دلایل خود دوست دارید افراد با دیدن شما متوجه انجام جراحی بینی تان شوند یا تمایل دارید چهره تان ظریف و عروسکی شود، جراحی بینی فانتزی برای شما مناسب بوده در غیر این صورت باید از انجام این جراحی بینی خودداری کنید زیرا رضایت شما را به دنبال نخواهد داشت.

جراحی بینی فانتزی

نوع بینی

تعیین کننده ترین عامل، نوع بینی است به طوریکه اگر بینی تان گوشتی باشد چاره ای جز جراحی کردن آن به فرم طبیعی ندارید. البته در برخی از موارد می توان این نوع از بینی ها را به فرم نیمه فانتزی جراحی کرد ولی به هیچ عنوان نمی توان آن ها را به فرم فانتزی جراحی کرد.

دلیل عدم امکان جراحی بینی فانتزی بر روی بینی های گوشتی پوست ضخیم و بافت های زیرجلدی هستند که از مشاهده ظریف کاری های ایجاد شده بر روی ساختار بینی جلوگیری می کند، البته باید به این نکته نیز اشاره کرد که به دلیل ضغیف بودن ساختار بینی های گوشتی نمی توان مانور زیادی در فرم دهی آن ها انجام داد و به اصطلاح این نوع از بینی ها خوش تراش نیستند.

بنابراین اگر بینی گوشتی دارید باید قید فرم فانتزی را بزنید.

تناسب بینی با اجزای صورت

جراحان حاذق و با تجربه در هنگام تعیین فرم بینی توجه ویژه ای به تناسب بین اجزا می نمایند، جراحی بینی فانتزی معمولاً برای افرادی مناسب است که:

 • صورت های کوچکی دارند.
 • اجزای صورت آن ها ظریف می باشد.
 • فاصله بین لب و بینی آن ها کم است و غیره.

جراحی بینی فانتزی

جنسیت

خانم ها به دلیل ظریف بودن چهره شان نسبت به آقایان که صورت های بزرگ و استخوانی دارند، کاندیداهای مناسب تری برای جراحی بینی فانتزی هستند.

هزینه جراحی بینی

هزینه جراحی بینی ربطی به فرم نهایی بینی ندارد ولی به نوع بینی بستگی دارد .

هزینه نهایی جراح بینی پس از بررسی بینی بیمار گفته می شود ولی برخی از جراحان بینی هزینه های حدودی را با توجه به نوع بینی بیمار اعلام می کنند.

برای مطلع شدن از هزینه جراحی بینی باید از جراح بینی سوال کنید در کدام بیمارستان فعالیت می کند زیرا هزینه های بیمارستان نیز بخشی از هزینه رینوپلاستی را تشکیل می دهند .

بنابراین برای مطلع از شدن از هزینه جراحی بینی به جراح بینی مد نظرتان مراجعه کنید .

مراقبت های بعد از جراحی بینی فانتزی

به طور کلی همه بیماران پس از جراحی بینی با تورم و کبودی و گاهاً درد صورت و گلو مواجه می شوند. البته شدت هر یک از این عوارض در همه افراد به یک میزان و یکسان نیست. اما با رعایت یک سری اصول و نکات مراقبتی می توانید این عوارض را به حداقل برسانید و دوران نقاهت کوتاه و راحت تری را تجربه کنید. توجه داشته باشید بروز این عوارض کاملا طبیعی بوده و به دلیل ایجاد تغییرات شدیدی است که در ساختمان و بافت بینی ایجاد شده است.

از جمله مراقبت های بعد از عمل بینی عبارتنداز :

 • حداقل دو الی سه روز به منظور کاهش تورم و کبودی صورت خود از کمپرس یخ استفاده نمایید.
 • روزی که از کلینیک مرخص می شوید تنها از مایعات استفاده کنید. در صورتی که گلودرد داشتید ، نوشیدن مایعات گرم می تواند در تسکین درد گلو موثر باشد.
 • حداقل تا یک هفته از مواد غذایی نرم و میکس شده که نیاز به جویدن ندارند استفاده کنید و از هفته دوم نیز از گاز زدن غذا های سفت خودداری نمایید.
 • حداقل تا یک ماه از انجام کار هایی که موجب افزایش ضربان قلب می شوند خودداری کنید. چرا که این کار ها سبب افزایش تورم و کبودی صورت می شوند.
 • معمولاً جراح بینی به شما می گوید که تا دو ماه نباید از عینک استفاده کنید. اما افرادی که بدون عینک به سختی قادر به دیدن هستند می توانند لنز طبی تهیه کنند.
 • کلر موجود در آب استخرها برای بینی و بخیه های آن مضر است بنابراین تا مدتی از رفتن به استخر ، شنا کردن و شیرجه زدن خودداری نمایید.
 • از رفتن به محل های بسیار گرم همچون سونا ، جکوزی ، حمام بخار و همچنین قرارگیری در معرض تابش مستقیم آفتاب پرهیز کنید.

پاسخ

پانزده − سیزده =

Call Now Button