جراحی بینی

جراحی پلک

به طور طبیعی با افزایش سن و تحت تاثیر نیروی جاذبه زمین همچنین کاهش الاستیتگی پوست و کم شدن کلاژن ها ، پوست دچار افتادگی و چین و چروک می شود. یکی از اعضایی که سریع تر از سایر نواحی دچار چروک و افتادگی می شود، پلک هاست. با انجام جراحی پلک افتادگی پلک ها را می توان برطرف نمود. در ادامه دکتر بهزاد شهرجردی در رابطه با این موضوع مطالبی را بیان نموده اند که به آن ها خواهیم پرداخت.

 

جراحی پلک

 

جراحی زیبایی پلک

در برخی از افردا پف زیر چشم ها باعث شده تا زیبایی چهره شان کم تر شود، این اشخاص نیز می توانند تحت عمل جراحی پلک قرار بگیرند . بلفاروپلاستی یا همان عمل پلک اصطلاحی است که برای عمل زیبایی پلک در نظر گرفته شده است. این عمل جراحی سبب می گردد تا ظاهر دور چشم زیبا تر بشود. چین و چروک و افتادگی پلک ها رفع می شود. بسیاری از افرادی که به کلینیک های زیبایی مراجعه می کنند، پس از انجام جراحی بینی ، تزریق لب و جراحی زیبایی چانه تصمیم به انجام این عمل می گیرند. افردا مسن که پوست شان چروک و افتاده شده است، کاندیدای مناسب تری برای انجام جراحی پلک می باشند.

تذکر :

در این عمل جراحی نمی توان خطوط دور چشم که ناشی از خنده باشد را برطرف نمود. برای رفع خط خند ه دور چشم می توانید از روش های دیگر نظیر بوتاکس کمک بگیرید.

کاربرد های جراحی پلک

طبق گفته های دکتر شهرجردی بهترین دکتر جراحی پلک در تهران ؛ عمل زیبایی پلک کاربرد های بسیار زیادی دارد که می توانیم از میان آن ها به موارد زیر اشاره کنیم:

 • درمان کردن افتادگی و شلی پوست پلک فوقانی که موجب به وجود آمدن چین و چروک های ریز و درشت بر روی پلک و اطراف چشم می شود و می تواند انحنای سطحی پلک را با مشکل جدی رو به رو کند.
 • پف و تورم زیر چشم ها را به طور کل از بین برد.
 • تورم و پف پلک ها را کم و به طور کل برطرف نمود.
 • افتادگی پلک ناشی از سنگینی پوست های اضافه را که موجب به وجود آمدن اختلال در بینایی افراد می شود را می توان با انجام جراحی پلک درمان نمود.
 • با از بین بردن افتادگی پلک پایین می توان موجب بیشتر دیده شدن مناطق سفید چشم در زیر قرنیه می شود.
 • برداشتن پوست اضافه و از بین بردن چین و چروک های ظریف پلک تحتانی.

 

کاندیدای مناسب جراحی پلک

یکی از مهم ترین سوالاتی که ممکن است برای افراد به وجود بیاید این است که از کجا بدانیم ما کاندید مناسبی برای انجام عمل پلک درمانی و زیبایی هستیم یا خیر؟ در پاسخ به این سوال باید بگویم که تشخیص اینکه آیا شما کاندید مناسبی برای این پروسه هستید یا خیر ؛ بر عهده پزشک می باشد که برای دانستن آن نیاز است به صورت حضوری به پزشک مورد نظر خود مراجعه کنید یا به صورت تلفنی ، از طریق سایت یا حتی پیام رسان های مجازی با پزشک مورد نظر خود در ارتباط باشید.

اما به طور کلی می توانیم بگویم در صورتی که پوست اطراف چشم های شما متورم و افتاده به نظر می رسد ، عمل جراحی پلک انتخاب خوبی برای جوانسازی و افزایش میزان دید شما می باشد. البته لازم به ذکر است که تورم و پف زیر چشم ها ممکن است بر اثر ژنتیک یا حساسیت به وجود آمده باشد ، به همین دللی قبل از اقدام برای جراحی باید ابتدا پزشک مطمئن شود که افتادگی یا تورم به وجود آمد بر اثر بالا رفتن سن می باشد.

اگر شما از سلامتی کامل جسمی ، روحی و روانی برخوردار هستید و پلک شما به صورت افتاده می باشد ، باید انتظارات معقولانه و درستی از پروسه عمل جراحی پلک خود داشته باشید. بلفاروپلاستی نیز همانند تمامی روش های زیبایی و جوانسازی صورت می تواند تغییر بسیار زیاد و چشمگیری در زیبایی صورت و چشم های شما ایجاد نماید اما یادتان باشد که این عمل به معنی دستیابی به اکسیر جوانی نییست. بعد از تمام کردن درمان های جوانسازی و گذشت مدت زمان کوتاهی پوست مجدداً فرایند پیری خود را از سرگرفته و ادامه می دهد. از همین رو ممکن است در آینده ای نه چندان دور ، مجدد نیاز باشد که این که روش درمانی و زیبایی را انجام دهید یا برای ترمیم نتایج از تکنیک های جوانسازی دیگری استفاده نمایید.

در رابطه با سن افراد نیز می توانیم بگویم از آن جایی که جراحی پلک هم کاربرد درمانی و هم کاربرد زیبایی دارد و بسیاری از افراد به دلیل ژنتیک دچار افتادگی پلک هستند و باید برای بهبود بینایی این پروسه را انجام دهند می توانیم بگویم بهتر است سن افراد بیشتر از 20 سال باشد. لازم به ذکر است که این این عمل جراحی محدودیت سنی ندارد و تنها پزشک قادر به تشخیص این است که در چه سنی عمل جراحی انجام شود.

 

جراحی پلک

 

مدت زمان عمل زیبایی پلک

جراحی پلک یک عمل سرپایی به شمار می رود و نیاز به بستری ندارد. مدت زمان این جراحی در حدود 60 تا 90 دقیقه می باشد.

قبل و بعد از عمل پلک

 • پیش از عمل لازم  است تا مانند سایر عمل های جراحی ، با جراح خود راجع به شرایط عمل مشورت نمایید.
 • مصرف سیگار و مشروبات الکلی راقطع کنید.
 • سوابق بیماری ، مصرف دارو و آلرژی های تان را با جراح خود در میان بگذارید.
 • دکتر شهرجردی بهترین دکتر جراحی پلک تهران توصیه می کنند ؛ مصرف دارو هایی که احتمال خونریزی را افزایش می دهند را قطع نمایید.
 • پیش از عمل استحمام کنید.
 • روز عمل را استراحت کنید .
 • هنگام استراحت سر از بدن تان بالاتر قرار بگیرد.
 • توصیه می شود بعد از جراحی پلک در تهران یا سایر شهر های ایران به مدت 24 تا 48 ساعت بعد از عمل از کمپرس سرد بر روی چشمانتان استفاده نمایید.
 • دارو هایی را که برای تان تجویز شده تا پایان دوره مصرف کنید.

 

جراحی پلک

هزینه جراحی پلک 1400 و 1401 در تهران

یکی از مهم ترین سوالاتی که افراد از پزشک خود می پرسند این است که هزینه عمل زیبایی پلک در تهران یا سایر شهر های ایران چقدر است؟ چه عواملی بر روی هزینه آن تاثیر می گذارد؟ در پاسخ به این سوال باید بگویم که هزینه جراحی زیبایی پلک به فاکتور های مانند تجربه و تخصص چراح ، تبحر وی ، شرایط بیمار ، میزان افتادگی و پف اطراف چشم و غیره بستگی دارد. از همین رو افراد برای انجام عمل پلک و اطلاع از هزینه ها باید به صورت حضوری به مطب پزشک مراجعه کنند تا پزشک ابتدا به خوبی آن ها را معاینه کند.

نظرات بسته شده است.

Call Now Button