جراحی بینی

جراحی زیبایی گوش

جراحی زیبایی گوش

جراحی زیبایی گوش : گوش ها عضوی از بدن هستند که در معرض دید دیگران قرار دارند و نمیتوان به طور همیشگی آن ها را از معرض دید پنهان کرد. بنابراین اگر مشکلی در ظاهر گوش ها وجود داشته باشد زیبایی چهره را نیز تحت تاثیر قرار می دهد. بارزترین مشکلی که در فرم گوش وجود دارد بزرگ بودن گوش است.

نکاتی درباره ی جراحی زیبایی گوش

متقاضیانی که می خواهند اقدام به جراحی گوش کنند سوالاتی درباره ی انتخاب جراح گوش ، ماندگاری نتیجه و نحوه جراحی گوش دارند .

انتخاب جراح متخصص گوش

بهترین توصیه برای تشخیص میزان مهارت جراح متخصص گوش ، مشاهده نمونه کارها و کسب اطلاعات درباره ی میزان تحصیلات و تخصص او است .

در انتخاب جراح گوش مناسب باید نهایت دقت خود را به کار ببرید زیرا یک انتخاب نادرست علاوه بر زیبایی می تواند بر روی شنوایی نیز تاثیرات منفی داشته باشد. بنابراین در هنگام انتخاب جراح گوش عجله نکنید و به خوبی تحقیقات لازم را انجام دهید.

جراحی زیبایی گوش

ماندگاری نتیجه اتوپلاستی

برخلاف برخی یگر از روش های جراحی زیبایی ، جراحی زیبایی گوش نتایج زودگذر یا چندساله ندارد. نتیجه ای که از جراحی زیبایی گوش یا اتوپلاستی حاصل می شود ماندگار است و نیازی به انجام مجدد اتوپلاستی نخواهد بود. به دلیل اینکه جراحی گوش نتایج ماندگار دارد انتخاب جراح متخصص گوش خوب و ماهر تاکید می شود .

نحوه انجام جراحی گوش

در جراحی گوش برش ها از پشت گوش زده می شوند و هیچ برشی بر روی گوش مشاهده نمی شود .

به همین دلیل در حتی در دوره نقاهت نیز به سختی می توان بخیه ها مشاهده کرد .

پس متقاضیان اتوپلاستی نباید نگران جای بخیه ها باشند.

جراحی گوش کودکان

اغلب مشکلاتی گوش ریشه مادرزادی دارند و فرد از بدو تولد به آن دچار است ولی مشکلات دیگری نیز می تواند در بزرگسالی برای گوش به وجود بیاید.

هنگامی که کودک دچار مشکل در فرم گوش است بهتر است والدین هرچه سریع تر برای رفع مشکل گوش فرزند خود اقدام کنند. زیرا ناهنجاری در فرم گوش منجربه تمسخر کودک توسط کودکان دیگر می شود و این امر تاثیر منفی در روحیه و آینده او دارد. برای انجام جراحی گوش محدودیت سنی وجود ندارد و حتی کودکان نیز می توانند اتوپلاستی انجام دهند . در اصل کودکان بهترین کاندید برای انجام جراحی زیبایی گوش هستند.

علاوه بر مشکلات مادرزادی فرم گوش مانند بزرگ بودن گوش ،عدم داشتن لال گوش و غیره گاهی نیز ببر اثر حادثه یا آتش سوزی بخشی از بافت های گوش از بین می روند و نیاز است که بافت های آسیب دیده گوش ترمیم شوند.

هزینه جراحی گوش

اولین عامل برای تعیین هزینه اتوپلاستی دستمزد جراح متخصص گوش است. البته دستمزد جراح گوش نیز با توجه به میزان پیچیدگی مشکل گوش و مشکلی که باید رفع شود تعیین می شود. به طور مثال انجام جراحی کوچک کردن گوش آسان تر از انجام جراحی بر روی گوش آسیب دیده است. به همین دلیل بهتر است در ابتدا فرد توسط جراح متخصص گوش معاینه شود و سپس از هزینه مطلع شود.

جراحی زیبایی گوش

مراقبت های بعد از جراحی گوش

 • بعد از هر عمل جراحی ، رعایت یک سری نکات در نتیجه نهایی و تسریع روند بهبودی تاثیر گذار است. بنابراین آگاهی از این نکات از اهمیت بالایی برخوردار می باشد.
 • در ادامه قصد داریم تا مراقبت های بعد از جراحی زیبایی گوش را در اختیار شما بگذاریم.
 • به صورت مرتب و سر وقت از دارو های تجویز شده توسط پزشک استفاده نمایید. دارو ها را تا آخر مصرف کنید تا دوره درمان تکمیل گردد. همچنین هیچ دارویی به صورت خودسر استفاده نکنید.
 • بعد از جراحی ، گوشی که عمل شده را به سمت بالا نگه دارید.
 • احساس درد بعد از جراحی گوش کاملا طبیعی است و جای نگرانی ندارد.
 • حداقل تا یک هفته از تخلیه بینی با فشار خودداری نمایید.
 • به هنگام عطسه دهان خود را باز کنید تا به گوش آسیب وارد نشود.
 • در روز های ابتدایی به خوبی استراحت کنید. اما بعد از سه روز می توانید کم کم انجام فعالیت های رومزه خود را از سر بگیرید.
 • در طول دوران نقاهت از بلند کردن اجسام سنگین با وزن بیش از دو کیلو خودداری نمایید.
 • از رفتن به استخر ، شنا و شیرجه زدن پرهیز کنید.
 • از رفتن به مکان هایی که احتمال برخورد ضربه به گوش وجود دارد خودداری نمایید و به طور کلی مراقب باشید تا به گوش آسیبی رسد.
 • تا هنگامی که گوش به طور کامل بهبود نیافته ، مراقبت باشید که آب به داخل گوش نرود. چرا که موجب عفونت گوش خواهد شد.
 • در صورتی که بعد از جراحی با ترشحات خونی مواجه شدید، حتما به پزشک مراجعه کنید.

جراحی زیبایی گوش

عوارض بعد از جراحی زیبایی گوش

جراحی گوش دارای یک سری عوارض موقتی هستند که بعد از مدتی برطرف خواهند شد. این عوارض عبارتند از :

 • بی حسی گوش
 • وجود صدای وزوز در گوش ها
 • خشکی دهان و اختلال در چشایی

نظرات بسته شده است.