نحوه چسب زدن بینی

نحوه چسب زدن بینی

یکی از سوالات متعددی که افراد بعد از جراحی بینی دارند، نحوه چسب زدن بینی می باشد که با توجه به اهمیت این موضوع، در ادامه به ارائه توضیحاتی در این رابطه می پردازیم.

 

نحوه چسب زدن بینی

 

دلیل استفاده از چسب بینی

جراحی بینی با ایجاد برش بر روی پوست بینی و همچنین دستکاری کردن ساختمان بینی با اصلاح غضروف ها و استخوان های بینی صورت می گیرد.

به همین دلیل بعد از جراحی بینی ، استخوان ها در وضعیت جدیدی قرار گرفته و به دلیل ایجاد برش و ایجاد تغییر در ساختار یبنی مقداری ورم در بینی ایجاد می شود که شدت آن در افراد مختلف با نوع بینی مختلف و ویژگی های منحصر بفرد بدن شان، متفاوت می باشد.

چسب زدن بینی در دو هفته اول بر فرم گیری بهتر بینی و به مدت دو ماه بر کاهش ورم آن موثر است.

همچنین استفاده از چسب بینی موجب می شود تا افراد متوجه جراحی بینی توسط فرد شده و از انجام شوخی و کارهایی که موجب آسیب دیدن بینی می شود خودداری کنند.

نحوه چسب زدن بینی چگونه است؟

لازم به ذکر است که به دلیل اهمیت چسب زدن بینی ، این کار در چند بار نخست توسط خود جراح بینی یا کادر درمانی آموزش دیده توسط او صورت گرفته و سپس طریقه چسب زدن بینی به بیمار آموزش داده می شود تا خود بیمار اقدام به انجام این کار نماید.

  • برای چسب زدن بینی :
  1. ابتدا صورت خود را به آرامی با آب و صابون بشویید یا با پنبه آغشته به الکل اقدام به پاک کردن صورت خود نمایید.
  2. آب اضافی صورت خود را با یک حوله یا دستمال نرم، با ملایمت و بدون اینکه فشار زیادی به صورت و به خصوص بینی وارد شود پاک نمایید.
  3. بعد از پاک کردن صورت، یک قطعه چسب کاغذی جدا کرده و به صورت v شکل در زیر بینی چسبانده و از دو طرف بینی ادامه داده و مالش دهید تا به خوبی بر روی پوست بینی بچسبد.
  4. در مرحله بعدی چند قطعه از چسب کاغذی جدا کرده و از بالا به پایین به صورت عرضی بر روی بینی بچسبانید، چسباندن چسب ها باید به گونه ای باشد که لبه یکدیگر را بپوشانند.
  5. در آخر یک قطعه چسب عرضی دیگر بر روی قطعات قبلی به چسبانید.

 

دکتر بهزاد شهرجردی

متخصص جراحی گوش و حلق و بینی –  جراح پلاستیک بینی و صورت

( عمل  بینی – جراحی بینی گوشتی- جراحی بینی ترمیمی )

 

جستجو کنید

آخرین مقالات

اشتراک گذاری

دکتر بهزاد شهرجردی

متخصص گوش و حلق و بینی و جراحی سر و گردن

نظرات